Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA CZĘSTOCHOWSKA I OKOLICE


Rena

Recommended Posts

no my mieliśmy taki sam dylemat

chodziłem i myślałem z czego i za ile

kombinowałem, przeliczałem itp.

i wreszcie decyzja - budujemy z ceramiki,

ale nie z porotermu tylko z MAX`a i MAX`opochodnych

jak mieliśmy kasę na materiały to się nagle okazało że nikt od ceramiki jush nie chce tej kasy przyjąć i zagwarantować cenę i termin odbioru,

czyli mogło się okazać że to co mamy przeznaczone na

mury, może pokryć tylko część murów np. parter, a gdzie piętro????

:evil: :evil: :evil:

i znów byliśmy w punkcie wyjścia, przeliczanie, kombinowanie

różnice pomiędzy materiałam: b-k - ceramika, niewielkie, tylko dostępność ciutkę inna,

wtedy trafiłem na http://www.mega1000.pl i myślałem że wreszcie będzie dobrze, bo b- k po 7,2 brrutto za 24x24x59

poprzeliczałem jeszcze raz ceramikę na b-k i ustaliliśmy że zamawiamy b-k. a tu zonk :evil: :evil: na mega1000 wstrzymali sprzedaż b-k :cry: :cry: :cry: a jak wznowią to będzie po min.9,5pln/szt.

i znów byliśmy w punkcie wyjścia,

:evil: :evil: :evil:

na szczęście trafił się ktoś pomocny, ktoś kto wykonał 1 telefon i mogłem jechać zamawiać. pojechałem, obgadałem, zamówiłem i zapłaciłem i takim oto sposobem staliśmy się szczęśliwymi posiadaczami materiałów ceramicznych na mury, strop i fundamenty naszego wymarzonego domku.

terminy dostawy jak najbardziej nam pasujące, a ceny?? ... no cóż, najniższe z możliwych - cerpol miał takie może z pół roku temu. chyba się dzisiaj opijemy ze szczęścia :wink: :wink: bo czasy takie że chyba jest co opijać.

 

 

 

 

 

gratuluję....

a moze jakieś namiary na tego kogoś pomocnego;-)))))))

przydałby się ktoś taki:-(((((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość ewazak3

Nareszcze mogę się pochwalic:):)

 

Maxy zadatkowane, żeby cenę zaklepac, jutro dajemy zaliczkę gściowi od dachu i u niego też zamawiamy blachodachówkę. wszystkie inne ekipu już umówione. Na przełomie maja/czerwca robimy fundamenty, koniec lipca mury, później dach i w takim stanie będzie stał dom do wiosny.

 

Została jednk jeszcze jedna sprawa:/ KREDYT. Może macie to już za sobą i polecicie jakiś sprawdzony bank?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcze mogę się pochwalic:):)

 

Maxy zadatkowane, żeby cenę zaklepac, jutro dajemy zaliczkę gściowi od dachu i u niego też zamawiamy blachodachówkę. wszystkie inne ekipu już umówione. Na przełomie maja/czerwca robimy fundamenty, koniec lipca mury, później dach i w takim stanie będzie stał dom do wiosny.

 

Została jednk jeszcze jedna sprawa:/ KREDYT. Może macie to już za sobą i polecicie jakiś sprawdzony bank?

 

no to gratulkii

 

po ile płaciliście maxy i gdzie??

 

Ja właśnie przed chwilą złożyłem w UM wniosek i projekt o pozwolenie na budowę. Z obietnic wychodzi że max za 30 dni ma być. Zobaczymy. :D

 

co do kredytu to uderz do GE Money Bank na placu Daszyńskiego do Piotra Kubata. Mają niezłe warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

co do kredytu to uderz do GE Money Bank na placu Daszyńskiego do Piotra Kubata. Mają niezłe warunki.

 

o widzę, że wybraliśmy ten sam bank, i tą samą osobę. Potwierdzam, warunki kredytu okazały sie w naszym przypadku najkorzystniejsze, a Pan Piotr Kubat bardzo rzeczowy i konkretny, a przy tym spro nam podpowiedział, jak zrobić, byśmy dostali to co chcieliśmy, tak wiec również polecam.

 

Tomm1927 gratuluję udanego zakupu - MAX po takiej cenie to rzeczywiście wyczyn. Jak czytam w dzienniku przygotowania pełną parą u was, gratuluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

co do kredytu to uderz do GE Money Bank na placu Daszyńskiego do Piotra Kubata. Mają niezłe warunki.

