Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DULUX - farby, farba: opinie, uwagi, kolory, rodzaje


Gość

Recommended Posts

  • 5 months później...
  • Odpowiedzi 347
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 4 months później...
  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
Właśnie maluję farbami Duluxa kolory świata i muszę powiedzieć, że faktyczny odcień farby niewiele ma wspólnego z tym na puszce czy w katalogu. Z sześciu rożnych kolorów tylko jeden jest identyczny - świeże kiełki. No i może turkusowy klif. Reszta jest inna - antyczny marmur, grecka chałwa, las równikowy, dryfujące kry, rajska plaża. Szczęśliwie w miarę pasują. ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Właśnie maluję farbami Duluxa kolory świata i muszę powiedzieć, że faktyczny odcień farby niewiele ma wspólnego z tym na puszce czy w katalogu. Z sześciu rożnych kolorów tylko jeden jest identyczny - świeże kiełki. No i może turkusowy klif. Reszta jest inna - antyczny marmur, grecka chałwa, las równikowy, dryfujące kry, rajska plaża. Szczęśliwie w miarę pasują. ;-)

tzn.? ciemniejsze/ jaśniejsze? ton/dwa?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Przestrzegam przed szarościami DULUXA! Nie bierzcie farby "Srebrzysty lód", bo się załamiecie! Wczoraj pomalowaliśmy pokój i dziś są wszyscy domownicy w szoku, zamiast srebrzystego lodu wyszedł fiolet. To rozbój w biały dzień, żeby kolor różnił się aż tak znacząco od tego, co jest w katalogu. Jeśli mąż nie zdążył jeszcze zamalować tego paskudztwa, to wrzucę zdjęcie. Przestrzegam! Natomiast jeśli ktoś szuka takiego wrzosowego koloru, to polecam śmiało! "Srebrzysty lód" to bardziej "Wrzosowy świt" Edytowane przez Perfekcyjna Pani
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...
tzn.? ciemniejsze/ jaśniejsze? ton/dwa?:)

o to też chciałam zapytać mam katalog Duluxa i dekorala i w dekoralu kolory są ciemniejsze w katalogu wiem bo porównuje z tym co na scianie mam a w duluxie nie wiem bo nie malowałam nigdy a chciałabym teraz spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...
  • 5 months później...

żałuje, że dopiero teraz przeczytałam ten post. może uniknęłabym sino fioletowo trupich ścian w domu :/

 

Witam,

Piszę ku przestrodze, dla zainteresowanych kolorami "Grafitowy zmierzch" oraz "Srebrzysty lód" - kolory nie przypominają nawet tych z wzornika ani z demonstracyjnych ścian w sklepie. Owszem fiolet wychodzi z nich nawet ładny, szkoda tylko, że miały to być szarości!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dorzucę swoje - kupiłam pustynny szlak do salonu i na szczęście spróbowałam najpierw na ścianie, wyszedł zupełnie inny niż w katalogu, wpada dosłownie w pomarańczowy. Pomaluję tym kotłownię, a reszta pójdzie na strych. Podoba mi się w katalogu kolor beżowy pled, ale nie ma małych próbników z tym kolorem i nie będę kupować całej farby, bo szkoda kasy i wolę nie ryzykować. Jedynie odcień aromatyczny kardamon z duluxa, który również kupiłam od razu całą puszkę, w miarę zbliżony do koloru w katalogu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dorzucę swoje - kupiłam pustynny szlak do salonu i na szczęście spróbowałam najpierw na ścianie, wyszedł zupełnie inny niż w katalogu, wpada dosłownie w pomarańczowy. Pomaluję tym kotłownię, a reszta pójdzie na strych. Podoba mi się w katalogu kolor beżowy pled, ale nie ma małych próbników z tym kolorem i nie będę kupować całej farby, bo szkoda kasy i wolę nie ryzykować. Jedynie odcień aromatyczny kardamon z duluxa, który również kupiłam od razu całą puszkę, w miarę zbliżony do koloru w katalogu.

 

Mam niemal wszystkie pomieszczenia pomalowane beżowym pledem z Duluxa i jeżeli szukasz takiego jasnego beżu, bardzo uniwersalnego koloru na ściany, to szczerze polecam kolor. Sama farba nie przeszła testu zmywalności, ale próbowaliśmy chyba z 7 różnymi (nie zdąrzyłam tylko Bekersa sprawdzić, bo wysyłka próbek się opóźniła) i tylko ten odcień mi przypadł do gustu. Próbke możesz zamówić na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Kiedyś farba dulux była jedną z lepszych na rynku.Aktualnie remontuję swój pierwszy własny dom i natrafiłam na sklep,w którym trafiłam farby z mieszalnika np.Tikkurilla i inne.

Zakup farby z mieszalnika jest ekonomiczny a paleta kolorów nie do ogarnięcia.[moderowano]

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam niemal wszystkie pomieszczenia pomalowane beżowym pledem z Duluxa i jeżeli szukasz takiego jasnego beżu, bardzo uniwersalnego koloru na ściany, to szczerze polecam kolor. Sama farba nie przeszła testu zmywalności, ale próbowaliśmy chyba z 7 różnymi (nie zdąrzyłam tylko Bekersa sprawdzić, bo wysyłka próbek się opóźniła) i tylko ten odcień mi przypadł do gustu. Próbke możesz zamówić na allegro.

 

Bekers rzeczywiście zmywalna farba ale nie ma nic lepszego niż Tikkurilla

Pomalowałam nią osobiście kuchnię i łazienkę.Resztę domu Bekersem bo ekonomiczniej.Obydwie farby godne polecenia.

Edytowane przez Redakcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bekers rzeczywiście zmywalna farba ale nie ma nic lepszego niż Tikkurilla

Pomalowałam nią osobiście kuchnię i łazienkę.Resztę domu Bekersem bo ekonomiczniej.Obydwie farby godne polecenia.

Ja trafiłem na tikurille, która nie była wstanie pokryć poprzedniego jasnego koloru. Dwukrotna warstwa była niewystarczająca. Podobnie ze sprzedawaną biła farbą tikurilli w marketach. Nie kryje tak jak powinna za taką cenę i ma jakby wapno w składzie. Po krótkim czasie pod pędzlem rośnie warstwa czegoś dziwnego. Moim zdaniem za droga farba, a z ciekawostek to Tikurilla jest właścicielem Beckersa. Ten trzyma jakość, chociaż produkty z Polski to dalej uboga wersja Scotta lub Eleganta ze Szwecji.

Edytowane przez Redakcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 3 weeks później...

Witajcie,

 

czy ktoś z Was, którzy pomalowali ściany kolorem Srebrzysty Lód który wychodzi fioletowo różowy, pisali w tej sprawie do producenta lub reklamowali towar u sprzedawcy? Wczoraj napisałem do producenta lecz prawdopodobnie zostanę olany, bo nie dostałem dziś żadnej odpowiedzi.

Mam ten sam problem - ściany zagruntowane, odmalowane na biało w celu neutralizacji podłoża, a kolor który wyszedł na ścianach nawet nie stał obok Srebrzystego Lodu który jest na opakowaniu jak i wzornikach w sklepach, szczerze nogi mi się załamały jak to zobaczyłem. Jest to żenujące, bo każdy kto to widzi dziwi się skąd ten fiolet mógł się wziąć. Podłoże przygotowane zgodnie ze sztuką łącznie z neutralizowaniem koloru białym podkładem. Farba tania nie jest więc chcę walczyć o swoje.

 

Pozdrawiam i liczę na odpowiedzi pozostałych poszkodowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...