Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA CZĘSTOCHOWSKA I OKOLICE


Rena

Recommended Posts

W blachowni, przy trasie na Opole jest zakład który sprzedaje stalowe zbiorniki. Wczoraj tam byliśmy - za zbiornik 8m3 chciał 2800. Dużo?

 

Witam,

w sumie nie drogo, ciekawe jak z transportem. musze tam podjechac i zapytac. a po ktorej stronie to jest jadac na Opole, prawej czy lewej?

 

dzieki

 

Malo za taki maly zbiornik to nie jest. Zastanow sie nad szczelnym zbiornikiem betonowym. Te same pieniadze, a mniej z nim klopotow. Stalowy sie nie nadaje na gline bo moze go po deszczu wypchnac, wiec musisz w nim utrzymywac pewien poziom wody, w efekcie tracisz na pojemnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

[quote name='Ziemianie ;-)]

W blachowni' date=' przy trasie na Opole jest zakład który sprzedaje stalowe zbiorniki. Wczoraj tam byliśmy - za zbiornik 8m3 chciał 2800. Dużo?[/quote']

 

Witam,

w sumie nie drogo, ciekawe jak z transportem. musze tam podjechac i zapytac. a po ktorej stronie to jest jadac na Opole, prawej czy lewej?

 

dzieki

 

Malo za taki maly zbiornik to nie jest. Zastanow sie nad szczelnym zbiornikiem betonowym. Te same pieniadze, a mniej z nim klopotow. Stalowy sie nie nadaje na gline bo moze go po deszczu wypchnac, wiec musisz w nim utrzymywac pewien poziom wody, w efekcie tracisz na pojemnosci.

 

No wlasnie u mnie nic tylko glina. tylko ze chcialem sie wprowadzic w tym roku a za 2 lata "ma byc" kanaliza, wiec chcialem tylko do odboru/tymczasowo ten zbiornik a pozniej go przerzucic blizej ogrodu na deszczowke, jak zrobia kanal.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam stanowczo tartak w Wyrazowie - drewno jest bardzo oszczędnościowo przetarte - b.duże oflisy w 1/3 krokwi, masa kory - jedna z krokwi po prostu pękła podczs przenoszenia za końce!!!!. To samo z deskami i łatami - to wszystko opinie trzech różnych ekip - murarzy, dekarzy i cieśli. Mnie skusiła impregnacja ciśnieniowa ale nie warto. Takich niesolidnych dpostawców trzeba unikać. I jeszcze na koniec tekst operatora dźwigu do cieśli "musita ze mną dobrze żyć bo na drugi raz murłaty bedom na spodzie" tonem co najmniej aroganckim. Jeszcze raz odradzam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość coolibeer
Potrzebuję kupić dwoje drzwi do piwnicy aby przegrodzić pomieszczenia. Wie ktoś może kto sprzedaje w miarę dobre godne polecenia drzwi metalowe?

 

Kupowałem na Borze (66) - chyba w VOX-ie. Zwykłe brązowe ocieplone lekkim styro. Służą mi do wejścia do kotłowni (z zewnątrz) i nie narzekam. Cen nie pamiętam ale w normie.

 

 

Też tam kupiłem cena tak jak napisałeś w normie. Kolor Biały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mieliśmy więźbę z wyrazowa i była ona, oględnie mówiąc, sredniej jakości.

Oflisy pjawiły się rzadko, niestety jeden na słupie montowanym przed wejściemdo domu :-? A co do impregnacji to jest beznadziejna. Mieliśmy krokwie heblowane na końcach i te heblowane kawałki pomalowaliśmy zwykłym drewnochronem a reszta była oryginalnie impregnowana z tartaku. W trakcie pracy cieśla musial skrócić jedna krokwię i odciął z niej kawałak w połowie heblowany a w połowie nie. Rzuciliśmy go na sterte odpadkow i po jakims czasie pojawiła się tam biała pleśń, która zajęła cały zaimpregnowany kawałek a kończyła się jak nożem uciął w miejscu gdzie zaczynał się drewnochron. Nadawało się to na zdjęcie reklamowe dla producenta drewnochronu. No więc skoro zwykły preparat, jednokrotnie naniesiony pędzlem jest lepszy od fachowej, ciśnieniowej impregnacji to o czym to świadczy? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za opinie dotyczące więźby. Po ich lekturze wracam do mojego pierwotnego planu poszukiwania drzewa w górach ;)

Co do impregnacji, to zaczynam mieć wątpliwości czy w ogóle ją robić.

Sąsiad nakupował impregnatu za 800 zł, potem moczył, moczył i moczył aż przyszedł deszcz i wszystko mu zmył.

 

W poprzednim poście ktoś pytał o lustra, kiedyś robiłem lustro w drzwi, korzystałem z usług szklarza na Jesiennej (prawie na końcu przy wyjeździe na Jagiellońską, dawniej to była ulica Południowa).

 

Kolejne pytanie, tym razem o okna, jakie macie zdanie, doświadczenia, zasłyszane opinie na temat okien z 3 szybami ? I co myślicie o firmie WEKA (dawna Norma 2000) ?

 

Pozdrawiam

LB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...