Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GRUPA CZĘSTOCHOWSKA I OKOLICE


Rena

Recommended Posts

Kogo możecie polecić do wykonania wentylacji mechanicznej z rekuperacją - dobrze za rozsądne pieniądze.

 

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie :D

 

W moim domu wentylacje m. + gwc wykonała firma

http://www.color-system.com.pl/.

Wiem że jest też inna ciekawa firma

http://tora-wentylacja.pl/sklep/?kontakt,2

która jest konkurencyjna cenowo.

Warto zrobić wyceny w obu ponieważ co istotne są z Cz-wy.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dziękuję adam_cz-wa dzięki Tobie i wierzch będę miała materiał porównawczy :D

Ktoś polecał mi jeszcze firmę pana Pohoreckiego. Czy ktoś zna? Muszę się uwijać z wyborem.

 

Tytułem podziękowania dla Panów oraz dla wszystkich Forumowiczów z grupy częstochowskiej trochę upragnionej wiosny :D

 

http://images49.fotosik.pl/263/8e2368bf4c98e066med.jpg

 

Oby wreszcie przyszła!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość coolibeer
W Dniu Kobiet pragniemy Wam złożyć życzenia, wszystkiego najlepszego, dużo szczęścia, by w każdym dniu roku uśmiech na twarzy każdej z Was gościł tak samo często, jak w tym dniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie wyboru fachowca od płytek. Jeśli możecie mi kogoś polecić to z góry dziękuję.

Mam do ułożenia około 120 m2 ( parter + poddasze )

Pozdrawiam

 

Jak już skończy to podziel się wrażeniami bo mnie też to czeka w bardzo niedalekiej przyszłości.

 

Czy możecie polecić kogoś od konstrukcji z karton-gips tj. półki itd ?

 

polecam plytkarz Rafal : 516033222

 

pozdro

 

bonz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziękuje za wsparcie namiarami.

W chwili obecnej czekam na wyceny z dwóch firm : Warebud poleconej przez wierzch i Color System poleconej przez adam_cz-wa.

Raczej nie będę się decydowała na GWC tylko na samo reku z recyrkulacją.

Pochwalę się rezultatami :D

 

Juras, masz wątpliwości, żałujesz? Napisz coś więcej, jeśli możesz.

 

Kto widział wiosnę?

 

Kurczę, ale klimat nam sie ocieplił !!! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do GWC - w lato przy wyzszych temperaturach nie zdalo egzaminu ;( (obnizenie temp. o 3 stopnie przy temp. zew. 32 ???? no coz szalu nie ma ;(

 

reku ;) ...przy zwyklych kratkach wentylacyjnych tez mozna regulowac wentylacje, a przez to straty ciepla

 

dla mnie po roku uzytkowania to byla strata pieniedzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do GWC - w lato przy wyzszych temperaturach nie zdalo egzaminu ;( (obnizenie temp. o 3 stopnie przy temp. zew. 32 ???? no coz szalu nie ma ;(

Wyglada na to, ze masz problem z

GWC:

- nie jest odpowiednio zwymiarowany lub

- problemem jest jego regeneracja

i/lub

- ochrona przed silnym naslonecznieniem (rolety zewnetrzne lub okna o niskim wspolczynniku przenikania ciepla U).

 

reku ...przy zwyklych kratkach wentylacyjnych tez mozna regulowac wentylacje, a przez to straty ciepla

 

dla mnie po roku uzytkowania to byla strata pieniedzy

Rekuperator sluzy do odzysku ciepla ze strumienia powietrza zuzytego wywiewanego z pomieszczen bytowych i uzycia tego ciepla do ogrzania nawiewanego strumienia powietrza swiezego.

Oczywiscie sa systemy wentylacji mechanicznej bez odzysku ciepla, czyli bez rekuperacji/rekuperatora.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. mam pytanie mam już gotową instalację elektryczna wewnatrz budynku w jaki sposób mogę zmienić taryfe prądu budowlanego na tą normalną docelową? Czy trzeba mieć dom oddany do użytkowania żeby to zrobić?Czy takiego przepięcia dokonuje zakład energetyczny czy jakaś firma z uprawnieniami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika1981, temat ten byl poruszany na poprzedniej stronie.

zmiana taryfy enion

 

Zachęcam wszystkich którzy mają taryfy budowlane ( droższe) do zmian w zakładzie energetycznym na taryfę zwykłą ( tańszą).

