Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA CZĘSTOCHOWSKA I OKOLICE


Rena

Recommended Posts

mirko, widziałam ostatnio wbita tablicę przy ulicy cmentarnej - w okolicy tartaku. i podobno na młyńskiej też coś teraz sprzedają :D może coś znajdziesz. a co do naszego urzędu, to naprawdę coś u nich szwankuje - nie mogliśmy się doprosić wydania decyzji o zagospodarowaniu; a jak juz ja wydali, to miała błędy i tzrba było zaczynać wszystko od początku :evil: :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

dzieki za odp kajon-ka ale na młyńskiej to juz jeest nieaktualne bo to blisko mnie to jestem zorientowana a na cmentarnej to nie wiedzialam

mam nadzieje ze z papierami wszystko załatwisz pozytywnie i w krótce rozpoczniesz poczynania na działce

w razie potrzeby pisz jesli bede w stanie chetnie służe rada

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam budowniczych:)

 

mam juz projekt mojego domku, prosiłbym o uwagi dotyczące ewentualnych zamian i porady co zrobilibyście inaczej i dlaczego.

 

Dawno tutaj nie zaglądałem (notoryczny brak czasu) ale jeśli mogę swoje "trzy grosze" to po trosze się zgadzam z zapytaniem: "czym będziesz palił...?"

Jeśli gazem to OK, prawdopodobnie kocioł masz w łazience, jeśli czymsik na paliwo stałe - to aż się proszi umieścić kotłownie(i odpowiedni komin )w pom gosp. Ma akurat osobne wyjście na zewn wyrzucanie popiołu i wnoszenie paliwa)...

nie pokazałeś bryły budynku - nie wiem czy w przypadku kotła da się odpowiednio wkomponować komin (ale raczej nie powinno być z tym kłopotu - zawsze jakoś da się go wbudowć...) Nie wiem co ciekawego kryje poddasze. natomiast parter wydaje się być OK. nie nazbyt rozbudowana komunikacja (bo po co) duuuży salon(jak się taki lubi - osobiście będę miał mniejszy...kwestia gustu) garaż nie "pipidówka" - i dobrze - jak nie ma piwnicy to gdzieś graty trzeba upchać.

Podejrzewam że raczej nie jest to mały domek - ale jeśli masz takie potrzeby to OK.

Pozdrawiam

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno tutaj nie zaglądałem (notoryczny brak czasu) ale jeśli mogę swoje "trzy grosze" to po trosze się zgadzam z zapytaniem: "czym będziesz palił...?"

Jeśli gazem to OK, prawdopodobnie kocioł masz w łazience, jeśli czymsik na paliwo stałe - to aż się proszi umieścić kotłownie(i odpowiedni komin )w pom gosp. Ma akurat osobne wyjście na zewn wyrzucanie popiołu i wnoszenie paliwa)...

nie pokazałeś bryły budynku - nie wiem czy w przypadku kotła da się odpowiednio wkomponować komin (ale raczej nie powinno być z tym kłopotu - zawsze jakoś da się go wbudowć...) Nie wiem co ciekawego kryje poddasze. natomiast parter wydaje się być OK. nie nazbyt rozbudowana komunikacja (bo po co) duuuży salon(jak się taki lubi - osobiście będę miał mniejszy...kwestia gustu) garaż nie "pipidówka" - i dobrze - jak nie ma piwnicy to gdzieś graty trzeba upchać.

Podejrzewam że raczej nie jest to mały domek - ale jeśli masz takie potrzeby to OK.

Pozdrawiam

P.

 

witam

dzieki za komentarz w spr mojego projektu.

gazem palił nie będę raczej na pewno. mysle o ogrzewaniu kominkiem i eko groszkiem.

kotlownie przwiduje w piwnicy ( dom bedzie częsciowo podpiwniczony).

 

ile płaciliście za "przyjecie ziemii na działke" ( transport) ?

czy 50 pln za kamaza ziemi bez gruzu to dobra cena ?

odleglosc miedzy moją działką a budową skad ziemia ma byc wozona to ok 2 km.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mam problem :( , bo muszę już myśleć o ogrodzeniu frontowym, a nie mam żadnej koncepcji, poza jedną, słupki z klinkieru a przęsła kute.

Niestety przeglądałam ostatnio strony semmerlocka i spodobały mi się te ich betonowe elementy, z których tworzy się super efektownie wyglądające słupki, murki itd., bardzo mi to przypadło do gustu, tyle, że podobno jest to cholernie drogie :cry: .

Co prawda byłam dziś w firmie Max na Rocha i widzialam tam bardzo podobne coś ale niestety niedowiedzialam sie jakiej to firmy i ile kosztuje, bo Pan właściciel sie niepojawił. Jutro muszę tam zajrzec.

 

Może Wy macie jakieś pomysły na ogrodzenie, znacie kogoś kto je wykonuję, robi przęsłą kute czy stalowe, byłabym wdzięczna.

Zdjęcia mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do licha - powiedzcie ile można czekać na zwykłe pozwolenie na budowę na normalnej, bezproblemowej działce ... :evil: :evil:

w częstochowskim starostwie pół wieku albo i dłuużej :evil:

tyle, że mamy trochę czasu, żeby rozejrzeć się za materiałami - czy ktoś wie gdzie można kupić bloczki fundamentowe (czy to się nazywa betonit ?) w rozsądnej cenie?

i drugie pytanie - co sądzicie o oknach od firmy Jezierski ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starostwo ma bodajze 65 dni. Ja znalazlem bloczki po 3,3o zl ale nie wiem czy cena aktualna. Mam wiedziec w poniedzialek. Lepiej spytam ile mozna czekac na uzgodnienie wjazdu na drodze wojewodzkiej! Czekam juz prawie 60 dni! Ostatnio przesuneli termin o miesiac bo niby ... trzeba dokonac wizji lokalnej, nie dosc, ze nie robia tego za darmo to jeszcze czekaj czlowieku i czekaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, pomoże mi ktos jeszcze w sprawie ogrodzeń, gdzie można kupić przęsła kute, niedrogie :lol: .

 

I jeszcze jedno, kupował ktoś z Was, a napewno ,niewątpie, gres szkliwiony, na podłogę w kolorze piaskowym, beżowy lub śmietankowym, gdzie można takowe kupić, tez po przystępnej cenie. I wogóle fajne płytki do łazienki :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostało mi po budowie około 100 szt (może trochę ponad 100) pustaków stropowych tzw akermanów o wymiarze 20 cm (Cerpol Kozłowice). Chętnie komuś odsprzedam po uczciwej cenie 1,5 zł :). Mieszkam w Krzepicach.

Kontakt najlepjej: 604897092

 

Ależ się strona rozjechała :o :o ...

 

yoris nie mogłeś dać tego ogłoszenia 2 tyg. temu? :-? :wink: :lol:

Naprędce szukaliśmy akermanów na strop, bo podczas rozładunku wiele zostało uszkodzonych ...Kupiliśmy 90 szt. po 3,8 :x ... Cóż szkoda :wink: :) ... Może znajdą się chętni :)

Pozdrowionka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yoris nie mogłeś dać tego ogłoszenia 2 tyg. temu? :-? :wink: :lol:

Naprędce szukaliśmy akermanów na strop, bo podczas rozładunku wiele zostało uszkodzonych ...Kupiliśmy 90 szt. po 3,8 :x ... Cóż szkoda :wink: :) ... Może znajdą się chętni :)

Pozdrowionka!

 

No wielka szkoda, było by korzystnie dla obu stron :( ale trudno

Pozdrawiam !

 

W takim razie podtrzymuję swoją ofertę !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...