Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA CZĘSTOCHOWSKA I OKOLICE


Rena

Recommended Posts

[quote name="monikach

Nareszcie!!!! 8) :D ...ileż można :roll: ...

[/quote]

niestety jescze można - jeśli rok temu maxy były po ok 2,5pln a obecnie ponad 5pln, tzn że wciąż producenci i pośrednicy nabijają sobie kasę extra.

Niby ok, wolny rynek, sprzedają po ile chcą, ale niech nie mówią że koszt produkcji rośnie (aż tyle??) i że kolejki- dlaczego tak nagle taaaki buum, może po prostu czasem braki były teoretyczne żeby panika była większa?? bo w kilku hurtowniach przez cały czas widziałem niemałe stoki towaru!

Ale... niech im będzie - raz na wozie, raz w nawozie...zobaczymy co wtedy powiedzą...

pozdro M&P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ceny wzrosły drastycznie to fakt, ale sytuacja na rynku budowlanym zaczęła normalnieć, tzn. materiały są od ręki, a nie na zapisy na przyszły rok! :roll:

W maju tego roku zalewaliśmy strop i facet od betonu, który ma cegielnie, powiedział, że jeśli chcemy maxy w cenie z maja to musimy wpłacić całość od razu, a do odbioru będą w marcu 2008! :o... Daliśmy sobie spokój... Wczoraj dzwoniłam tam w innej sprawie, ale przy okazji zapytałam jak wygląda sprawa maxów i usłyszałam: ...do wzięcia od ręki...Kozłowice 4,5; własnej produkcji 4,0......

 

Kupiłam jeszcze taniej i jestem z siebie dumna 8) :D :wink: :lol: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam szukać okien...już tak na poważnie :o ... gdzie jest duży wybór?...albo w ogóle, gdzie można pooglądać okna? Plissss dajcie jakieś namiary :) ...

 

Mam nadzieję, że ktoś tu zagląda :roll: :wink: ...

 

w Cz-wie na ul. Krótkiej jest zagłębie okienne

 

Dziękuję pięknie!!!!!! :D :D :D Napewno tam zajrzę 8) :D ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam szukać okien...już tak na poważnie :o ... gdzie jest duży wybór?...albo w ogóle, gdzie można pooglądać okna? Plissss dajcie jakieś namiary :) ...

 

Mam nadzieję, że ktoś tu zagląda :roll: :wink: ...

 

Krótka 33 mają okna Jezierskiego moja żona się w nich zakochała poprostu piekne

, bramę garażową polecam Hormanna na krótkeij firma Łuszczyński -super obsługa ,my u nich będziemy zamawiać ,drzwi wejsciowe polecam salon po dawnej Normie 2000 na Warszawskiej z dobrego źródła wiem ze dobrze montują

 

ja zaś szukam dekarzy , może ktoś ma jakiś namiar na solidną ekipę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam szukać okien...już tak na poważnie :o ... gdzie jest duży wybór?...albo w ogóle, gdzie można pooglądać okna? Plissss dajcie jakieś namiary :) ...

 

Mam nadzieję, że ktoś tu zagląda :roll: :wink: ...

 

Krótka 33 mają okna Jezierskiego moja żona się w nich zakochała poprostu piekne

, bramę garażową polecam Hormanna na krótkeij firma Łuszczyński -super obsługa ,my u nich będziemy zamawiać ,drzwi wejsciowe polecam salon po dawnej Normie 2000 na Warszawskiej z dobrego źródła wiem ze dobrze montują

 

ja zaś szukam dekarzy , może ktoś ma jakiś namiar na solidną ekipę??

 

Fenkju za info :D ...jutro wpadam w okniany szał :wink: :lol: :lol: ...

 

Ja mam zarezerwowanego dekarza na koniec września...Słyszałam, że ma masę pracy, więc może być problem z terminem, ale facet podobno zna się na rzeczy :roll: ... Jeśli nikogo nie znajdziesz mogę przesłać nr tel. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote=Ziemianie ;-)]Witam!

 

Aktualnie mamy w rekach decyzje o pozwoleniu na budowę, która za 1,5 tygodnia sie uprawomocni wiec ruszamy ...

 

Ciekawe jak tam u sąsiada ze Słonecznej, który tez w tym wątku pisze.

 

Wracam na forum po dłuuugiej przerwie spowodowanej utratą dostępu do internetu dzięki wspaniałej aurze jaka nas ostatnio rozpieszcza.

 

Jak wspomniał już kolega zamierzam budować sie w Białej na Słonecznej i jestem po dłuższej batalii w sprawie pozwolenia na budowę. Okazuje się że nie jest ważne iż przy działce znajduje się wodociąg ponieważ nie zawsze się da do niego podłączyć - i tak okazało się w moim przypadku. Jednak ostatecznie dzięki pomocy znajomych ostatecznie udało się :wink:

 

Dzisiaj odebrałem ...

