Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA CZĘSTOCHOWSKA I OKOLICE


Rena

Recommended Posts

Witam po długiej przerwie. Moja KUKUŁKA już prawie gotowa ,kończę malowanie w ścian i docieplam na zewnątrz Jak wszystko dobrze pujdzie to do Bożego Narodzenia będę mieszkał w nowym domku i podziwiał z okien wierzę Jasnej Góry. :p

 

Poroterm to dobry mareriał na budowę . Od tych co budowali ściany jednowarstwowe wiem że nie jest to najlepsze rozwiązanie gdyż nasi fachowcy nie są przesadnie dokładni i raczej lubią budować metodą tradycyjną i tak kładą zaprawę . ścizny jednowarstwowe wymagają cienkowarstwowej zaprawy klejowej i dużej dokładności w wykonaniu. Jeden z nich po sezonie grzewczym docieplał styropianem, mówi że się opłaciło. Ja ściany mam z Porotermu 30 P+W docieplam 10 cn. styropian .O kasztach ogrzewania opopwiem po zimie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 2,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie, mam wreszcie stały dostęp do internetu i będę tu częściej zaglądać. Niestety nie mam się czym pochwalić na budowie. No może poza tym ze mam już wylewki zrobione własnoręcznie przez mojego męża, ścianki działowe na poddaszu mąż też sam wznosi, wybudowaliśmy też wspólnie taras na całej szerokości domu , tzn mury tarasu postawił mój mąz a teraz musimy ten taras zasypać piachem ale jak znam życie to potrwa do wiosny ponieważ wszystko co sie da robimy sposobem gospodarczym czyli własnymi rękami. Tak bardzo lubie jeździć na naszą budowę ze gdybym tylko tam prace znalazła to pewnie byłabym na budowie codziennie. Odrobiłam lekture waszych postów i mniej więcej wiem co sie u Was dzieje.

Ciekawe tylko czy mnie tu ktoś zauważy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Rena:)

Uważam, że jesteś wobec siebie niesprawiedliwa, jak to nie masz się czym pochwalić. Tyle rzeczy własnoręcznie zrobionych!!!!

Nawet nie wiesz jak Ci zazdroszczę. U mnie co prawda ostatnie prace wykończeniowe, w sobotę będą montować meble kuchenne, płytkarz kończy kafelki w łazience i została jeszcze podłoga w sypialni i możemy się wprowadzać. Ale teraz, gdy w domku jest tyle sprzątania i mogłabym się wykazać nie bardzo mam możliwość, bo niedawno zostałam mamą!! Mam malutką córeczkę Kingę, 21 października skończy dwa miesiące, a że straszny z niej żarłoczek trudno mi się wyrwać, chociaż byłyśmy już razem parę razy na budowie:).

Napisz coś więcej na temat tarasu. Bo mamy dylemat jak zrobić taras na parterze. Taras na piętrze właśnie wykończyliśmy kafelkami. Ten na dole będziemy robić dopiero na wiosnę, ale nie możemy się zdecydować jak. Może skorzystamy z Twoich doświadczeń.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz taras według projektu był na poziomie gruntu, http://www.archipelag.pl/sara ale my mamy budynek podniesiony około pół metra i na działce jest spadek terenu wiec taras jest na wysokosci 1 metra. Mąż wybudował mury tarasu i teraz musimy go zasypać piachem i gruzem a ze jest tego duuzo to zajmie nam to zasypywanie az do wiosny. Gdy będzie juz zasypany to trzeba zrobić wylewke i kiedyś płytki. I schody ale to juz wiosną. Czy Ty budujesz w Przybynowie?? Czy coś pomyliłam. Ja buduje w Poraju wiec jezeli chcialibyscie kiedyś zobaczyć nasza budowe i dopytać sie o taras to daj znać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz domek stoi w Częstochowie na Aniołowie. My nie budowaliśmy od podstaw tylko rozbudowywaliśmy dom, w którym już mieszkaliśmy. Mieliśmy 55 m2 a teraz mamy 150. W projekcie nie było tarasu, ale w naszym projekcie wielu rzeczy nie było, które są :). Będziemy musieli zrobić projekt powykonawczy. A co do tarasu robimy na gruncie i zastanawiamy się czy zrobić betonową wylewkę i na tym położyć kafelki czy może zrobić taras z jakiegoś kamienia. I nie możemy się zdecydować, ale na myślenie mamy całą zimę :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
Ale czasu mineło, mnie zresztą bardzo szybko, bo.......

