Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA CZĘSTOCHOWSKA I OKOLICE


Rena

Recommended Posts

Gość ewazak3
Madzia, szkoda, że nie masz z 2 tys. maxów :wink: :) ... Dzisiaj załapałam doła :( ... Mieliśmy zaklepane maxy, ale niestety okazało się, że cena jest nieaktualna, bo wiele osób kupuje po 5,5 i teraz w pierwszej kolejności załatwiają klientów, którzy tyle właśnie płacą :o :x :evil: ... Mogliśmy zapisać się w innej cegielni :roll: .... Cóż, najzwyczajniej w świecie zostaliśmy wystawieni :evil: ... Teraz, aby dostać maxa po 4 - 4,5 trzeba się zapisać na styczeń :o :o :o ...i to nie jest pewne, że cena nie wzrośnie :-? ...

 

Ludzie może zastrajkujmy :x ....

 

a w jakiej cegielnie tak Cię wystawili??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Madzia, szkoda, że nie masz z 2 tys. maxów :wink: :) ... Dzisiaj załapałam doła :( ... Mieliśmy zaklepane maxy, ale niestety okazało się, że cena jest nieaktualna, bo wiele osób kupuje po 5,5 i teraz w pierwszej kolejności załatwiają klientów, którzy tyle właśnie płacą :o :x :evil: ... Mogliśmy zapisać się w innej cegielni :roll: .... Cóż, najzwyczajniej w świecie zostaliśmy wystawieni :evil: ... Teraz, aby dostać maxa po 4 - 4,5 trzeba się zapisać na styczeń :o :o :o ...i to nie jest pewne, że cena nie wzrośnie :-? ...

 

Ludzie może zastrajkujmy :x ....

 

No szkoda, ludzie poprostu, to są swinie, bez obrażania pożądnych, uczciwych osobników :wink: . Niestety ale ci niepomogę.. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej...... magdac.... moge Ci załatwić poroterm w domexi-e......

 

Sławku, ale to nie dla mnie, mój domek już stoi. To Monikach ma problem, bo ją nadzwyczajniej w świecie oszukali :evil:

 

aaaaa......... rozumiem myślałem że Tobie taki nr. wykręcili.........

mogła umowe podpisać i za materiał zapłacić wtedy nie mieli by wyjścia i materiał by miała... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej...... magdac.... moge Ci załatwić poroterm w domexi-e......

 

Sławku, ale to nie dla mnie, mój domek już stoi. To Monikach ma problem, bo ją nadzwyczajniej w świecie oszukali :evil:

 

aaaaa......... rozumiem myślałem że Tobie taki nr. wykręcili.........

mogła umowe podpisać i za materiał zapłacić wtedy nie mieli by wyjścia i materiał by miała... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupić gont bitumiczny? Poszukję gontu najlepiej z montażem i najlepeiej w okolicach Poraja. Oglądałam w niedziele taki gont w Castoramie i cena 65 - 81zł w zależności od kształtu i koloru, znalazłam tam też okna dachowe z Okpol (http://www.okpol.pl), cena w sklepie jest że tak powiem okazyjna: 480zł za wymiar 78x118 więc zastanawiem się nad tym producentem. Co wiecie o tych oknach? Jakość odpowiednia?? Bo z kolei cena na ich stronie nie rózni się niczym od Veluxa. Teraz mam dylemat, którego wybrac z tych trzech producentów: Okpol, Fakro czy Velux.

Zaczynam też poszukiwania pieca węglowo-miałowego z podajnikiem, czy możecie się pochwalić swoimi zakupami???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupić gont bitumiczny? Poszukję gontu najlepiej z montażem i najlepeiej w okolicach Poraja. Oglądałam w niedziele taki gont w Castoramie i cena 65 - 81zł w zależności od kształtu i koloru,.....

 

uderz tu:

Tomasz Włodarczyk

ul. Huculska 31

cz-wa

tel: 034/3242316

 

u znajomych robili dach i są bardzo zadowoleni z jakości i ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jako nowy forumowicz na Forum Muratora i od razu wpraszam się do grupy częstochowskiej, licząc na przyjęcie:)

 