Powszechna opinia jest taka iż dopiero po odbiorze budynku przez nadzór można tego dokonać, otóż nic bardziej mylnego. Wystarczy zaświadczenie od uprawnionego elektryka o poprawności wykonanej instalacji i można złożyć wniosek w biurze obsługi klienta o zmianę taryfy. Różnice w opłatach stałych mogą być znaczące.

poniżej ciekawy wątek w tym temacie

http://forum.muratordom.pl/taryfa-budowlana-jest-nielegalna,t150491.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie po roku uzytkowania to byla strata pieniedzy

 

Bardzo to przykre :( Może da się coś poprawić, abyś nie miał poczucia straty pieniędzy? Nie ma gwarancji na taką usługę?

Dziękuję za Twoją opinię.

 

Otrzymałam wstępne kosztorysy z dwóch firm Color System i Warebud. Trochę mnie zatrwożyły kwoty jakie sobie życzą. To nie są jakieś skomplikowane urządzenia i prosty system. Dlaczego więc tyle to kosztuje?

W poniedziałek udaję się do trzeciej firmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do GWC - w lato przy wyzszych temperaturach nie zdalo egzaminu ;( (obnizenie temp. o 3 stopnie przy temp. zew. 32 ???? no coz szalu nie ma ;(

Wyglada na to, ze masz problem z

GWC:

- nie jest odpowiednio zwymiarowany lub

- problemem jest jego regeneracja

i/lub

- ochrona przed silnym naslonecznieniem (rolety zewnetrzne lub okna o niskim wspolczynniku przenikania ciepla U).

 

reku ...przy zwyklych kratkach wentylacyjnych tez mozna regulowac wentylacje, a przez to straty ciepla

 

dla mnie po roku uzytkowania to byla strata pieniedzy

Rekuperator sluzy do odzysku ciepla ze strumienia powietrza zuzytego wywiewanego z pomieszczen bytowych i uzycia tego ciepla do ogrzania nawiewanego strumienia powietrza swiezego.

Oczywiscie sa systemy wentylacji mechanicznej bez odzysku ciepla, czyli bez rekuperacji/rekuperatora.

Pozdrawiam

 

 

;)) no coz w teori to wyglada ok , ja tu opisuje jak wyglada w praktyce :

- okna z b.dobrymi szybami

- rolety zewnetrzne

- sterowanie temp. w kazdym pomieszczeniu

- rekuperator z lekkim zapasem ( projekt, montaz color-system) PRO-VENT MISTRAL 400 GEO

 

Problemem wiec moze byc tylko firma ktora to projektowala ( to co slyszalem to podobno znaja sie na robocie)

 

Wierzch, a do Ciebie mam pytanie :

masz?... zamierzasz miec ? czy montujesz rekuperatory ????

 

pzdr.jurasc2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renatka, moze Ty tez skorzystasz z okazji ?

Z listy wystawcow wynika, ze oprocz dwoch firm, o ktorych piszesz w kontekscie kosztorysow, bedzie tam jeszcze co najmniej czterech innych przedstawicieli branzy systemow wentylacji mechanicznej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzch, a do Ciebie mam pytanie :

masz?... zamierzasz miec ? czy montujesz rekuperatory ????

 

Mam u siebie ten system od 8 lat a eksploatuje od 08/2003. Zawodowo zajmuje sie czyms zupelnie innym.

Mialem u siebie troche podobne doswiadczenia do Twoich. Pisalem o nich tutaj

 

Fragmenty dwoch wypowiedzi:

popcarol, no wlasnie problem polega na tym, ze u mnie wentylacja mechaniczna z GWC rurowym, po kilku tygodniach upalow, przestaje zapewniac nam odpowiedni komfort w pomieszczeniach, w zakresie temperatury i wilgotnosci powietrza. I to sie dzieje pomimo aktywnego korzystania z rolet i intensywnego wietrzenia noca. Po prostu GWC nie jest w stanie sie zregenerowac i dostarcza do domu coraz cieplejsze powietrze, do tego dochodzi akumulacja ciepla przez sciany. Pamietam jak kilka lat temu w regionie, w ktorym mieszkam, panowaly przez 6 tyg. upaly z temp. ok. 30°C. W srodku temperatura wzrastala co tydzien o 1°C - zaczynalismy od 22°C, a skonczylismy na 27°C. Pod koniec najwiecej czasu spedzalismy w piwnicy

W zwiazku z tym ub. jesieni "zastapilismy" dotychczasowy GWC "troche" innym modelem (Bezprzeponowy Płytowy Gruntowy Wymiennik Ciepła), ktory podobno nie wymaga regeneracji oraz wydajnie chłodzi i osusza powietrze latem. Mam nadzieje, ze tak wlasnie bedzie - przekonamy sie w lecie - mam nadzieje, ze bedzie upalnie.

