Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA CZĘSTOCHOWSKA I OKOLICE


Rena

Recommended Posts

Tomm1927 znalezienie ekipy budowlanej paradoksalnie w obecnej sytuacji nie stwarza problemów, planuje budowę rozpocząć w połowie sierpnia ,i wstępnie mam przyklepanego jednego fachowca , którego jakość prac jest zadowlająca , nawet alternatywnie jeszcze dwie firmy nagle sie gdzies pojawiły które mogłby budować wiec z tym nie jest tak źle ...............................

 

w sumie to powiem Ci że nie jest to tak do końca absurdalne, bo jak ostatnio rozmawiałem że swoim, to mówił że w obecnej sytuacji rynkowej ma luzy i cały roczny harmonogram robót mu się rozjechał, będzie wchodził do tego kto ma materiały na budowie, a nie czekał na tego którego jest akurat kolejka a nie ma materiałów.

Po za tym to też nie jestem pewien czy wykonawcy nie robili sztucznego zamieszania w lutym, że to w zasadzie ostatni gwizdek na zaczęcie w sierpniu.

 

ale z materiałami to jakaś masakra jest , co zdecydowanie mnie na początku zdołowało ,a teraz to nawet się z tego śmieję :) i nie zamierzam uczestniczyć w tym procederze, dając przedpłaty i samemu napędzac tą spiralę cen oraz strachu

 

a powiedz mi co zamierzasz zrobić w tej kwestyji????

można w tym nie uczestniczyć, tylko spokojnie sobie zamówić materiał i ... czekać, ale do kiedy??... do października?? listopada?? takie niestety oferują terminy w hurtowniach lub cegielniach, a wtedy to zapomnij o zamknięciu budynku w tym roku, a po 2 to ciekawe jakie będą ceny odbioru np. max`ów w listopadzie????

 

powiedz co zamierzasz, bo bardzo mnie to zaintrygowało

 

zastanawia mnie tylko jakoś produkowanych obecnie w cegielniach pustaków , gdzie wyobrażam sobie po tylu latach posuchy pęd do szybkiego wypuszczania następnych pustaków byle szybciej , na forum gazety przeczytałem , gdzie ktoś napisał że do Winerbergerów dodają jakieś hutnicze pyły , mam nadzieję że to plotka jakaś

miejmy nadzieję że to plota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tomm1927 cóż ja biedny mogę w kwestii materiałów.....

pierwsze co mi przyszło na myśl to odpuszczenie sobie budowania , i spokojnego czekania aż sytuacja się ustabilizuje zarówno w kwestii cen (choć tutaj nie oczekuje aby ceny spadły do poziomów na jakich długo się trzymały, chyba że jakis krach na rynku nieruchomości)jak i w kwestii normalnego handlowania materiałami budowlanymi

ten scenariusz nie jest pożądanym przez nas,gdyż jak ma sie działkę to chciałoby się budować i wprowadzać jak najszybciej jest to możliwe

drugie rozwiązanie to wyjechanie do południowych lub zachodnich sąsiadów na poszukiwanie czegoś rozsądnego no i przede wszystkim w miarę pewnego "jakościowo"

to zaś zrodziło mi się spontanicznie i rachunek ekonomiczny tutaj nie jest mi znany , koszty zakupy jakiś opłat i transportu oraz innych historii itp itp

trzecie rozwiązanie to materiały od wykonawcy ale tutaj też zastanawia mnie jakość budulca (bardzo sie tego boję aby materiał nie był robiony z byle czego , choć nie wiem czy słuszne są moje obawy)

czwarte zaś rozwiązanie to uruchomienie znajomych i tutaj jak sie okazuje jest największe pole manewru w którym przynajmniej zejdzie psychiczne brzemię jakości wykonanej ceramiki

piąte to poszukiwanie w rejonach mniejszych skupisk ludzi gdzie juz jedno miejsce znalazłem gdzie jest szansa na ceramikę Kozłowicką będę wiedział jutro :)

to tyle co udało mi sie wymyślić chronologia pomysłów przypadkowa:):)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast wczoraj dokonałem pierwszych ruchów. Usunąłem część sadu. Teraz muszę ustalić jakie ogrodzenie stanie, dziś odebrać z geodezji mapki, złożyć jutro papiery o warunki dostawy mediów. Dziś też zaczynam starania o pozwolenie na budowę czyli kombinuję jak postawić dom mimo, że plan zagosp. przestrz. tego nie ułatwia i spędza mi sen z powiek. Ehh... szczęśliwi Ci, u których nikt nie wyrzeźbił planu.

