Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DULUX - farby, farba: opinie, uwagi, kolory, rodzaje


Gość

Recommended Posts

Zdecydowałam się na egipską bawełnę duluxa, ale.... właściwie caly dom chcialam wymalować farbami becersa. No i mam problem, jak zrobić, zeby byl becers w kolorze egpispskiej bawelny duluxa :o

Ewentualnie, moze wiecie, jak z jakoscią duluxa?

Mam problem z doborem farb. Lazienkę mamy pomalowaną dobieraną farbą na bazie becersa i okazalo się, ze wybrana do lazienki szarośc jest niebieskawa, a nie o to mi chodzilo. Przy tej lazienkowej farbie biale płytki organzy wyglądają jak brudne:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 347
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dulux jest dobry, ale zdecydowanie lepszy jest Beckers (albo Bondex lub Tikkurila) według mnie. Jedyny mankament Duluxa to niestety to, że kolory wychodzą dużo ciemniej niż na opakowaniu. Uważałabym na to przy okazji tej Egipskiej Bawełny.

Mam w mieszkaniu 3 farby z Duluxa i wszystkie wyszły dużo ciemniej. Brzoskwiniowy Jogurt wyszedł jak na opakowaniu dopiero po pomieszaniu pół na pół z białą farbą :o

Niestety kolory ma najlepsze Dulux. Szkoda tylko, że wychodzą dużo ciemniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy na zdjęciu wyjdzie ci taki kolor jak na żywo. Ja co prawda nie mam nigdzie egipskiej bawełny, ale moje kolory ścian wychodzą tak ładnie na zdjęciach, w rzeczywistości są ciemniejsze i dużo bardziej walące po oczach :o przynajmniej te z Duluxa. Następnym razem wzięłabym tester z Duluxa. Może to będzie dla was lepsze, przynajmniej sami ocenicie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dulux jest dobry, ale zdecydowanie lepszy jest Beckers (albo Bondex lub Tikkurila) według mnie. Jedyny mankament Duluxa to niestety to, że kolory wychodzą dużo ciemniej niż na opakowaniu. Uważałabym na to przy okazji tej Egipskiej Bawełny.

Mam w mieszkaniu 3 farby z Duluxa i wszystkie wyszły dużo ciemniej. Brzoskwiniowy Jogurt wyszedł jak na opakowaniu dopiero po pomieszaniu pół na pół z białą farbą :o Niestety kolory ma najlepsze Dulux. Szkoda tylko, że wychodzą dużo ciemniej.

nie patrzy sie na opakowanie :o

W sklepach sa wzroniki na któych kolor niby jest poglądowy ale wg mnie baaardzo zblizony do efektu końcowego.

Kolor na danej ścianie zalezy przeciez od przygotowania podłoza, od oswietlenia w pomieszczeniu.

Ja z Duluxa mam karmazynowy przypływ, pastelowy jasmin, pastelową orchidee, słodki melon, cierpka cytryna, błękitna chmurka.

Wszystkie wyszły dokładnie tak jak chciałam.

Trzeba pamiętac, że na dużej powierzchni kolor wydaje się ciemniejszy niż na małym wzorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
Może ktoś uzytkuje już egipsą bawelnę? czy ta barba, przeznaczaona do lazienek i kuchni spelnia swoją rolę? Jak z plamami? Po wyczyszczeniu jest slad na scianie pomalowe=anej egispką bawelną?

Tak. Łazienka i kuchnia od 3 lat właśnie duluxami i w tym nawet egipską bawełną. Plamy nawet po tłuszczu nie zostają. Ściana zachowuje się jakby była pomalowana farbą olejną. W miejscu gdzie stoją psie michy ściana jest myta dość regularnie i żadnych śladów nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma może pomalowaną ścianę kolorem Śliwka Węgierka z Duluxa. Trochę już ścian pomalowałam Duluxem i zawsze wychodziło inaczej niż miało (ciemniej, albo intensywniej) i w związku z tym mam prośbę o wstawienie zdjęć z pomalowanymi ścianami w tym kolorze.

Chciałabym pomalować pas na ścianie w kolorze Kwitnący Lotos i zastawiam się czy będzie pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadkiem dobralam farbę prawie identyczną (odrobine ciemniejszą) jak egiska bawełna (a tę mam już w wiatrolapie i kuchni) do salonu. Okazalo się, ze salon (pomalowany juz po częsci capucino becersa) fatalnie wygląda w tej farbie. Pomalowalismy więc tą dobraną farbą sypialnię (ścislej trzy sciany). No i chcemy tę sypielnię rozjasnic malując czwartą scianę inną farbą. Jaką proponujecie? Biel? A może jakis pomarancz? Zieleń? Co rozjasni pokój?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...