Bezdomny nie jest już bezdomny :D

 

Mieszkamy od dwóch tygodni. No mówię Wam bomba.

 

Paula jak znajdę wizytówkę, to dam Ci numer, u mnie gość robił za coś około 18 za metr z materiałem , narazie jestem zadowolony.

**************************************************

Witaj

Przepraszam że tak bezposrednio ale zwróciłam uwage na zdanie o tynkach i właśnie mam prośbe - znajomi od x czasu rozglądają sie za kimś -dobrym i sprawdzonym - od tynków. Powiedziano im o tynkach tzw. maszynowych ale cena z materiałem to 22 zł a u Ciebie wyszło troche taniej :lol: Może za Twoim pośrednictwem mogłabym im kogoś polecić.Budują kilka km za Częstochową, tj. Szarlejka

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

Ola

******************************************

 

Wrażenia z mieszkania są zbyt silne by być obiektywnym, pierwszy wniosek, jesli macie małe dzieci nie starajcie się za bardzo z malowaniem ścian :-? , po dwóch tygodniach gdzieniegdzie wygladają jak w trakcie budowy. Oczywiscie teraz tempo prac spadło prawie do zera więc kolejna rada, czego nie zrobisz przed przeprowadzką, nie zrobisz długo po niej. Od dwóch tygodni bawię się z listwami przyściennymi :( , o garazu nawet nie wspomnę, a ogródek potraktowałem Rundapem.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę

Informujemy, że w II licytacji na rzecz Nikoli zebraliśmy

na dzień : 20 listopada godz. prawie 10-ta ....625 zł + pieniążki grupy szczecińskiej 770 zł RAZEM 1395 zł.

Czy powtórzymy wynik I Licytacji / 3410 zł/ ?

 

Wierzę, że tak , że mimo obecnego, trudnego okresu finansowego uda nam się!!! .

Pozdrawiamy i zapraszamy do wzięcia udziału w licytacji

 

Edzia&Maksiu

 

http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=36615

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Dawno mnie tu nie było ale mam usprawiedliwienie: "Decyzja o pozwoleniu na użytkowanie budynku mieszkalnego, jednorodzinnego" wydana przez Pow. Insp. Nadzoru bud. dla miasta Czewa. MIESZKAM :D , palę w nieskończonym kominku, głaskam kota, karmię psa przybłędę, który przybłakał się z oknami i dachem i jest super. Pierwsza wichura urwała rynnę, pierwszy śnieg już odgarniałem. W domku jest cieplutko i przyjemnie. Budujcie nie będziecie żałować. Acha, wprawdzie trochę późno :oops: ale chciałbym kupić trochę drzewa do kominka, jeśli macie jakieś namiary na sezonowane i sprawdzone drzewo to będę wdzięczny. Powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Oferta specjalna na licytacji

 

Fotel wraz z podnóżkiem od firmy Yanomebel,

z zestawu Aplauz

 

Wymiary 73x99x86 cm

Siedzisko: pianka wysokosprężysta HR

Uwaga: możliwe inne kolory

Cena minimalna zestawu: 300

Cena katalogowa: 563 zł + 205 zł podnóżek

Zapraszamy na strone producenta http://www.yanomebel.pl

W razie pytań proszę o kontakt na e-mail: [email protected]

