Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DULUX - farby, farba: opinie, uwagi, kolory, rodzaje


Gość

Recommended Posts

No noc, zostanę jednak przy dekoralu + beckers. W Castoramie są teraz farby Beckers (vaggfarg?) akrylowe, lateksowe w cenie 50zł za 2,5l. Czy z takimi macie doświadczenie?

 

Tak, ja beckersa kupowałam w castoramie (vaggfarg 7 półmat biały) Z tego co kojarze to oni mieli tej farby 2 rodzaje, różniły się tylko tym że jedna była rozlewana w Polsce i przez to była trochę tańsza. Wzięliśmy właśnie tą tańszą i jesteśmy zadowoleni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 347
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pewnie radę da, ale innymi farbami, np. półmatowymi. Nie podam marki, bo nie mam doświadczenia w tej dziedzinie.

 

Chciałam tylko zabrać głos w kwestii estetycznej: do farb odbijających światło ściana musi być bardzo równa, w przeciwnym razie każda niedoróbka bardzo będzie się rzucała w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie prawie całe mieszkanie pomalowane duluxem one i nic nie pęka :roll:

 

Koloru o którym piszesz nie mam na ścianach. Jest piasek z wyspy Bali (chyba :wink: ), terakota (?), zieleń (tez nie wiem która)

Ogólnie wiem, że malowało się nieźle, sciany myłam- farba nie schodzi, nie łuszczy się i nie pęka. To co mogę doradzic to dobrze przygotowac ściany, ale to chyba raczej do kazdej farby trzeba :wink:

 

Ps. Sciany były gipsowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi!

nam nasi malarze polecili duluxa, jeszcze nigdy im sie podobno nie połuszczył i z tego co widzę, to wiele osób jest zadowolonych i malują cały dom.

 

Wczoraj mi malarze powiedzieli że pękać i łuszczyć się może jak się maluje przy otwartych oknach albo wietrzy za szybko - ponoć musi wyschnąć własnym tempem.

No a dobre przygotowanie to też duża część sukcesu.

Jeśli ktoś ma żonkila u siebie albo inne takie złamane biele to chętnie obejrzę zdjęcia!

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam mieszkanie malowane pastelowym żonkilem. Kolor wyszedł żonkilowy, taki czysty. Sprawował się dobrze, ale teraz przemalowałam kolorem kość słoniowa, bo mi się znudził. Nie narzekam na duluxa, z wyjatkiem łazienkowego, który się źle trzymał (ale ściana nie była gruntowana).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także nie polecam duluxa!!!!! Malowane paski schodziły ci się namęczyłam z malowaniem. Do kolejnych pomieszczeń kupiłam inną takiego efektu już nie było :wink:

 

u mnie póki co nic nie zeszło, ale malowane było tydzień temu i tylko jedna ściana (resztę kupionych farb zwróciłam, ta jedna została, bo ciężko było dobrać taki odcień, a w razie wtopy z odpadaniem farby od ścian to tylko jedna ściana do poprawy). Dodam, że malowane było 4 (!) razy i efekt z daleka jest ok, z bliska gorzej. kolor to chyba czekoladowa mokka (chyba).

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...