 

o widzę, że wybraliśmy ten sam bank, i tą samą osobę. Potwierdzam, warunki kredytu okazały sie w naszym przypadku najkorzystniejsze, a Pan Piotr Kubat bardzo rzeczowy i konkretny, a przy tym spro nam podpowiedział, jak zrobić, byśmy dostali to co chcieliśmy, tak wiec również polecam.

 

Tomm1927 gratuluję udanego zakupu - MAX po takiej cenie to rzeczywiście wyczyn. Jak czytam w dzienniku przygotowania pełną parą u was, gratuluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ewazak3

po ile płaciliście maxy i gdzie??

 

Ja właśnie przed chwilą złożyłem w UM wniosek i projekt o pozwolenie na budowę. Z obietnic wychodzi że max za 30 dni ma być. Zobaczymy. :D

 

co do kredytu to uderz do GE Money Bank na placu Daszyńskiego do Piotra Kubata. Mają niezłe warunki.

 

Maxy zamówiliśmy na ul Konwaliowej. Cegielnię polecił nam jeden gośc z semexu, oczywiście pytaliśmy równiez o opinię naszego budowalńca.

Ceny netto:

max 2,80

1/2 max 2,00

akermann 2,00

cegła pełan 0,80zł

Podobno od kwietnia miała byc znów podwyżka:/

 

A do GE Money Bank na pewno się udamy:) Dzięki za radę.

 

Możecie mi powiedziec jeszcze w jakiej wysokości kredyty bierzecie??

 

PS.My czekaliśmy na pozwolenia w Starostwie 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxy zamówiliśmy na ul Konwaliowej. Cegielnię polecił nam jeden gośc z semexu, oczywiście pytaliśmy równiez o opinię naszego budowalńca.

Ceny netto:

max 2,80

1/2 max 2,00

akermann 2,00

cegła pełan 0,80zł

Podobno od kwietnia miała byc znów podwyżka:/

no ceny macie niesamowite, ja się cieszyłem z naszych bo też uważam że są niezłe , ale Wasze są jeszcze lepsze, niewiele ale zawsze coś.

Powiedz jeszcze jak z terminami, na kiedy dostawy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ewazak3
Z jakiej cegielni pochodzi ta cegła po 0.80 zł bo az jestem pod wrazeniem niskiej ceny ja w zeszłtym tyg zdobyłem po 0.95 z anny i choć nie jestem z niej zadowolony ale lepsza ta niz mokrsko za 1.50-1.70 szt

 

PPUH "LAB" Andrzej Wincek ul. Konwaliowa 152 Częstochowa.

Tyle że my zaliczkowaliśmy 19 marca żeby zaklepac taka cenę (dwa dni wcześniej mieli jeszcze niższe ceny) od kwietnia powiedzieli nam że będą kolejne podwyżki.

 

 

Powariowali z tymi cenami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PPUH "LAB" Andrzej Wincek ul. Konwaliowa 152 Częstochowa.

Tyle że my zaliczkowaliśmy 19 marca żeby zaklepac taka cenę (dwa dni wcześniej mieli jeszcze niższe ceny) od kwietnia powiedzieli nam że będą kolejne podwyżki.

Powariowali z tymi cenami...

NO POWARIOWALI

 

ja u Wincka zamówiłem maxy i dz`tki tyle że 30 marca i maxy już po 3pln/szt. a nie po 2,8. Ale kasa zapłacona i nie ma się co martwić, towar ma być w umówionym terminie.

 

Powiedz mi jeszcze na kiedy Wam obiecali że będą maxy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie powariowali z tymi cenami

az strach wchodzic na składy bo nie wiadomo ile co do góry poszło

my mamy juz stan O w maju wchodza budowlancy ale szczescie ja juz zapobiegliwie kupiłem material wczesniej i nie musze czekac wchorych kolejkach zastał mi tylko beton na strop ale tego nie da sie kupic wczesniej

ogólnie rzecz biorac to mozna doła załapac jak sie patrzy na to wszystko a przeciez kazdy z nas buduje dom swych marzen -----tylko jakim kosztem????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

a przeciez kazdy z nas buduje dom swych marzen -----tylko jakim kosztem????

no narazie jeszcze opłacalnym kosztem, bo tak czy siak wyjdzie taniej nish mieszkanie w bloku. Wg dzisiejszego "pośrednika", używane i wyużywane mieszkanie do remontu w naszym fantastycnym mieście, to koszt ok. 3,6kpln za m2 mieszkania.

