Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA CZĘSTOCHOWSKA I OKOLICE


Rena

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Madzia, szkoda, że nie masz z 2 tys. maxów :wink: :) ... Dzisiaj załapałam doła :( ... Mieliśmy zaklepane maxy, ale niestety okazało się, że cena jest nieaktualna, bo wiele osób kupuje po 5,5 i teraz w pierwszej kolejności załatwiają klientów, którzy tyle właśnie płacą :o :x :evil: ... Mogliśmy zapisać się w innej cegielni :roll: .... Cóż, najzwyczajniej w świecie zostaliśmy wystawieni :evil: ... Teraz, aby dostać maxa po 4 - 4,5 trzeba się zapisać na styczeń :o :o :o ...i to nie jest pewne, że cena nie wzrośnie :-? ...

 

Ludzie może zastrajkujmy :x ....

 

Znajomi kupowali pustaki za południową granicą, tam jest sporo taniej. M2 sciany około 100 zł ale chyba netto .... o ile sie nie mylę.

 

Zależy z czego budowali :roll: ...Jeśli z czegoś co przypomina naszego maxa, to wcale nie jest taniej ... Poza tym jeśli ktoś sprowadza materiał np. z Czech, to i tak daje cenę bardzo wysoką (z korzyścią dla siebie oczywiście). Można się tylko cieszyć z tego, że w ogóle coś jest :-? ...ale czy o to nam chodziło?! Bardzo chciałam wybudować ten dom, ale zaczyna mi to zwisać...Nie będę nakręcać tej chorej machiny i kupować maxa po 6 zł. :evil: ! Zwłaszcza, że rok temu kupiłam po 1,92...

Szlag człowieka trafia!

Wariujące ceny, nieuczciwi hurtownicy itp.itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

dawno tu nie zaglądałam i widze ze gronko miło się powiększa to cieszy bo jest chociaż z kim doświadczenia wymienić.

no coż u mnie ostro do przodu parter wyciągnięty teraz budują sie poddasza mam nadzieję że w tym tygodniu budowlanka się zakończy i pozostanie tylko dach do zrobienia ale z tym to nie tak predko niestety dachówke bede mieć dopiero na lipiec ale wczesniej bedzie co robic dach zreszta i tak deskujemy i pape dajemy ale miłoby było spojrzec juz na całość.budujemy z ytonga i musze przyznac ze jestem zadowolona fakt poczatkowo wydatek wiekszy ale mysle ze sie wszystko zwroci(nie trzeba ocieplac sciany rowne mozna od razu płytki kleic) no i w pozniejszej obróbce łatwiejszy.

mam nadzieje ze budujący w naszym rejonie wytrwale beda brnac do celu i nie poddadza sie tej chorej nakreconej gospodarce tego zycze WSZYSTKIM i sobie też

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Częstochowę. Czy ktoś z Was może coś powiedzieć o rekuperatorach z Dospela Częstochowa? Zastanawiam się nad zakupem. Pozdrowienia z Łodzi.

 

W opinii f-my, która będzie instalować mi went. mech. z reku. Dospel ma kiepskie rozwiązaniaw tym zakresie i nie polecają ich. W temacie wentylatora do instalacji kominkowej z DGP podobno warto, ale nie, że to coś super, tylko dla 5 letniej gwarancji producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od podpisania umowy o przyłącze do realizacji dają sobie 9 m-cy!!! Ile trwa to obecnie w praktyce, żeby mieć tą upragnioną skrzynkę w granicy działki? Przyłącze kablowe, więc o tymczasowym zasileniu placu budowy w prąd "z słupa" nie ma mowy. Działka pod Częstochową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ciągle szukam namiarów!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gdzie kupić gont bitumiczny? Poszukję gontu najlepiej z montażem i najlepeiej w okolicach Poraja. Oglądałam w niedziele taki gont w Castoramie i cena 65 - 81zł w zależności od kształtu i koloru, znalazłam tam też okna dachowe z Okpol (http://www.okpol.pl), cena w sklepie jest że tak powiem okazyjna: 480zł za wymiar 78x118 więc zastanawiem się nad tym producentem. Co wiecie o tych oknach? Jakość odpowiednia?? Bo z kolei cena na ich stronie nie rózni się niczym od Veluxa. Teraz mam dylemat, którego wybrac z tych trzech producentów: Okpol, Fakro czy Velux.

Zaczynam też poszukiwania pieca węglowo-miałowego z podajnikiem, czy możecie się pochwalić swoimi zakupami???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale się tu cicho zrobiło ... wszyscy zajęci budowaniem :) albo szukaniem materiałów w rozsądnych cenach :(

a u nas jest projekt:):) po długich i ciężkich bojach z architektem i nie wywiązywaniem się przez niego z założonych terminów ,jest złożony do pozwolenia :):)

Trwa walka z poszukiwaniem materiałów , po dłlłuuugiich ponad 1,5 miesięcznych bojach , w których dobre zdarzenia przeplatały się z ze złymi , udało się wczoraj przyjechał pierwszy transport pustaków :) :) :D 22 palety porothermu z Edera stoi na placu:):) i słowami reklamy PSB jest to budujący widok :).

Wstępny wybór wykonawcy padł na Firmę Pana Wrony , specjalista z niego od budowania jest pierwszych lotów , widziałem tynki przez niego robione to właściciel powiedział że nie będzie ich gipsował takie równe!! mankamentem jedynie jest cena usługi :-? , ale w końcu jak ktoś coś dobrze robi to powinien być dobrze wynagradzany.

