Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA CZĘSTOCHOWSKA I OKOLICE


Rena

Recommended Posts

Dość milczenia, powoli opada ze mnie marazm i zniechęcenie, niedawno rozprowadziliśmy wentylacje, a teraz ocieplamy poddasze, mam nadzieję, że do końca lutego będą zrobione sufity z karton-gipsu, a zaraz po nich robimy płytki, panele i malowanie na poddaszu, na poczatku kwietnia mam nadzieję na gaz ( 90 dni od podpisania umowy?!) i ogrodzenie, robimy dół podłogi oraz garaż, przełom kwietnia i maja to ocieplenie i tynki na zewntrz. A na koniec maja malowanie i ?........!. Taki tam planik, zobaczymy jak będzie z szarą rzeczywistością. Do Jarkola: okna firma Polger telefon 601 51 50 31, wylwki robi się po tynkach - telefon na wylewki z miksokreta ( tanie ok 14 PLN) 605 69 89 02.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich bywalców starych i nowych. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku i duuzych wyczynów na budowie. Dawno mnie tu nie było ale już nadrobiłam lekturę i mam nadzieję bywac teraz tu częściej, jak tylko będę miała lepszy dostęp do netu. U mnie była zima na budowie pewnie u Was również ale za kilka dni mój ślubny wybierze sie na przegląd stanu budynku. Trochę pozmienialiśmy w projekcie i ze 175 m kw. mam teraz do sprzątania ponad 220 m kw. Cieszę się z tego ponieważ lubie dużo przestrzeni ale tez martwię się kiedy my to wykończymy. Teraz czekają nas instalacje i budowa kominka i ścianki działowe itd...... Widzę że u Was humorki dopisują mam nadzieję się od Was zarazić dobrym spojrzeniem na życie.

pozdrowienia.

Rena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam, kiedy nareszcie nadejdzie wiosna?!! A propos kominków to przede mną ważna decyzja: jaki wkład (na razie Tarnawa); DGP z turbinką czy bez; i jaki piec gazowy do CO (na razie Termet). Tyle z lektury forum wybrałem jak myślicie dobrze?? Pozdr.

Ps. Bardzo mi komp muli a Wam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wybierając osprzęt do domu jeszcze raz chyba brałbym wszystko tańsze (choćby dlatego, że na kredyt czyli 10 TPLN za coś to wcale nie 10 lecz w skali kredytu 18 TPLN!) a na dodatek z czasem wszystko robi się stare, i nawet najatrakcyjniejsze rzeczy po kilku latach są starociem, tak więc to co będziesz i tak zmieniał za kilka lat kup ze środkowej półki ( no chyba, że masz za dużo pieniędzy :D ) W Cz-wie nie znalazłem dystrybutora Tarnawy - więc nie wiadomo, jak bedzie z jego zamontowaniem. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Na forum siedzę od ładych kilku miesięcy, a dopiero teraz znalazłem wątek "częstochowski". Tez zaczynamy z żoną budowe w Cz-wie.

Działkę już mamy (nawet uporządkowaną w miarę :) ). Aktualnie jestesmy na etapie projektu - tzn juz projekt prawie mieliśmy, ale okazało się że "to nie to" (dobrze ze teraz, a nie w czasie budowy).

Planujemy ruszyć za kilka miesięcy (optymistycznie - około czerwca).

Ale to zależy od naszego obecnego architekta, potem urzedu, banku i pewnie kilku rzeczy o których zapomnielismy, albo jeszcze nie wiemy :)

I tym optymistycznym akcentem konczę powitanie i pozdrawiam.

 

PS - Budował ktoś z was w Cz-wie albo okolicy z silikatu? Rozgladamy się za dobrą ekipą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciągle z nim rozmawiam i negocjuję ale ceny ma zapięte do samej góry, niestety żona sie uparla i chyba juz postanowione stan surowy bez więźby i dachu 30 tyś robocizna, ale 99% pewności że bedzie ok, co do materiałów jestem ciągle niezdecydowany, ale z braku czasu pewnie też zostanie na porothermie robi przycinkę na około 500 zł ale mnie glowa nie boli i nie muszę myśleć, z reszta czas pokaże.

A u Ciebie kto będzie budował i gdzie???

