Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA CZĘSTOCHOWSKA I OKOLICE


Rena

Recommended Posts

No, cen to na pewno nie zmieni. Też tak macie, że jak zamawiacie materiał i umawiacie się na jakąś cenę, po tygodniu dostajecie go w zupełnie innej? Wściec się można na to, co obecnie się robi w budownictwie. Nic nie robi się z klienta. Mam nadzieję, że wytwórnie jeszcze będą się prosić o zamówienia.

 

jak czytam takie rzeczy to odechciewa mi się budować....

 

niestety jeszcze dlugo bedzie tak ze nie bedą sobie z klienta nic robic.

staram się myśleć pozytywnie ale jest cięzko.

 

moze by tak sprobowac zrobic jakas grupe zakupową dla kilku budów ktore beda sie budowac w podobnym okresie, i zrobic duze zamowienie moze jakies 10 % uda sie uciąć. ( ale optymista ze mnie )

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam:)!

Wiecie może, gdzie w naszych okolicach jest jakieś centrum pokryć dachowych? Chciałabym zobaczyć na miejscu "produkty" kilku producentów i przy okazji porównać. W najgorszym wypadku trzeba będzie uderzyć do Katowic albo Łodzi :roll:..

 

Pliska pomóżcie :) ..decyzję musimy podjąć w ciągu tygodnia, więc bardzo proszę o jakieś namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem pierwszy raz na forum Częstochowa i jestem przekonany,że będę tu zaglądał częściej.

Mam zamiar budować w polowie roku jak będą materiały, na razie kupiłem Maxy - rozmiar 288 mm, połówki maxa na ścianki działowe oraz bloczki betonowe ale dostawa ceramiki z Kozłowic dopiero za 3 miesiące. Jestem w trakcie wycen pokryć dachowych i też mam zamiar kupić wcześniej ( nie liczę ,że coś będzie taniej za pół roku czy rok)

Pytanie mam do

 

red door

 

Z jakiego biura budujesz dom i jak nazywa się ten projekt, ja mam zamiar budować Afodytę z Dobre Domy ( parterowy) podobny do Twojego z zewnątrz z tym że mój projekt ma nieco inne wejście. Planuję zrobić również poddasze użytkowe około 40 mk.

Bardzo podoba mi się Twój dom ( jest w moim stylu, bez lukarn i balkonów ) ale na razie mam problem z "wprowadzeniem" do projektu poddasza użytkowego.

 

Poniżej link do projektu co o nim sądzicie

 

http://www.dobredomy.pl/?id_project=76&infopage=1&lustro=1

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam do

 

red door

 

Z jakiego biura budujesz dom i jak nazywa się ten projekt, ja mam zamiar budować Afodytę z Dobre Domy ( parterowy) podobny do Twojego z zewnątrz z tym że mój projekt ma nieco inne wejście. Planuję zrobić również poddasze użytkowe około 40 mk.

Bardzo podoba mi się Twój dom ( jest w moim stylu, bez lukarn i balkonów ) ale na razie mam problem z "wprowadzeniem" do projektu poddasza użytkowego.

 

WITAM! Mój projekt jest nieskromnie powiem mojego pomysłu , oczywiście na podstawie innych planów , z jednego wybrałam to z innego tamto , i architekci Nalewajka i Rudnicka zrobili reszte . Aranżacje wewnątrz robił Pan Kuklewski Rafał . Co do poddasza to samo wyszło , bo chciałam parterówke a po schodach chodzic juz mam dość w starym domu , ale szkoda bylo nam nie wykorzystac takiej powieszchni .....Choc nie powiem , samego docieplenia było tam 200 m kw i 9 okien dachowych szarpnęło nas to mocno ale nie żałujemy ! Bo poddasze teraz nam sie bardziej podoba niż dół :lol:

 

 

 

http://foto.onet.pl/2t34e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

to znów ja....:)

 

czy mozna postawic ogrodzenie betonowe bez zadnych zezwolen, a dokladnie czy na etapie oczekiwania na warunki zabudowy ?

 

prosze o namiary na producentow ogrodzen betonowych z okolic cz-wy.

 

pozdrawiam

 

Proponuję przeliczyć sobie jeszcze ogrodzenie z siatki , w Kochcicach przed Lublińcem jest producent , sprawdzałam , ma tanio i montuja tez . Te betonowe płoty tak mi sie nie podobaja .....a jak to zmniejsza działke optycznie....i można ja potem obsadzic jakims bluszczem . Jak widze ładne domki otoczone płotem betonowym to jakoś tak mi sie nie podoba . A jak różnica w kosztach nie jest taka wielka to może warto pomyslec ? No ale każdy może miec inne zdanie i szanuje to .

