Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA CZĘSTOCHOWSKA I OKOLICE


Rena

Recommended Posts

A jak oceniasz Petronelli - oraz inny sympatyczni ludzie - o jaki procent podnosi się koszt budowy przy koszytaniu z tzw. oferty POD KLUCZ? Czy ktoś z Was korzystał z takiej usługi? Co można powiedzieć o tzw. zysku ekonomicznym netto - czyli masz chłopie wolną głowę...? Czy w ogóle istnieją na tyle solidne firmy aby im mocno zaufać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Rafalbe

A jak oceniasz Petronelli - oraz inny sympatyczni ludzie - o jaki procent podnosi się koszt budowy przy koszytaniu z tzw. oferty POD KLUCZ? Czy ktoś z Was korzystał z takiej usługi? Co można powiedzieć o tzw. zysku ekonomicznym netto - czyli masz chłopie wolną głowę...? Czy w ogóle istnieją na tyle solidne firmy aby im mocno zaufać?

 

też się nad tym zastanawiałem, jedynie tak jak piszesz trzeba by było bezgranicznie zaufać firmie budującej (ale czy śa takie które zrobią to perfect) , i mieć kogoś kto będzie nadzorował ich prace ,według np wytyczonego planu jak można samemu nakreślić , natomiast druga sprawa to koszty materiałów , w obecnym czasie przy tych cenach .. inaczej dam przykład: nie maiłęm pustaków szukałęm 1,5 miesiaca za jakieś rozsądne pieniadze , mogłem mieć od PAna Wrony za 10,76zł 25 porotherm , a znalazłem za 8.90zł Eder niemiecki z dowozem na miejsce bez przedpłat, plus dodatkowe koszty koparki przy rozładowaniu 625 zł to i tak się opłaciło,i ta różnica by wynikała na wielu materiałach budowlanych....... więc lepiej chyba samu sie zaangażowac chyba że nie ma sie problemu finansowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukuję pilnie dekarza i specjalisty jakiegoś dobrego co nie boi sie robić w miedzi do ogrzewania, kanalizacji i wody , jeżeli znacie kogoś dobrzego to proszeę o namiar

pozdrawiam

 

 

Ja się nie boję roboty w miedzi, nie ma u mnie z tym żadnych problemów. Co konkretnie trzeba zrobić ? A co do dekarza jutro podam Ci namiar na super brygade tylko nie wiem jak z ich terminami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ma ktoś namiary na ekipę z koparką do wykarczowania działki (ok. 40 korzeni). Działka w Kamienicy Polskiej - chyba najlepiej z okolic...ale nie musi być super blisko. Jakaś masakra - ludzie nie chcą wziąć się za karczowanie...bo to, bo tamto, bo trzeba dojechac...rany:-(

Drzewa ścięte, wywiezione, ekipa ma mi wchodzić na działkę w połowie lipca...a tu nie wykarczowane:-((( pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ma ktoś namiary na ekipę z koparką do wykarczowania działki (ok. 40 korzeni). Działka w Kamienicy Polskiej - chyba najlepiej z okolic...ale nie musi być super blisko. Jakaś masakra - ludzie nie chcą wziąć się za karczowanie...bo to, bo tamto, bo trzeba dojechac...rany:-(

Drzewa ścięte, wywiezione, ekipa ma mi wchodzić na działkę w połowie lipca...a tu nie wykarczowane:-((( pomocy

 

Nie słyszałem, żeby w okolicy była jakaś ekipa, która kompleksowo wyczyści Ci działkę z korzeni. Chyba w Rudniku Wielkim i Klepaczce (to po sasiedzku zaraz za trasą DK-1) ktoś wykonuje usługi koparką (popytaj), sam operatoer tu jednak raczej nie wystarczy. A, że trudno o kogoś do tego zajęcia - nie dziw się, to bardzo ciężka praca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy

 

Jesteśmy w trakcie remontu wielkiego domu w Dąbrowie Górniczej, który został zniszczony przez pożar.

Staramy się zorganizować w tym domu ośrodek dla dzieci.

 

Chętnie przyjmiemy cokolwiek, wszelkiego rodzaju niepotrzebne rzeczy , które można jeszcze wykożystać.

To jest nasza strona http://www.pogoria.adp.org.pl

Potrzebne są wszelkiego rodzaju materiały budowlane, instalacyjne, kanalizacyjne elektryczne itp.

Lub cokolwiek co jest tobie juz nie potrzebne a my zorganizujemy aukcjie charytatywną.

Każda pomoc mile widziana.

Pozdrawiam serdecznie

Akademia Dobrych Pomysłów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

chcemy zacząć budować dom w blachowni - jak na razie starostwo skutecznie nam to utrudnia nie wydając pozwolenia :D ale mam nadzieję że niedługo ruszymy.

mam prośbę, czy ma ktoś namiary na solidnego kierownika budowy i równie solidnego producenta okien - nie w jednej osobie, oczywiście :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

kajon-ka po gminie w blachowni to chyba nic dobrego nie mozna sie spodziewac wiem cos na ten temat bo sama buduje tam dom okolica fakt ładna i przede wszystkim cicho to na pewno plus

w ktorym miejscu sie budujesz

a tak przy okazji moze wiesz gdzie mozna kupic na blachowni dzialki budowlane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dawno mnie tu niebyło, z powodu poważnej awarii kompa, ale już jest okejo.

 

U mnie brakuje wylewek, które będą robione lada dzień :D , a potem docieplenie dachu, zabudowa karton-gips i to co "najlepsze" wykończeniówka, hura, hura.

 

Jeżeli by ktoś reflektował to mam do sprzedania nowe szambo z laminatu, czy coś takiego, pojemność 12.000 litrów.

Niestety nienadaje się na mój teren i muszę go sprzedać.

Wszelkie informacje pod numerem tel. 792828641

 

Pozdrawiam wszystkich wytrwałych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...