Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA CZĘSTOCHOWSKA I OKOLICE


Rena

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

[quote=Ziemianie ;-)]

 

Nie wiem jak sobie liczycie ale ja podaje dla fundamentu pod plot klinkierowy z podmurowka klinkierowa czyli gleboki min. 90 cm i szeroki min. 30 cm. W dodatku musicie liczyc, ze beton musi siegac 10 cm ponad poziom gruntu.

 

Ja podaje dane z praktyki, sprzed 2,5 roku (~35 mb fundamentu), z poprawka na cene na dzis. Jesli ta ilosc betonu/cena jest dla was smieszna to proponuje zlapac kartke i olowek i policzyc. Beton B15. Ewnetualnie mozecie sie niemilo rozczarowac, ale mnie sie wszyskie zalozenia i obliczenia zgodzily w praktyce (zostala 1 taczka betonu z beczki). Moge sie machnac o kila procent, chyba, ze zamiast recznie wykopiecie koparka i brzegi poobrywa.

IMHO odrobinę przesadziłeś - niedużo

Co do głębokości fundamentów 80-90 zgoda, co do szerokości 30 cm powinno się wylewać ale tylko pod standardowe słupki 1,5 cegły ma jakieś 36 cm, fundamenty powinny być o 2-3 cm węższe, wg tej samej zasady robimy fundamenty pod murek klinkierowy - czyli potrzebujemy 20 cm podmurówki (te 2-3 cm mniej z każdej strony daje się zawsze żeby ściekająca woda swobodnie spływała do ziemi). 10 cm ponad poziom gruntu nie będzie zbyt pięknie wyglądać 2-3 zgoda max 5 :). Wg tych zasad łatwo można wyliczyć ilość potrzebnego betonu - B10 wystarczy, ale różnica cenowa chyba nie jest duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość coolibeer

[quote=Ziemianie ;-)]

m3 betonu kosztuje w Częstochowie od 310 do 330 zł więc łatwo i szybko można policzyć i na pewno nie wyjdzie taka śmieszna kolosalna sumka jak kolega napisał :)

 

Nie wiem jak sobie liczycie ale ja podaje dla fundamentu pod plot klinkierowy z podmurowka klinkierowa czyli gleboki min. 90 cm i szeroki min. 30 cm. W dodatku musicie liczyc, ze beton musi siegac 10 cm ponad poziom gruntu.

 

Ja liczyłem raz dobrze raz źle :) przyznam się bez bicia. Na ławy fundamentowe tak policzyłem że brakło pół metra. Wyciągnąłem wnioski i już na strop policzyłem tak że podobnie jak u ciebie zostałą taczka i 2 wiaderka ;) Człowiek się uczy na błędach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do głębokości fundamentów 80-90 zgoda, co do szerokości 30 cm powinno się wylewać ale tylko pod standardowe słupki 1,5 cegły ma jakieś 36 cm, fundamenty powinny być o 2-3 cm węższe, wg tej samej zasady robimy fundamenty pod murek klinkierowy - czyli potrzebujemy 20 cm podmurówki (te 2-3 cm mniej z każdej strony daje się zawsze żeby ściekająca woda swobodnie spływała do ziemi). 10 cm ponad poziom gruntu nie będzie zbyt pięknie wyglądać 2-3 zgoda max 5 :). Wg tych zasad łatwo można wyliczyć ilość potrzebnego betonu - B10 wystarczy, ale różnica cenowa chyba nie jest duża.

 

30 cm szerokosci licze w gruncie, wyzej zaszalowane na troche mniej, i oczywsicie pod slupki musisz wykopac szerzej, do tego dobry 1 m3 betonu pod stope dla napedu bramy etc. 10 cm, licze dlatego, ze zwykle dopiero pozniej wyrownujesz poziom i grunt sie podnosie, a folia powinna byc ponad gruntem kilka cm. schowana w trawie/korze etc. co tam masz. Zreszta wszystko zalezy od warunkow gruntowych, na piasku mozna oszczedzic, na glinie trzeba zainwestowac wiecej. Drut fi 12, i fi 6 tez nie jest za darmo, ale kilka prostych belek mozna ukrecic samemu w jedno popoludnie.

