Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DULUX - farby, farba: opinie, uwagi, kolory, rodzaje


Gość

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 347
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Może trochę odstanę od reszty Forumowiczów :) ale proponuję Beckers -a lub Ticurille. Parter pomalowaliśmy Decoralem, bo szybko(nie mieliśmy czasu na dłuższe zastanowienie, i tanio), po pół roku nadawał się do ponownego malowania :evil: żadne mycie nie dawało efektu, no może trochę i na krótko. Poddasze pomalowane Becersem po półtora roku nie widać śladu używania, komary i muchy zcieram jednym pociągnięciem mokrej szmaty :wink: reszta jeszcze nie myta bo nie ma potrzeby, łapek nie widać! :D - poddasze jest używane na równi z parterem.Paleta kolorów jest przeogromna obydwu firm. Obie farby poleciła mi znajoma fryzjerka- zakład pomalowany w/w po ~5-u latach dalej wygląda ładnie i świeżo, miejsca zabrudzone butami(klient siedzący na fotelu może butami dotykać ściany) szorowane raz w tygodniu szczotkami i nic :o , to była najlepsza rekomendacja, a cena nie aż taka straszna w porównaniu z Duluxem. Czasem lepiej zapłacić trochę więcej i mieć św. spokój.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w jakiej cenie są te farby?

Ja malowałam półtora roku temu więc ceny trochę się zdezaktualizowały :( , w tym temacie nie pomogę.Wiem jedynie że cena zależy od koloru - im ciemniejszy kolor(więcej dodanych barwników), tym droższa farba, o ile pamiętam kolory jasne, pastelowe to była dopłata ~0,7 - 1,7 zł/l.

A co do Becers-a to rzeczywiście brałam z mieszalnika na podkładzie półmatu.

I jeszcze jedno kolor ciemniejszy - pomrańcz taki dość ostry nie pokrył ściany z k-g po dwukrotnym malowaniu(+grunt), trzeba było ciągnąć trzeci raz ( k-g nie był malowany na biało tylko kolorem, więc może to było przyczyną :-? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...
Malowaliśmy nowe ściany dwoma kolorami duluxa, oddzielając je taśmą malarską. Wcześniej gruntowaliśmy podłoże rozcieńczonym duluxem akryl mattem, tak jak zaleca producent. W związku z tym, że ciemniejszy kolor trochę gorzej krył, postanowiliśmy pomalować go jeszcze raz, więc taśmy pozostały (co pewnie było dyżym błędem. Po oderwaniu taśmy wszystko pod nią sie złuszczyło. Wygląda to okropnie! Proszę o poradę jak można to naprawić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Zasada jest taka ze tasme odrywamy zaraz po pomalowaniu nigdy po zaschnieciu farby.Swoja droga najczesciej stosowana polska tasma koloru zoltego moim zdaniem jest za mocna i zwykle podrywa farbe zwlaszcza lateks.Proponuje zastosowac tasme amerykanskiej firmy LAPAREX jest ona kol niebieskiego rewelacyjna do odciec kolorow. Ja dostalem ja w firmowym sklepie z farbami fimy PARA .Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Zasada jest taka ze tasme odrywamy zaraz po pomalowaniu nigdy po zaschnieciu farby.Swoja droga najczesciej stosowana polska tasma koloru zoltego moim zdaniem jest za mocna i zwykle podrywa farbe zwlaszcza lateks.Proponuje zastosowac tasme amerykanskiej firmy LAPAREX jest ona kol niebieskiego rewelacyjna do odciec kolorow. Ja dostalem ja w firmowym sklepie z farbami fimy PARA .Pozdr.

 

Zgadzam się w zupełności. Zwykla żółta taśma papierowa zbyt długo przyklejona zerwie każdą farbę - jeżeli chcecie ją stosować to trzeba ją zdjąć natychmiast po wykonaniu odcięcia.

Taśma Pary - Może leżeć do wyschniącia. Ma jeden mankament - jest DROGA :-?

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lat używam Duluxa i jestem z niego bardzo zadowolona. Nie zdarzyło się, żeby się nie sprawdził, żeby coś gdzieś odpadało, odbarwiało się, nie trzymało kolorów. Byłam mocno zdziwiona czytając wątki o tym, jaki dulux jest koszmarny. Nie zgadzam się z tymi opiniami, ale nie w tym rzecz.

Nigdy nie kładłam jasnego koloru na ciemny i stąd moje pytanie czy się da. Znalazłam info, że powinnam pomalować ściany np śnieżką - farbą podkładową a na to już kolorek duluxa jaki chcę. Ale to podwójne malowanie. A ja chciałam tak szybko - nowy kolor na stary. Ale jak znam życie, to pewnie w przypadku takich kolorów się nie da :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarkotowa !

 

ja przemalowalem szary-stalowy kolor scian na jasny beż,

pomysl przyszedl z dnia na dzien i nie bylo czasu szukac farb po sklepach, moja zonka kupila NOMI KOLORY, wiec zaden zbytek i jakosc ;-)

farba nie jest dobra, daje jakies odcienie, brudzi sie i nie bardzo daje czyscic, ale ciemny kolor pokrylo dwukrotne pomalowanie ;-)

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...