 

witam

 

pochwal się czym usuwałeś drzewka ?

mam trochę drzew samosiejek i zastanawiam się czy nie kupić piły spalinowej. siekierka odpada:)

moze ma ktoś odpłatnie pozyczyć na jeden dzien?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam_cz-wa. Z własnego doświadczenia: piły spalinowej używamy do naprawdę grubych drzew.Do cienkich kosiarki spalinowej na ramię.Zmieniamy zyłkę na metalową tarczę i bez problemu można ciąć. Na naszej działce była masa głogów i dzikich śliwek, natomiast w lesie jeżyny :evil: :evil: :evil: . Samo ścięcie nic nie da, bo po jakimś czasie wszysyko odrasta.Leśniczy doradził nam by najpierw spryskać to roundap-em a dopiero jak zadziała ściąć i spalić. Podziałalo :D. Zapytaj w dziale:"pamiętajcie o ogrodach" tam są specjaliści, może doradzą coś co szybciej zadziała.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam_cz-wa. Z własnego doświadczenia: piły spalinowej używamy do naprawdę grubych drzew.Do cienkich kosiarki spalinowej na ramię.Zmieniamy zyłkę na metalową tarczę i bez problemu można ciąć. Na naszej działce była masa głogów i dzikich śliwek, natomiast w lesie jeżyny :evil: :evil: :evil: . Samo ścięcie nic nie da, bo po jakimś czasie wszysyko odrasta.Leśniczy doradził nam by najpierw spryskać to roundap-em a dopiero jak zadziała ściąć i spalić. Podziałalo :D. Zapytaj w dziale:"pamiętajcie o ogrodach" tam są specjaliści, może doradzą coś co szybciej zadziała.

Pozdrawiam

 

 

witam

na piłę spalinową sie juz bardzo napaliłem. Koszt zakupu jest do przyjecia a napewno sie przyda w domu.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam_cz-wa ostrzegam cię przed zakupieniem jakiegoś badziewa. W marketach jest duży wybór, ale co z jakością?Znajomy kupił i lipa.Po dwóch wypadach do lasu wysiadła i trzeba było oddać do serwisu.Może taka sztuka wadliwa.Dobrze zastanów się do czego będziesz jej używać,żeby trafnie wybrać. My mamy dużo lasu,z którego wycinamy drzewo do kominka.Bez doświadczenia kupiliśmy Husgvarnę, ale okazało się że jest za słaba. po kilku latach wymieniliśmy ją na mocniejszą alpinę

Faktycznie uważam, że na własnej działce piła się przydaje.Zyczę trafnego wyboru i zadowolenia z jej działania.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

pochwal się czym usuwałeś drzewka ?

mam trochę drzew samosiejek i zastanawiam się czy nie kupić piły spalinowej. siekierka odpada:)

moze ma ktoś odpłatnie pozyczyć na jeden dzien?

 

pozdrawiam

 

Jak to czym? Skutecznie? Ciagnikiem. To byly owocowe wiec nie trzeba bylo zezwolenia na usuniecie, w dodatku przycinane przez 60 lat wiec spokojnie dal sobie rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Buduję się na Wierzchowisku gmina Mykanów. Dom w Glicyniach. Humus zebrany ,

geodeta zrobił swoje . Kto buduje się blisko mnie. :lol:

 

Ostatnio mało zaglądam na forum głównie z braku czasu, ale sąsiadów z Wierzchowiska oczywiście pozdrawiam. Mieszkamy już 1,5 roku, ale wciąż jesteśmy na etapie wykończeniówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki :D ,

zostały mi pustaki kozłowickie 288x188, cegła pełna, drut fi 6, stemple, deski, akermany 18-tki, kosze aluminiowe na dach, gąsiory do L15 renesansowej z Koramica, spinki do gąsiorów, ławeczka kominiarska...

 

Jak ktoś z Was potrzebuje czegoś jeszcze to niech pyta może też się znajdzie :wink:

 

Niedługo będzie erbetka do sprzedania

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki :D ,

zostały mi pustaki kozłowickie 288x188, cegła pełna, drut fi 6, stemple, deski, akermany 18-tki, kosze aluminiowe na dach, gąsiory do L15 renesansowej z Koramica, spinki do gąsiorów, ławeczka kominiarska...

 

Jak ktoś z Was potrzebuje czegoś jeszcze to niech pyta może też się znajdzie :wink:

 

Niedługo będzie erbetka do sprzedania

 

Pozdrawiam

 

Hej Madzia!

 

Jestem zainteresowana Maksiem :wink: , brakuje mi troszku i stemplami..więc jeśli nie ma u Ciebie jeszcze tłoku :wink: :lol: ..to jestem chętna....i to baaaardzo! :D

Pozdrawiam

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie są obecnie ceny betonitów??

Betonity można kupić od 2,40 netto termin realizacji ok 2 tygodnie ale dochodzi transport który trzeba doliczyć w zależności od odległości

 

Ja sie zdecydowałem na te betonity i zamówiłem, teraz czekamna.

Fundamenty wylałem 2 dni temu zostały mi do zrobienia odpływy i wylewki pierwsze jeszcze nie wiem kiedy uda mi sie to zrobić bo mam czas do soboty.

 

Pozdrawiam wszystkich budujących, mam nadzieje że uda misię w niedługim czasie wstawić zdjęcia z budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...