Za taki pieniądz można sobie w domku niezły standard zrobić.

No ale licząc na okrągło;

(działka + media + postawienie domu + ogrodzenie)/powierzchnia netto=ok.2,000pln/m2

nawet gdyby policzyć powierzchnię użytkową, to wyjdzie 2,540pln/m2 co w porównaniu do bloków ma się nijak do wszystkiego. Oczywiście liczę średni standard wykończenia i sporo prac wykończeniowych systemem gospodarczym, bo tak to mam zaplanowane i nie będę sie wypowiadał za innych - to są moje wyliczenia i tyle. Będę się starał tego trzymać, a co z tego wyjdzie to zobaczymy - mamy, powiedzmy jakiegoś"króla" w rękawie, bo asa to za dużo powiedziane.

No ale wracając do dywagacji na temat opłacalności, to jak ktoś planował jakieś większe bloki od tego co ma teraz to i tak warto, ale decydować się trzeba szybko bo tego czasu, kiedy jeszcze warto, jest coraz mniej. To tylko takie moje skromne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy!

 

Od dzis dalaczamy do Czestochowskiej grupy budujacej. Przed kilkoma godzinami zakupilismy dzialeke po pol roku starania. Od decyzji o zakupie ziemii do dnia dzisiejszego minal blisko rok!

 

Bedziemy sie budowac w Bialej jakies 100-200 m od UWE. Aktualnie jestesmy na etapie przymiarek do wszystkiego i marzy nam sie stan surowy na koniec roku :p Czyli w praktyce pewnie fundament :D

 

Ziemianie ;-)

 

PS. Chyba zmienimy Login bo aktualny nie uwzglednia malzonki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tomm1921

wiesz mnie chodziło bardziej o ta ostatnią sytuację na rynku,która sztucznie nakręcona daje sie w kość i mam tu na myśli zarówno tych którzy buduja jak i tych ktorzy dopiero zaczna, tym bardziej ze zdaje sobie sprawe, ze po ostatnich podwyzkach cenowych co niektorych marzenia legna w gruzach co do budowy własnego domu a tym samym zakup mieszkania bedzie nie lada wyczynem.

i to jest najbardziej przykre, ale nie ma sie co rozczulac bo co nas nie zabije to nas wzmoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote="Braders

marzy nam sie stan surowy na koniec roku

 

witam ja jestem tu od wczoraj

fajnie napisane marzy nam sie, i mama nadzieje ze szybko sie nie obudzisz z tego snu nooooo chyba ze dysponujesz zasobnym kontem i masz dobre chody bo materiałów budowlanych to jak na lekarstwo male ilosci a ceny kosmos

ale tak czy inaczej gratulacje z zakupu i zycze wytrwałości i mało nerwów ojjjj a bez tego to sie nie obedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy!

 

Od dzis dalaczamy do Czestochowskiej grupy budujacej. Przed kilkoma godzinami zakupilismy dzialeke po pol roku starania. Od decyzji o zakupie ziemii do dnia dzisiejszego minal blisko rok!

 

Bedziemy sie budowac w Bialej jakies 100-200 m od UWE. Aktualnie jestesmy na etapie przymiarek do wszystkiego i marzy nam sie stan surowy na koniec roku :p Czyli w praktyce pewnie fundament :D

 

Wit@m więc serdecznie sąsiada ... :D

 

Wygląda na to że mamy wspólne marzenia - stan surowy na koniec roku - tylko którego? :roll:

 

Może dogadamy razem sprawę transportu lub robocizny niektórych składowych (np. usunięcie humulusu i.t.d.) - w razie czego zapraszam na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto w Czewie lub okolicach robi tanie badania geotechniczne ? Ile kosztuje taka przyjemność ?

 

uderz do Irka Łukaczyńskiego z "NPG" - Nowe Przedsiębiorstwo Geologiczne

tel 602297374

mają siedzibę na Krótkiej 27,

a robią wszystko co tylko można w ziemi zrobić :wink:

 

ile geotechniczne kosztują to nie wiem, ale wiem ile hydrogeologiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...