Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA CZĘSTOCHOWSKA I OKOLICE


Rena

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No z tym obrazkiem trochę przegiełam, ale już naniosłam poprawki :lol: . Nie wiem jak bedzie z kredytem, chyba przejdziemy na djetę chlebowo mleczną...:).

 

 

No - teraz troche malutki sie zrobił ;)

A z kredytem gdzie szukacie? PKOBP - czy cos innego?

Załatwienie kredytu na budowę to pestka - banki daja raczej chetnie bo to kredyty "niskiego ryzyka".

 

A dieta przez jakiś czas napewno nie zaszkodzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zkłądamy kwity w GE, jak anrazie pasuje, zobaczymy co z tego wyjdzie....decyzja ma zapaść jeszcze przed świetami. Się zobaczy, ale mamy trochę skompliowana sytucję jeśli chodiz o zdolność więc sama jestem ciekawa co z tego wyjdzie. Po wstępnych symulacjach rozliczeniach i innych papciochach niby bedzie dobrze..Ja mam nadzieję...naiwniara ze mnie? Mój mężuś twierdzi, ze damy radę...no to damy. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie pisałem prawie z rok ale mam nadzieje ze teraz bede czestym gosciem. Mam działkę 1115 m2 na końcu Kiedrzyna w drugiej linii zabudowy już w gminie Mykanów ( 500 m za Czestochową :D ). Zaczynam budowę w kwietniu 2005. Własnie mija cztery miesiace od złożenia wniosku o wydanie warunków, wiec jestem zły i po paru kłótniach w gminie. Zdecydowałem sie na dom z własnego projektu 120 m2 netto parterowy z mozliwoscią uzytkowania poddasza w przyszłosci. Bedę budował z Ytonga w jednej warstwie.

Czy ktos ma doświadczenia w tej technologii lub ekipę do polecenia?

A jeszcze coś, bedę stawiał więźbę i strop w jednym z fabryki Mitek koło Wielunia, fajna technologia wszystko robione w fabryce i w całości przyjeżdza na budowę. Montaż około trzech dni. Może ktoś ma doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, dawno mnie tutaj nie było, ponieważ od marca nie miałam łącza :evil:, od listopada uczestniczę biernie na forum ,głównie nadrabiam zaległości.

Nasza budowa niewiele się posunęła(stan surowy otwarty), ale liczę, że w 2005 roku ruszymy do przodu. Jednym -tym radośniejszym powodym przystopowania prac budowlanych było powiększenie się naszej rodziny- co nastąpiło w maju(urodziła się Maja). Rodzinka 2+2. :p

Pozdrawiam olka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Ja budowałam z porotermu z wienerbergera. Wcześniej zimą ( bo taniej - tak wszyscy mówili) kupiliśmy pustaki z Leiera ale nie polecam, a gdy brakło pustaków w lecie kupiliśmy porptherm z Wienerbergera i nie dość że było taniej to pustaki były lepsze jakosciowo ( i te moge polecić). A co do maksów to kupowaliśmy je w hurtowni HOGER w Częstochowie( teraz nie pamietam ceny)ale niestety ta hurtownia juz nie istnieje a szkoda bo była super współpraca z nimi. I transport z Częstochowy do Poraja gratis i ceny dosyć przystępne. Ale gdybyś chciała więcej materiałów kupić to służe namiarem na tą samą hurtownię z Lublińca bo wiem ze oni są dosyć dobrzy i z transportem można się dogadac. A w Poraju też jest hurtownia materiałów budowlanych i ceny takie sobie ale trzeba ich naciskać aby wynegocjowac transport gratis i ceny dogodne bo nam sie tak udało. pozdrawiam

Rena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Czy ktoś może polecici jaką niedrogą solidną ekipę z okolic Częstochowy.

 

Sprecyzuj gdzie miała by być budowa - "okolice Czestochowy" to także dla niektórych Wieluń ;)

Kiedy początek budowy, wielkość budynku i jaka technologia murów. Może być na priva. (nawet lepiej)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy znacie w okolicy Częstochowy super fachowca od kominków??

 

Niestety nie znam

 

Czy ktoś słyszał o ogrzewaniu kominkowym poprzez kaloryfery??

 

Słyszałem i widziałem. Uważam że to fajny patent jak ktoś naprawdę nie ma miejsca na rury do rozprowadzenia ciepłego powietrza z kominka.

 

Czy jest możliwe podłączenie kominka do instalacji centralnego ogrzewania??

 

Tak - jest mozliwe - więcej szczegółow znajdziesz na stronie np. Makrotermu

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej hej, czy znacie w okolicy Częstochowy super fachowca od kominków??

Czy ktoś słyszał o ogrzewaniu kominkowym poprzez kaloryfery?? Czy jest możliwe podłączenie kominka do instalacji centralnego ogrzewania??

zajrzy tutaj, sporo o tym piszą . Tez sie przymierzam do kominka z płaszczem wodnym ale chciałbym go zgrać z pompą ciepła. Czy ktoś już to zrobił? Chetnie posłucham opinii. http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=36551&start=240&postdays=0&postorder=asc&highlight=&sid=05176fbc8507e4bbf13042c257e161aa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostałam upoważniona aby tutaj podać namiary na mojego fachowca.

Fachowiec jest z Chruszczobrodu i budował mój dom (właściwie jego ludzie) bo on ma firmę budowlaną i zajmuje się całokształtem.

Jacek Kuzior tel. 673-11-12 lub 0505 681 661 prosił aby dzwonić w godzinach popołudniowych na stacjonarny, a na komórce jest uchwytny cały czas.

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś chciałabym zapytać o instalację elektryczną. Jak rozmawiać z fachowcami od takich instalacji, jak ustalać cenę, czy od punktu czy od całości roboty?? Musimy z mężem zdecydować się na takich fachowców bo chociaż mój mąż wszytako na budowie chce zrobić sam to do tej instalacji nie wystarczą zdolności ale także potrzebne uprawnienia do odbioru. Zastanawiam się co dodatkowo jest mi w domu potrzebne ( tv, komputer, alarm, domofon, oświetlenie w ogrodzie.......sama nie wiem co jeszcze).

Czekam na porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...