P.S. mamy domek 200 m2 z garażem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
No i zacząłem. 20 marca murarz położył pirwszego pustaczka pod ścianki działowe. Noszę cegły, mieszam zaprawę i klnę bo elektryk zawalił z prądem i nie wiadomo kiedy zaświeci się pierwsza żarówka :evil: . Dzięki za namiar na miksokreta, robi też tynki gipsowe z agragatu, chyba się skuszę 14 PLN/m2 z materiałem. Pogodę mam w nosie dzięki "kozie", która grzeje jek Jotul tyle,że bez szybki. :wink: Wszystko mnie boli :-? ale kładę się spać z poczuciem satysfakcji. Czego i Wam życzę. Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Oj jak ten czas leci, nasze plany się przeciągają w czasie (niestety) :-? Aktualnie domek zrobił się z zewnątrz pistacjowy, ale nie cały i z tym będzie wielki problem :evil: w sumie częściowo z mojej winy bo zachciało mi się dwóch kolorów - jeśli nie jesteście plastykami z urodzenia odradzam eksperymenty, mam teraz kilka wiader nie tego koloru i przerę w tynkowaniu...... Dlaczego nie mogę wymienić jednego tynku na drugi bez ceregieli i strat dla mnie?! Jak pójdzie źle, tzn. stracę ok 1000 PLN to zacznę pisać z imienia i nazwiska...... :evil:

W środku kartony zakończone z końcem marca (niezły obsów) płytki w pralni, łazience, wc, kuchni, wiatrołapie, i szykuje się jadalnia z holem na jutro, schody praktycznie gotowe do montażu (muszę gdzieś zamówić barierkę (ale nie drewnianą) może ktoś ma namiary? Kominek właśnie jest obudowywany (nasz prywatny projekt - zobaczymy czy się nie będę wstydził :wink: ). Tak więc roboty idą pełną parą, ale osobiście odradzam przebywanie na budowie więcej niż dwóch ekip na raz ( nie chodzi o to, że się nie pomieszczą), bo jeśli chcecie zarabiać na życie i na dodatek zapewnić im front prac to życie rodzinne będzie trwało pomiędzy 2:00 a 6:00 gdy będziecie spali (kłótnie , nawet konstruktywne nie są przeze mnie zaliczane do zycia rodzinnego). Pocieszamy się tylko tym iż za góra dwa miesiące będziemy mogli swobodnie położyc się na dmuchanych materacach (na łóżka nam zdolności kredytowych już chyba nie starczy) we własnym (moze niezbyt doskonałym i nie takim jak w marzeniach ale własnym - nie licząc zastawu hi :-? potecznego) domu. Co z ogródkiem?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dzisiaj byłem w urzędzie złożyc projekt i wniosek o pozwolenie na budowę.Niestety potrwa to podobno półtora miesiąca przynajmniej (ze względu na budowę w granicy).

Potem bieganie za kredytem.

No i zapodałem projekt do wstepnej wyceny jednemu wykonawcy - zobaczymy czy spadnę z krzesła jak odbiorę propozycję cenową :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: :lol: :lol: moi drodzy zacząłem, nareszcie po mimo braku mediów i takie tam inne mam chudy beton wylany w szalunki, a jutro zbrojenie i beton juz myslałem że to nigdy nie nastąpi a jednak udało się, ciesze się jak małe dziecko, jutro po południu wyjeżdżam na długi weekend i wypoczywam, a mury... niech sie pna do góry,

Życze wam tyle szczęścia ile sam mam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu ruch.... :D

A u mnie

- projekt wymaga drobnej korekty (jakieś tam poprawki ppoż.)

- dowiedziałem się że mam w centrum miasta grunt rolny (tak przynajmniej wynika z tego co mam załatwić) - wyłączenie z gruntów rolnych :D - ubawiło mnie to setnie, ale muszę tydzień poczekać na papierek kolejny;

- odebrałem kosztorysy z 2 firm - wartości zbliżone do tego co przyjąłem że napiszą. 160-170 tys (robota + materiał) za stan surowy :o (2 kondygnacje po 135 m2 + stropdach)

Trochę dużo.

Cóż - szukam dalej. Teraz już jest łatwiej choćby z hurtownią rozmawiać bo wiem jakie ilości materiału wchodzą w grę.

O postępach będę informował na bieżąco.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ależ długo mnie tu nie było. Ale za to mam się czym pochwalić, na budowie parter już prawie gotowy, w przyszłym tygodniu zalewamy strop i w związku z tym mam pytanie, gdzie zamawialiście beton.

Poza tym czy ktoś może polecić jakiegoś dobrego fachowca od układania płyt karton-gipsowych oraz od podłóg (parkiety itp.). Zależy mi na fachowcach, którzy są dobrzy i wystawiają faktury, tak żeby kupili materiały i odsprzedali mi je po 7% VAT u.

 

Paweł czy zakupiłeś już piec CO, bo jeżeli, chodzi o Termet to osobiście odradzam. Mieliśmy z mężem piec tercetu i po trzeciej awarii reklamowaliśmy. Teraz mamy Boscha, czyli dokładnie Junkresa i jest super. Jedyna uwaga do Junkersa to sterownik, ten od Tercetu był dużo lepszy, a przy tym tańszy. Znajomi mają podłączony do pieca Junkers polski sterownik i bardzo sobie chwalą, my też planujemy tak zrobić, bo ten oryginalny niemiecki nie jest zbyt wygodny.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...