POZWOLENIE NA BUDOWĘ !!! :D

 

Czekam więc na uprawomocnienie i do przodu. Ekipę już mam - człowiek z tego Forum.

Co do materiałów to może ktoś pomoże w sprawie tanich bloczków fundamentowych i betonu ?

 

I jeszcze jedno nie mam na razie wody - gdzie można znaleźć jakiś większy zbiornik widziałem na innej budowie taki z białego plastiku w metalowym koszu - jakieś pomysły ?

 

POZDRAWIAM WSZYSTKICH !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzisiaj odebrałem ...

POZWOLENIE NA BUDOWĘ !!! :D

 

GRATULUJĘ!!! :D :D

 

Niestety w cenach materiałów nie bardzo jestem zorientowana :roll: ....

 

Beton braliśmy od Winieckiego z Grodziska, a betonity z kost-betu z Aleksandrii - oni co prawda specjalizują się w kostce brukowej, ale betonity też są baaaardzo dobrej jakości :) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Wiec jednak udalo sie :D Ja betonity najtaniej znalazlem u Winieckiego, nie wiem jak teraz. Beton tez stamtad biore, na jutro do zalania.

 

Uwazaj na jedna rzecz, decyzja uprawomocnia sie w 2 tygodnie od dnia, z jakim ja odebrales, potem (albo na 3 dni przed) skladasz dziennik na kancelarie, pozniej skladasz zawiadomienie o rozpoczeciu robot i papiery kierownika i dopiero po 7 dniach mozesz zaczac.

 

Zazdroszcze Ci, ze mozesz sobie glebinowke zrobic. Mimo, ze mam do Ciebie 100m mam plan zagospodarowania, a nie warunki wiec nie ma szans na negocjacje. Anyway jak Pan B. dostal, to dlaczego Tobie nie mieli dac pozwolenia ;-)

 

Co do zbiornika na wode to zastanow sie czy nie wykopac na czas budowy studni. Woda jest w mokre dni na poziomie 1 m, w suche na max 1,5 m. Skad chcesz wode ciagnac? Bo na dzis dzien nie bardzo jest skad :/ Zreszta pogadamy - ja na budowie jestem nieomal codziennie teraz. Jaki projekt wybrales ostatecznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy się

 

Juz od jakiegoś czasu śledzimy forum muratora, w czerwcu kupilismy działkę budowlana, teraz czekamy na warunki zabudowy, a potem na Pozwolenie na budowe. Zdecydowaliśmy się budować z porothermu 44. I tu mamy pierwsze pytanie, gdzie najlepiej i najtaniej kupic porothern. Mamy nadzieję, na fundamenty w tym roku, ale to tak bardzo optymistycznie :D I jeszcze jedno pytanie potrzebujemy kogos do wycięcia wraz z korzeniami brzózek na naszej działce. Czy mozecie kogos polecic?

 

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja mam zarezerwowanego dekarza na koniec września...Słyszałam, że ma masę pracy, więc może być problem z terminem, ale facet podobno zna się na rzeczy :roll: ... Jeśli nikogo nie znajdziesz mogę przesłać nr tel. :)

 

jeżeli możesz to przeslij namiar ja , gdzieś w połowie pażdziernika będę potrzebował kogoś do dachu

 

 

Witamy się

 

Juz od jakiegoś czasu śledzimy forum muratora, w czerwcu kupilismy działkę budowlana, teraz czekamy na warunki zabudowy, a potem na Pozwolenie na budowe. Zdecydowaliśmy się budować z porothermu 44. I tu mamy pierwsze pytanie, gdzie najlepiej i najtaniej kupic porothern. Mamy nadzieję, na fundamenty w tym roku, ale to tak bardzo optymistycznie I jeszcze jedno pytanie potrzebujemy kogos do wycięcia wraz z korzeniami brzózek na naszej działce. Czy mozecie kogos polecic?

 

Witamy :):)

proponuję zajrzeć na Allegro w tam jest dużo ofert porothermu i ceny niższe niż u nas w Częstochowie , polecam również hurtownie na Wręczyckiej przy wylocie , bardzo fajny właściciel , co do brzózek to mieliśmy podobny problem i podługim namyśle ..... zainwestowałem piłę :):) i połowa dniówki z kumplem ,gdzie wycielismy pas o długości 30 metrów i szerokości 10 metrów , niestety kupiłem dziadoską piłę i jest w reklamcji :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

 

 

Pozwolenie na budowe z pieczątką prawomocności juz jest :D

Jak dobrze pojdzie to w październiku ruszam ze stanem zerowym, ale nie o tym chciałem pisać.

Powiedzcie mi ile płaciliście kierownikowi budowy i czego od niego wymagaliscie ??

 

Pozdrawiam i życzę pogody nie tylko ducha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...