Teraz pozostaje nam czekać na dalsze pustaki i pozwolenie i myślę że z początkiem lub połową lipca zaczniemy z fundamentami :):):):):) :D ,aby jeżeli sie uda, to plan mamy taki aby w sierpniu przyszłego roku się wprowadzić:) zobaczymy czy się uda.

Na koniec prośba jeżeli możecie polecić dobrych fachowców do:

dachu - cieśla , dekarz

ogrzewania - zamontowania pieca na eko-groszek i rozprowadzenia instalacji c.o. oraz kanalizacji i wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, dzień dobry, dzień dobry....

...bo ja tu nowy jestem!

A tak poza tym witam WSZYSTKICH, aż wstyd się przyznać że byłem nieświadom takiej fajnej grupy Ziomków. Obiecuję przewertować szybko wszystkie posty i żywotnie dołączyć do społeczności - przyjmniecie mnie co....????

A o mnie (ups; o Nas bo ja z żonką jestem), to bydowa zaczęta, fundamenty zalane tydzień temu, obecnie ekipa kończy ściany fundamentowe (bloczek, rapówka, dysperbit, styropian) i jadą na inną budowę ,wracają pod koniec lipca a w międzyczasie trzeba zasypać ściany piachem i zagęścić - a będzie tego od p... i jeszcze trochę, więc jeśli ktoś może podpowiedzieć tani kontakt na piach na podsypki to już zaczynam dziękować. żebyjescze się pochwalić budujemy projekt z muratora: Dom za rogiem wer.I (lustrz. odbicie)

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=427&IdKolekcji=

tyle że z malutkimi zmianami

pozdrawiamy wszystlkich ciepło

P&M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, dzień dobry, dzień dobry....

...bo ja tu nowy jestem!

A tak poza tym witam WSZYSTKICH, aż wstyd się przyznać że byłem nieświadom takiej fajnej grupy Ziomków. Obiecuję przewertować szybko wszystkie posty i żywotnie dołączyć do społeczności - przyjmniecie mnie co....????

A o mnie (ups; o Nas bo ja z żonką jestem), to bydowa zaczęta, fundamenty zalane tydzień temu, obecnie ekipa kończy ściany fundamentowe (bloczek, rapówka, dysperbit, styropian) i jadą na inną budowę ,wracają pod koniec lipca a w międzyczasie trzeba zasypać ściany piachem i zagęścić - a będzie tego od p... i jeszcze trochę, więc jeśli ktoś może podpowiedzieć tani kontakt na piach na podsypki to już zaczynam dziękować. żebyjescze się pochwalić budujemy projekt z muratora: Dom za rogiem wer.I (lustrz. odbicie)

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=427&IdKolekcji=

tyle że z malutkimi zmianami

pozdrawiamy wszystlkich ciepło

P&M

 

Witaj! :D

Im nas więcej tym lepiej :lol: :lol: ..

Projekt b. fajny :D...

 

Trzymam kciuki! I pozdrawiam serdecznie! :D

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

 

chcialbym zakupić w przyzwoitym stanie za rozsądne pieniązki "melamine" tzn taką budkę na budowę( napewno wiecie o co mi chodzi :))

 

czy warto miec w projekcie rozplanowaną instalacje: wod-kan i elektryczną, czy tez lepej to zrobic juz w trakcie budowy np przy pomocy fachowców z konkretnej branzy ?

czy 3 tys za projekt indywidualny bez przyłączy inst. wewnetrznych jest rozsądną stawką ? Domek ok 170 m2, czesciowo podpiwniczony z garazem dwustanowiskowym, dach wielospadowy.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialbym zakupić w przyzwoitym stanie za rozsądne pieniązki "melamine" tzn taką budkę na budowę( napewno wiecie o co mi chodzi )

 

ja nawet nie wiem gdzie taką melaminę można zakupić, a i i le kosztuje tym bardziej, zamiennie kupiłem garaż blaszany , który później wykorzystam na samochód ocieplę zrobię elewację jak domu i jakoś myślę się wkomponuje w otoczenie:) koszt takiego garażu to 1700 zł

 

czy warto miec w projekcie rozplanowaną instalacje: wod-kan i elektryczną, czy tez lepej to zrobic juz w trakcie budowy np przy pomocy fachowców z konkretnej branzy ?

 

w moim przekonaniu to najlepiej jest samemu rozplanowac sobie gniazdka wedug wlasnych potrzeb , na pewno zawsze lepiej jest zrobic ich wiecej niz mniej ,a sama instalacje rozplanowablym z elektrykiem zawsze on cos podpowie takiego co nam ani architektoei moze sie nie skojarzyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafalbe

Witaj, a podzielisz się namiarami do Pana Wrony? Zbieram teraz dane. Chętnie z nim porozmawiam i byc może ustawię się na przyszły rok. Do jakiego poziomu zajmuje się on wykonawstwem? Fundament+ściany+tynki?

 

Telefon 0-602-367-078 Antoni Wrona, najlepiej aby robiła Ci ekipa jego syna Mariusza, tak sie dowiedziałem od osoby u której budowali dom, Dom moze wykończyć pod klucz , firma ma 23 pracowników , a do innych prac bierze podwykonawców , pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...