 

Z tego co pamietam, pomiedzy b10, b15, b20 na metrze jest ok. 20 zl roznicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote=Ziemianie ;-)]

 

30 cm szerokosci licze w gruncie, wyzej zaszalowane na troche mniej, i oczywsicie pod slupki musisz wykopac szerzej, do tego dobry 1 m3 betonu pod stope dla napedu bramy etc. 10 cm, licze dlatego, ze zwykle dopiero pozniej wyrownujesz poziom i grunt sie podnosie, a folia powinna byc ponad gruntem kilka cm. schowana w trawie/korze etc. co tam masz. Zreszta wszystko zalezy od warunkow gruntowych, na piasku mozna oszczedzic, na glinie trzeba zainwestowac wiecej. Drut fi 12, i fi 6 tez nie jest za darmo, ale kilka prostych belek mozna ukrecic samemu w jedno popoludnie.

 

Z tego co pamietam, pomiedzy b10, b15, b20 na metrze jest ok. 20 zl roznicy.

Smutne to ale prawdziwe - strasznie drogo wychodzi takie ogrodzenie robione przez profesjonalną firmę, takie czasy - kiedyś wystarczyło trochę cementu żwiru, w środek wrzucałeś kamienie i co tam zostało po budowie, od czasu do czasu polewając rzadkim betonem. Teraz niestety nikt tak nie zrobi bo ani producent bramy, ani firma montująca nie da na to gwarancji :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: Ziemianie u mnie na piaszczystym gruncie oszczędnośi nie będzie bo piach u mnie jak żywe ruchome piaski a na dodatkek działeczka ze spadkiem na jedną stronę wię fundament musi być odpowiedni. Jak się nie ustawisz to du.... z tyłu.

Popatrz na to inaczej - szpadel łatwo wchodzi :lol: :lol: u mnie glina, kamienie i skała :evil: :evil: :evil: elektryk się zapłakał jak miał kilkanaście metrów kabla wkopać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję kogoś od mebli kuchennych , gdzie zamawialiście ?? dajcie namiary przyda sie pewnie nie tylko mnie, jakiś specjalista z normlanym stosunkiem jakości do ceny ...

 

Ja moge polecić od parapetów p. Kowalik tel 501 280 620 ,zrobił super , sklejka jakaś na którą połozony został dębowy obłóg pomalowane bejca i lakierem wyszły super idelanie kolorystycznie do okien , jak zrobi schody tez u niego zamówilismy to dam znac jak wyszły , robi tez drzwi : http://stolmarko.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję kogoś od mebli kuchennych , gdzie zamawialiście ?? dajcie namiary przyda sie pewnie nie tylko mnie, jakiś specjalista z normlanym stosunkiem jakości do ceny ...

 

Ja moge polecić od parapetów p. Kowalik tel 501 280 620 ,zrobił super , sklejka jakaś na którą połozony został dębowy obłóg pomalowane bejca i lakierem wyszły super idelanie kolorystycznie do okien , jak zrobi schody tez u niego zamówilismy to dam znac jak wyszły , robi tez drzwi : http://stolmarko.pl/

ja z czystym sumieniem polecam firmę http://www.drewtom.prv.pl

możecie jak będziesz dzwonić że poleca Sławomir Kuraś będzie wiedzał o co chodzi jak z terminami nie wiem ale cenowo się chyba opłaca polecam

tel do niego to 694 486 264 TOMASZ ŚPIEWAK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mogę ze spokojnym sumieniem poecić tych dekarzy :D

A czy ktoś zna jakiegoś porządnego kafelkarza ? Mój chyba nas wystawił :evil: a prosić się nie zamierzam :roll: Nie chce przyjść, to nie ...

Kiedyś, na początku budowy wydawało mi się, że jeżeli czegoś nie zrobię w umówionym czasie to bedzie katastrofa... na szczęście już mi przeszło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mogę ze spokojnym sumieniem poecić tych dekarzy :D

A czy ktoś zna jakiegoś porządnego kafelkarza ? Mój chyba nas wystawił :evil: a prosić się nie zamierzam :roll: Nie chce przyjść, to nie ...

Kiedyś, na początku budowy wydawało mi się, że jeżeli czegoś nie zrobię w umówionym czasie to bedzie katastrofa... na szczęście już mi przeszło :D

 

Płytkarzy szukałam dość nerwowo, jak gość, który miał u nas robić w ostatnim momencie powiedział, że nie da rady...bo za długo czekał (tak jakby w tym czasie faktycznie nic nie robił :roll: ) ...ale ponieważ nie zamierzam nikomu wchodzić w d.pę dałam sobie spokój. Dostaliśmy namiary na firmę, która zrobi nam karton-gipsy i położy też płytki. Niestety nie wiem jak u nich z terminami :-? ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...