 

 

http://foto.onet.pl/2t34e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ewazak3

zaczynam odczuwac skutki wzrostu cen:/ tydzień temu mąż był w cegielni na Konwaliowej dowiedziec się o ceny maxów. Wczoraj pojechał z zaliczką, żeby zaklepac cenę (zaczynamy budowę w lipcu) a ceny już skoczyły i jesteśmy 2600zł w plecy. Podobno w kwietniu szykują kolejną podwyżkę.

Brak mi słów na to co się dzieje!!

 

Orientujecie się czy pokrycia dachowe też drożeja??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

to znów ja....:)

 

czy mozna postawic ogrodzenie betonowe bez zadnych zezwolen, a dokladnie czy na etapie oczekiwania na warunki zabudowy ?

 

prosze o namiary na producentow ogrodzen betonowych z okolic cz-wy.

 

pozdrawiam

niestety, przynajmniej od strony ulicy nie można - musisz dokonać "zgłoszenia budowy ogrodzenia" w UM czy UG.

Do tego potrzebne Ci są mapy: zasadnicza i ewidencji gruntów, na których nanosisz linię ogrodzenia od strony ulicy, projekcik z opisem wykonania i uzgodnienie linii ogrodzenia z Zarządu Dróg. Jak to wszystko masz to wtedy składasz zgłoszenie budowy ogrodzenia w urzędzie i po tygodniu masz odp.

 

co do firmy to polecam firmę z Konopisk, mają bardzo ładne odlewy i dużo wzorów.

 

"Zakład Betoniarski M.Z.Małuszyńscy"

Konopiska ul.Rolnicza 8

tel: (034) 328-20-90 od 8,00 do 15,00

Mi za 3 lytowe ogrodzenie zaśpiewali 70pln za przęsło (207cm w osi słupków) i ok. 16pln za montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOSTKA BRUKOWA LUB GRANITOWA

Własnie przymierzam sie do zakupu . Czy juz ktoś ma jakies doświadczenia w tym temacie ? Możecie cos polecić a inne odradzic ? Wczoraj byłam w Drewbecie w Kłobucku i co usłyszałam ???? Oczywiście że trza czekac !!! Mają w ofercie nowy rodzaj kostki tzw. śrutowana z taka posypką , nawet ładnie to wygląda, przypomina granit a cena ? "Jedyne " 80 zł za mkw :evil: Bo zwykła kostak o nich to kicha , mam taką ( czarna plus czerwona). ładna jest tylko jak deszcze pada , inaczej siwa i wyblakła ....Słyszałam jeszcze o kostce z "BRUK-BET" Podobno cała jest z masy kolorowanej a nie tylko 5mm na wierzchu i że przez to kolor trwalszy ? Ale czy ja wiem ? Co o tym sądzicie ?

 

 

 

http://foto.onet.pl/2t34e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś uslyszy o ogloszeniu: sprzedam psa, owczarka niemieckiego , wiek ok. roku, silnej budowy, podpalany.... TO MOJ PIES

Został skradziony dziś w nocy :cry:

 

Proszę was, jeżeli ktoś coś uslyszy to proszę o kontakt na nr tel 693828641 lub 501372638

 

moze to twoj pies ?

 

http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=55&w=59309134&v=2&s=0

 

mam nadzieje ze to on.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś uslyszy o ogloszeniu: sprzedam psa, owczarka niemieckiego , wiek ok. roku, silnej budowy, podpalany.... TO MOJ PIES

Został skradziony dziś w nocy :cry:

 

Proszę was, jeżeli ktoś coś uslyszy to proszę o kontakt na nr tel 693828641 lub 501372638

 

moze to twoj pies ?

 

http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=55&w=59309134&v=2&s=0

 

mam nadzieje ze to on.

 

pozdrawiam

 

No niestety ale to nie mój pies :cry:

 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję przeliczyć sobie jeszcze ogrodzenie z siatki , w Kochcicach przed Lublińcem jest producent , sprawdzałam , ma tanio i montują tez ...

 

red door a mógłbyś podać jakieś namiary telefoniczne na tego producenta ?

Ile płaciłeś za swoje ogrodzenie to z płytą u dołu i kto Ci je stawiał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ogrodzenie z siatki, to w Borowiance koło Kamyka mieszka producent-możesz tam sprawdzić ile zaśpiewa Ci za metr. Z tego co wiem oni nie montują-ale może uda się taniej kupić.

 

 

masz jakis telefon do goscia chociaz? bo nie sadze aby mial swoje www.

 

czy słyszeliscie cos o targach budowlanych w sienkieiwczu ?

mają być albo 23/03/07 albo w 30/03/07 . prosze o sprawdzone info.

słyszałem ze zbyt wiele nie mozna sie po nich spodziewac ale to zawsze cos.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...