 

Jaki GWC rurowy mieliście wcześniej tzn. ile mb i jakich rur - pytam, bo mój rurowy się sprawdza - może mieliście za mały ?

 

Jaką ma powierzchnię aktualny płytowy ?

 

Jednak jeśli nie osłonisz się od słońca to GWC musiałby dawać moc kilka kW i wentylacja działać na maksa - w sumie szkoda pieniędzy na prąd - łatwiej i prościej zasłonić okna. [..]

 

SUSPENSER, GWC rurowy byl zbudowany z rur PCV o srednicy 250mm, dlugosc 30m, glebokosc 2m. Bezposrednio pod czerpnia byly umieszczone dwie blizniacze, polaczone ze soba studnie chlonne (3 dreny o srednicy 1.2m) wypelnione otoczakami. Kubatura parteru ok. 500m3, calego domu ok. 1200m3 (poddasze na razie nie zagospodarowane, dlatego ustawiony tylko minimalny nawiew powietrza oraz piwnica z wentylowana pralnia i suszarnia). Co najmniej polowa powierzchni okien na parterze jest od poludnia. Rekuperator: Mistral 650. Sciany ocieplone 15cm styropianu. Instalacja wykonywana w 2002 roku.

Powierzchnia aktualnego plytowego GWC wynosi ok. 190m2 (przewymiarowane celowo, poniewaz w przyszlosci byc moze bedzie to dolne zrodlo dla pompy ciepla). W lecie bedzie mozliwosc chlodzenia woda doprowadzona ze studni glebinowej. Podlaczenie do domu rura o srednicy 400mm.

 

 

 

Jeśli to był tylko jeden ciąg rur fi 250 + 6 m3 otoczaków to faktycznie za mało na tak duży dom.

 

Ja aktualnie mam 6 nitek fi 125 karbowanych rur długości 25 mb na kubaturę wentylowaną około 600 m3 i w zeszłym roku to wystarczało.[..]

 

U mnie problemem byl za maly GWC, ktory nie byl w stanie sie nalezycie regenerowac w okresie wielotygodniowych upalow.

Rekordowo wysoka temperatura wynosila u mnie 27°C i bylo to w 6. tygodniu upalow z temperaturami >= 30°C w cieniu.

W okresie normalnego lata temperatura w domu wynosi 22°C - 24°C.

 

W Twoim przypadku, zakladajac, ze w lecie aktywnie korzystasz z rolet, tez wydaje mi sie, ze jest to problem z GWC.

Na FM w watkach poswieconych wentylacji mechanicznej, wypowiadaja sie rowniez fachowcy i uzytkownicy, u ktorych wszystko dziala tak jak nalezy. Moze sprobuj tam opisac swoj problem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałam wstępne kosztorysy z dwóch firm Color System i Warebud. Trochę mnie zatrwożyły kwoty jakie sobie życzą. To nie są jakieś skomplikowane urządzenia i prosty system. Dlaczego więc tyle to kosztuje?

W poniedziałek udaję się do trzeciej firmy.

Znalazlem kilka watkow nt. kosztow instalacji wentylacji mechanicznej z/bez GWC:

http://forum.muratordom.pl/wentyl-mechaniczna-gwc-jakie-poniesliscie-koszty,t177422.htm

http://forum.muratordom.pl/rekuperator-bartosz-wycena-prosze-zerknijcie-na-to,t128384.htm

 

i kosztow eksploatacyjnych:

http://forum.muratordom.pl/rekuperator-koszt-miesieczny-zuzycia-energii-elektrycznej,t175321.htm

 

Rowniez troche informacji m.in. na temat kosztow znajdziesz tutaj:

http://forum.muratordom.pl/rekuperator-kto-ma-za-ile-i-czy-bylo-warto,t91576.htm

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na targi budownictwa oczywiście się wybieram, bo nie tylko rekuperatory mnie interesują. Przewertowałam listę wystawców i ich strony www dość dokładnie.

 

Wierzch, dziękuję za te strony.

 

Pytanie do wszystkich: Znacie/użytkujecie rekuperator TCS z firmy Aero-Serwice pana Pohoreckiego? Co o systemie możecie powiedzieć? Cenne są dla mnie wszystkie uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...