Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DULUX - farby, farba: opinie, uwagi, kolory, rodzaje


Gość

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 347
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie,

 

czy ktoś z Was, którzy pomalowali ściany kolorem Srebrzysty Lód który wychodzi fioletowo różowy, pisali w tej sprawie do producenta lub reklamowali towar u sprzedawcy? Wczoraj napisałem do producenta lecz prawdopodobnie zostanę olany, bo nie dostałem dziś żadnej odpowiedzi.

Mam ten sam problem - ściany zagruntowane, odmalowane na biało w celu neutralizacji podłoża, a kolor który wyszedł na ścianach nawet nie stał obok Srebrzystego Lodu który jest na opakowaniu jak i wzornikach w sklepach, szczerze nogi mi się załamały jak to zobaczyłem. Jest to żenujące, bo każdy kto to widzi dziwi się skąd ten fiolet mógł się wziąć. Podłoże przygotowane zgodnie ze sztuką łącznie z neutralizowaniem koloru białym podkładem. Farba tania nie jest więc chcę walczyć o swoje.

 

Pozdrawiam i liczę na odpowiedzi pozostałych poszkodowanych.

 

Dulux juz od dawna jest dziadoska farba.

Ja przesiadlem sie na sniezke satynowa. Kolory zgodne z wzornikiem.

Super jest Magnat, ale cholernie drogi

Dekoral tez ostatnio sie bardzo poprawil co do jakosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dulux - czegoś nie rozumiem. Dulux jako jedna z niewielu firm oferuje próbki, są dostępne na allegro, czy w niektórych sklepach... Nie rozumiem więc pretensji do

 

Sama kupowałam właśnie najpierw próbkę, później całość. Oprócz nich kupowłam jeszcze chyba tylko Bekersa, więcej firm nie pomnę. Śnieżkę musiałam w całości, aby sprawdzić interesujący mnie odcień (i kupiłam 1 pojemnik, a nie od razu całość), a i tak idealny jak na opakowaniu nie był.

 

I jeszcze nie spotkałam się z firmą, aby wzornik IDEALNIE odpowiadał temu, co w materiałach promocyjnych (katalogi) czy nawet na puszkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nic jest tam jasno szary kolor. Ani trochę fioletowego pigmentu. Patrząc na wzornik ktory podesłałeś to co mi wyszło prędzej przypomina dryfujace kry które imo właśnie wpadają w fiolet, ale nie srebrzysty lód który jest jasno szarym kolorem.

 

Wręcz przeciwnie. Mam pomalowaną sypialnię kolorem Dryfujące kry i w zależności od pory dnia jest to kolor szaro-niebieski (w sztucznym oświetleniu bardziej szary, przy naturalnym bardziej niebieski), ale NIGDY i w żadnych okolicznościach nie wpada w fiolet. Inaczej sytuacja ma się z kolorem farby Srebrzysty lód - ten jest ewidentnie fioletowawy.

Najbliżej gotowego czystego szarego jest chyba farba Beckers Light Grey, ale trzeba sprawdzać, bo najwyraźniej każdy odbiera odcienie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Witam,

 

Planuję pomalować ścianę Białymi żaglami Duluxa.

 

W związku z tym mam pytanie: czy ktoś ma pomalowaną tą farbą ścianę z białym oknem?

 

Boje się czy po pomalowaniu ściany okna nie będą wydawały się żółtawe, brudne....

 

Będę bardzo wdzięczna za informację jak to wygląda w rzeczywistości.

 

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...

Odbuduję wątek ...

15 lat temu malowałem ściany farbami Dulux z serii kuchnia i łazienka ... ściany przetrwały 15 lat, bez potrzeby odnawiania. Była to farba którą rzeczywiście można było zmywać na mokro nawet delikatną szczoteczką. Obecnie tych farb nie można kupić w marketach, bo markety wycofały je z oferty... dlaczego? Za drogie były dla marketu? No i kolejne pytanie, może po 15 latach producent przyciął koszty i obecny produkt z tej serii jest zupełnie inny ?! Ma ktoś aktualne doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...