Stan budowy - zerowy. Planujemy rozpocząć wiosną przyszłego roku - jak Bóg da. Jest działka na starym Błesznie, ogrodzona, sucha (wysoko) media w drodze, jest szczera chęć i możliwości budowania, zaczyna przybywać trochę wiedzy - ale wciąż za mało, jest też pełne przekonanie co do tego, jak powinien wyglądać dom (w sensie ilości, wielkości i rozmieszczenia pomieszczeń). Decydyjemy się najprawdopodobniej na 100m2 parterówkę z nieużytkowym poddaszem, które myślę wykorzystać częściowo na instalacje c.o. (miękkie połączenia) oraz wentylację mechaniczną. Pomyśleliśmy, że nie będzie nam się chciało biegać po schodach, a działkę mamy względnie szeroką - 26 m, zatem parterówka wydaje się czymś dla nas. Kotłownia dwusystemowa - kocioł węglowy na wszystko + gaz + solary na dachu. Dom w prostokącie, dach kopertowy, pokryty gontem bitumicznym (czerwony melanż w rybią łuskę). Bez piwnicy i garażu. Wydaje nam się, że postawienie garażu wolnostojącego, być może w ogrodzeniu, bedzie tańszym (cieńsze ściany) i wygodniejszym rozwiązaniem (mniej odśnieżania zimą). Nie podjęliśmy jeszcze decyzji o tym, z czego budować. Część znajomych podpowiada beton komórkowy. "+ i -" jego znam, choć z dostępnością materiałów i ich cenami, to przyznam się nie bardzo jestem jeszcze zaznajomiony. Do tego nie wiem jak z ekipami do komórek w Częstochowie.

Aha.. No i nie mamy jeszcze architekta, a nie zdecydujemy się najpewniej na żaden gotowy projekt, tylko chcemy by ktoś nam narysował dom od początku. Zdajemy sobie sprawę z tego, że wyjdzie to drożej, ale jesteśmy gotowy ponieść zwiększony wydatek. Przejrzałem całą grupę i widziałem, że polecany był tylko jeden architekt - Pan Wróblewski. Na pewno skontaktujemy się z nim, ale gdyby ktoś z Was miał jeszcze jakieś sugestie, to chętnie skorzystamy.

Jeśli macie jakieś podpowiedzi czy sugestie, do tego co napisałem, a wierzę, żę tak, bo zielony jestem jeszcze w tym temacie, to piszcie proszę. Każda cenna uwaga jest na wagę złota.

Pozdrawiam wszystkichi życzę sukcesów budowlanych, a przede wszystkim zakupowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam namiary na jednego gościa. Jeszcze gdy byłem na etapie koncepcyjnym domu piętrowego, to byłem dość mocno przekonany, aby w przyszłości skorzystać z jego usług. Widziałem dwie realizacje i podobało mi się. Z tego co wiem, gość jest dobry i robi schody w rozsądnych cenach. Tak przynajmniej twierdzili klienci. Nazywa się Sławomir Gryl (firma Drew-Slaw), Siedlec, ul. Polna 5 - 034 327 85 24, 509 705 394, http://www.drew-slaw.pl. Rozważ ewentualnie. Jak bys chciał, to mogę spróbować odszukać namiary na ludzi, u których oglądałem schody już gotowe. Ale pewnie gościu, też da Ci namiary na klientów.

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madzia, szkoda, że nie masz z 2 tys. maxów :wink: :) ... Dzisiaj załapałam doła :( ... Mieliśmy zaklepane maxy, ale niestety okazało się, że cena jest nieaktualna, bo wiele osób kupuje po 5,5 i teraz w pierwszej kolejności załatwiają klientów, którzy tyle właśnie płacą :o :x :evil: ... Mogliśmy zapisać się w innej cegielni :roll: .... Cóż, najzwyczajniej w świecie zostaliśmy wystawieni :evil: ... Teraz, aby dostać maxa po 4 - 4,5 trzeba się zapisać na styczeń :o :o :o ...i to nie jest pewne, że cena nie wzrośnie :-? ...

 

Ludzie może zastrajkujmy :x ....

 

Znajomi kupowali pustaki za południową granicą, tam jest sporo taniej. M2 sciany około 100 zł ale chyba netto .... o ile sie nie mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafalbe - dzięki za namiary. Ze stronką jest coś nie tak, ale na pewno się skontaktuję z tym gościem. Dzisiaj już byłem w jednym miejscu, ale warto przecież poszerzyć horyzonty.

 

Za kilka dni muszę zamówić okna. Niestety/oczywiście PCV. Mam dylemat, którą firmę wybrać. Skłaniam się na MS z Pomorza, a druga opcja to OknoPlus albo Drutex (właśnie wprowadzają własne profile i cena jest rewelacyjna). Chętnie bym się dowiedział, co budujący w Czwie wybierają w temacie okien.

 

Aha, i jeszcze coś o mnie. Po niedzieli zalewam strop nad parterem. A głowa puchnie od planowanie dalszych wydatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...