 

zapraszamy na licytacje

http://www.dlanikoli.prv.pl

 

http://212.244.189.200/nikola/fotel.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam wszystkich budowniczych z okolic Cz-wy. Wlasnie zaczynamy stawiac pierwsze kroki zalatwiajac formalnosci, juz na 99% bedziemy realizowac projekt firmy DOMUS z Wroclawia ORION I http://www.dobredomy.pl/?id_project=27. Mysle juz jednak o ekipie solidnej ktora moglaby postawic stan surowy otwarty, czy macie takowe ekipy, ktore moglibyscie zasugerowac podajac adresy. Po zakupie projektu przygotuje specyfikacje i rozesle. Planuje zaczac budowe na poczatku kwietnia, mam nadzieje ze zdaze z uzyskaniem pozwolenia. Pozdrawiam wszystkich :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis ostatni dzień licytacji, kończymy licytować o godzinie 20.00

Jeśli nie masz jeszcze przezentów świątecznych, zastanów się czy nie przydałoby Ci się coś z naszej licytacji.

 

 

Stan licytacji na 16.12.2004 godz. 08:00

 

1. Obrazek namalowany przez Osowę - 100

2. Obrazek 'Anioły Dobroci' wyszyty przez Tolę - 260

3. Obrazek 'Bluszcz' namalowany kredką przez Osowę - 50

4. Butelka legendarnego 'kompociku' od Emems - 125

5. Koszulka z emblematem osoby która wylicytuje tą koszulkę, przekazne przez Emems - 79

6. Kubek nr 1 z logo Muratora - 50

7. Kubek nr 2 z logo Muratora - 30

8. Kask budowlany nr 1 z logo Muratora - 140

9. Nowy kalendarz na 2005 z reprodukcjami obrazów malarza Thomasa Kinkade od Ewak39 - 130

10. Piękne czerwone pudełko od Preev - 50

11. Obrazek od Engi - 60

12. Eliksir rozweselający od Edzi - 75

13. Serwetka od Marii - 45

14. Świeca - rzeźba od Mari - 40

15. Wielofunkcyjny scyzoryk Muratora - 100

16. Kask budowlany nr 2 z logo Muratora - 110

17. Kask budowlany nr 3 z logo Muratora - 80

18. Kubek nr 3 z logo Muratora - 20

19. Płyta: 'Cegiełka na rzecz ofiar powodzi. Moja i twoja nadzieja' od Pattaya - 40

20. Płyta Elli Fitzgerald - 10

21. Piękne czerwone pudełko nr 2 - 25

 

 

Oferta specjalna:

Fotel z podnóżkiem od firmy Yanomebel - 300

Fotel naprawdę jest fajny, a obecnie wylicytowana cena jest poprostu śmiesznie niska, fotel możesz obejrzeć pod linkiem

 

W sumie:

- 1919 zł z licytacji internetowej

- 770 zł z licytacji i zbiórki na spotkaniu grupy szczecińskiej

- 255 zł z licytacji spotkaniu grupy łódzkiej

- 200 zł zebrane przez Ewak39

 

łącznie 3144

 

Licytacja internetowa kończy się 16 grudnia o godz. 20.00

 

Serdecznie zapraszamy do wsparcia zbiórki pieniędzy dla Nikoli, zarówno poprzez licytacje jak i dobrowolne wpłaty na konto.

 

licytacja internetowa http://www.dlanikoli.prv.pl

 

Przypominamy nr konta:

 

KONTO:

Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niesłyszących i Niedosłyszących „Człowiek - Człowiekowi”

ul. Pstrowskiego 1; 01-943 Warszawa

 

PKO S.A. IV O/W-wa

47 1240 1053 1111 0000 0443 2036

 

koniecznie z dopiskiem:

Na zakup implantu ślimakowego dla Nikoli Żybury

 

Edzia&Maksiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam pozwolenie na budowe, ...nogi mi miękną ale chyba zaczniemy na wiosnę....boję się.... :-? ...ale mazrę o tym... :D

 

Brawo! Gdzie budujecie?

 

I spokojnie z tymi nogami - musisz stać twardo na ziemi :) bo inaczej może byc ciężko.

 

Powodzenia!

 

PS. Ładny ten domek ale zmniejsz wymiary obrazka bo bardzo komplikuje oglądanie forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...