Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA CZĘSTOCHOWSKA I OKOLICE


Rena

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Elektryk choć nie tani / co do jego pracy zastrzeżeń nie mam / ale jeżelich chodzi o papierki i informacje dla klienta to nic nie doradzi i nie podpowie.

Bo Twój nietani elektryk to inaczej instalator, którego zadaniem jest położenie kabelków, podpięcie gniazdek, skasowanie za robote i myk na kolejną budowe.

Tak a propo, elektryk ma obowiązek wystawić Ci protokoły z pomiarów instalacji. Bez tych protokołów nie ruszysz nic w Zakładzie Energetycznym.

Bez tych protokołów możesz mieć poważne problemy przy próbie wypłaty ubezpieczenia np. w przypadku pożaru bądź wyładowania atmosferycznego.

A przecież już dawno mogłam zrobić tą zamianę bo różnica w cenie między jednym a drugim prądem jest.

Idź do ZE i dopytaj o szczegóły, w większości ZE opisana przeze mnie procedura działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do deskowania proponuję zapytać kilku kierowników budowy.

Napiszę tylko tyle że pokrycie deska i papa nie może być szczelna aby wełna nie trzymała wilgoci i do tego najlepsza jest folia ( nie najtańsza).

Pokrycie powinno być szczelne - tylko wełna nie powinna dolegać do desek, a ewentualna wilgoć powinna znaleźć ujście pod gąsiorami IMO

 

Yes!...porządna wentylacja {kalenicowa, połaciowa...} to podstawa ...tych wszystkich "chemiczno-nowoczesnych" konstrukcji !...gdy się nie chce za kilka lat mieć problemów !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkukam firmy do zrobienia wjazdu / bruku....../ macie wiedzę jaka dobra, jakie ceny ? A może coś zamiast bruku - ziemia u mnie jurajska czyli piach i kamienie. Na plac nie da się wjechać !!!!

 

mam namiar do firmy Al-bruk 502050506. Nie wiem jakie ceny ale robią naprawdę solidnie i szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Potrzebuje kogos do suchej zabudowy k/g (sufity podwieszane ,zabudowy na ścianach) , polećcie kogoś godnego uwagi bo mam tego dość sporo i nie chcę sie naciąc na jakiegoś "fachmena" .

 

Petronelli i co, masz kogoś sensownego? :roll:

Do wczoraj sądziłam, że jestem z gościem umówiona, dziś dowiedziałam się, że nie da rady :x :evil: szlag by to...

 

u mnie robi znajomy po godzinach swojej pracy , zastanawiałem sie nad firma ale terminy dopiero na czerwiec to do tego czasu na to samo wyjde z tym znajomym , wolny termin od 15 maja ma Sławomir Wąpierski to tyle co wiem ...

 

Serdeczne dzięki za odpowiedź :)

Mam znalazłam, ma wejść na początku czerwca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25t kostki to nie problem, gorzej z ta ceną za układanie :-?

Byłam ostanio na rocha w firmie produkującej ogrodzenia i za bramę przesuwaną z napędem pan zażyczył sobie 10tyś :o wyobrazacie sobie - za samą bramę :-? trochę mnie zbił tym z tropu, wcześniej myślałam że za te pieniądze zrobimy cały płot (mamy tylko 17m)

Sądzicie, ze to jest normalna cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość coolibeer
Witam. Potrzebował bym 5 wywrotek piasku lub ziemi z wykopu do zasypania fundamentów w Częstochowie. Jak by ktoś miał kłopot z wywozem chętnie przyjmę. 608355619 Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam ostanio na rocha w firmie produkującej ogrodzenia i za bramę przesuwaną z napędem pan zażyczył sobie 10tyś :o wyobrazacie sobie - za samą bramę :-? trochę mnie zbił tym z tropu, wcześniej myślałam że za te pieniądze zrobimy cały płot (mamy tylko 17m)

Sądzicie, ze to jest normalna cena?

 

Mysle, ze przesadzil. Naped z montazem to 1500 zl (z kompletem osprzetu, listwa zebata etc.). Sama brama wazy ok. 150 kg (4,5 m) czyli stal kosztuje niewiele. Nie wiem ile sobie za robote policzyl i za lakier.

 

Powiem tak na ponad 30 mb ogrodzenia - brama z napedem + przesla musisz liczyc ok 15000 zl. Wiec jak za brame "lekko" przesadzil. Do tego na slupki i podmurowka klinkier i fundament min. 12 000 zl. Bo sam beton wyjdzie Ci kolo 4000 zl.

 

U ciebie pewnie pol tego ale za 10000 zl bedzie ciezko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote=Ziemianie ;-)]

Byłam ostanio na rocha w firmie produkującej ogrodzenia i za bramę przesuwaną z napędem pan zażyczył sobie 10tyś :o wyobrazacie sobie - za samą bramę :-? trochę mnie zbił tym z tropu, wcześniej myślałam że za te pieniądze zrobimy cały płot (mamy tylko 17m)

Sądzicie, ze to jest normalna cena?

 

Mysle, ze przesadzil. Naped z montazem to 1500 zl (z kompletem osprzetu, listwa zebata etc.). Sama brama wazy ok. 150 kg (4,5 m) czyli stal kosztuje niewiele. Nie wiem ile sobie za robote policzyl i za lakier.

 

Powiem tak na ponad 30 mb ogrodzenia - brama z napedem + przesla musisz liczyc ok 15000 zl. Wiec jak za brame "lekko" przesadzil. Do tego na slupki i podmurowka klinkier i fundament min. 12 000 zl. Bo sam beton wyjdzie Ci kolo 4000 zl.

 

U ciebie pewnie pol tego ale za 10000 zl bedzie ciezko.

 

 

nie przesadzasz ?? to na same słupki chcesz wylać z 10m3 betonu??

nie wiem może się nie znam ... ale wydaje mi się że cena za samą bramę jest grubo przesadzona!! :roll: jestem teraz na etapie zalewania stropu więc wiem ile płaciłem za 1m3 betonu

pozdro 8) ...ale osobiście polecam strony www i np allegro tam są firmy które się również specjalizują w ogrodzeniach i jak wyślesz im swoje mapki :wink: to myślę że ofertę razem z montażem również zaoferują :)

a ze swojego doświadczenia mogę jedynie wniskować że taniej mają nawet z transportem (za który oczywiście sam płaciłem) w drugim końcu polski!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m3 betonu kosztuje w Częstochowie od 310 do 330 zł więc łatwo i szybko można policzyć i na pewno nie wyjdzie taka śmieszna kolosalna sumka jak kolega napisał :)

 

Nie wiem jak sobie liczycie ale ja podaje dla fundamentu pod plot klinkierowy z podmurowka klinkierowa czyli gleboki min. 90 cm i szeroki min. 30 cm. W dodatku musicie liczyc, ze beton musi siegac 10 cm ponad poziom gruntu.

 

Ja podaje dane z praktyki, sprzed 2,5 roku (~35 mb fundamentu), z poprawka na cene na dzis. Jesli ta ilosc betonu/cena jest dla was smieszna to proponuje zlapac kartke i olowek i policzyc. Beton B15. Ewnetualnie mozecie sie niemilo rozczarowac, ale mnie sie wszyskie zalozenia i obliczenia zgodzily w praktyce (zostala 1 taczka betonu z beczki). Moge sie machnac o kila procent, chyba, ze zamiast recznie wykopiecie koparka i brzegi poobrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...