Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DULUX - farby, farba: opinie, uwagi, kolory, rodzaje


Gość

Recommended Posts

a co do pastelowej orchidei - to jest delikatnie złamana biel, takie jaśniuteńkie ecru i na ścianie wydaje się by po prostu lekko przyżółconą (ze starości ;-) ) bielą

 

Wszystko zależy od oświetlenia. Ja jak pierwszy raz zobaczyłam mój dom, cały pomalowany właśnie pastelową orchideą, to kolor ten wyglądał dosłownie jak kolor jajecznicy - żadna tam przyżółcona biel. Na szczęście oglądałam wcześniej dom, również pomalowany tym kolorem, i wiedziałam jaki to kolor będzie po założeniu właściwego oświetlenia. Teraz, po zainstalowaniu większości lamp i oświetlenia halogenowego o ciepłej barwie, kolor jest kremowy, bardzo neutralny, ale na pewno nie ma nic wspólnego z bielą.

 

Ładna złamana biel to pastelowy jaśmin z Duluxa. Mam nim pomalowane całe poddasze. A tam, gdzie łączy sie z typowo białą ścianą, widać róznicę. Ten jaśmin jest taki ciepły, nie szpitalny. Więc jak ktoś chce mieć ładną, ciepłą biel - to jaśmin, a nie orchidea. Sprawdzone :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 347
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

 

Nie miesza się ??? Farby zawsze trzeba wymieszać przed użyciem. Dulux był u mnie w najgorszym stanie. Jakiś stary, zanim go rozmieszałem to chyba z 15min mineło.

Nie miesza się - to chyba znaczy z innymi kolorami bo przed użyciem na pewno się miesza. :D

 

Jak stoi otwarta juz jakiś czas to trzeba ale jak kupujesz nowa to nie trzeba ona nie ma tyle wody w sobie co normalne farby .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My malowaliśmu Duluxem (lilka kolorów),Dekoralem (jeden kolor) i Beckersem (kilka). Najgorszy byL zdecydowanie Dekoral - kapaL okropnie i śmierdział dużo bardziej od Duluxa i Beckersa. Duluxem malowało się b.dobrze (bez mieszania), ale gotowe kolory wyszły jakieś takie chemiczne, nieładne.

Beckersem malowało się równie dobrze jak Duluxem, ale kolory wychodzą moim zdanien dużo ładniejsze, nie takie plastikowe. Również Beckesr jestzdecydowanie bardziej ścieralny (mamy półtorarocznego artystę malującego po scianach;). Tzn słabe zabrudzenia schodza i tu i tu, natomiast bardzo mocne zabrudzenia na Duluxie niestety zeszły razem z farbą, a na Beckersie wyczyściły sie bezproblemowo.

Podsumowując, przerzuciliśmy sie bez żalu na Beckersa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

mamy mieszkanie w bloku

poszukuje sprawdzonych zestawień kolorów

generalnie mam do pomalowania 3 pokoje - wszystkie są od strony wschodniej, więc tylko odrobinę słońca jest z rana

więc pokoje muszą być dość jasnymi i ciepłymi farbami pomalowane

dwa to pokoje dzieci i nasza sypialnia

 

podpowiedzcie sprawdzone połączenia kolorów (chcę malować dwukolorowo)

 

w jednym z dziecinnych pokoi chciałam alpejską łąkę (zresztą już kupiłam) w połączeniu z jakimś żółtym - tylko którym?

nie wiem co w drugim pokoju dzieci

 

nasza sypialnia coś z fioletem, ale może beże

 

proszę doradźcie, bo w Castoramie inaczej wyglądają te kolory pomalowane na próbnikach niż w karcie kolorów Duluxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tfu pomyliłam się - bardziej przypomina próbnik w sklepie niż próbnik na kartce duluxa. Kolor jest faktycznie takiej śliwki o odcieniu chłodnym niebieskawym. Ja mam w połączeniu z popielem, do beży to ona mi zbytnio się nie widzi, bo za ciepłe.

A w reklamie z kwitnącym lotosem to się lubi więc chyba powinno być ok:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w domu wszystko malowane Duluxem.

Mogę polecić wszytkie kolory, które sa u mnie na ścianach: magnolia (taki krem - mam ją w salonie), jasny beż (jest śliczny, ciepły, ale bez żółtego odcienia), orzech włoski (bardzo ładnie wyglada w połączeniu z jasnym beżem). Na górze mam pastelowy jaśmin (taka złamana biel), a w pokoju córki - trawa morska (śliczna zieleń, radosna, ale lekko stonowana).

 

Za to zawiodłam się bardzo na kolorze "tajemniczy ogród". Chciałam jedną ścianę w sypialni w tym odcieniu, bo planowałam sypialnię z akcentami fioletowymi i ten "tajemniczy ogród" okazał się na ścianie brudny i okropny. Musieliśmy zmienic koncepcję sypialni. A na próbniku tak mi się podobał.

 

Acha, w mieszkaniu miałam cafe latte (też bardzo ładny, ale moim zdaniem jasny beż jest ładniejszy, bo nie aż taki ciepły). Znajomi natomiast mają "rzymski poranek" i też wygląda ładnie, ale może nieco brudno - zależy od oświetlenia.

 

A, i jeszcze mi się przypomniało, ze w pralni mam tapetę z włókna szklanego malowaną Duluxem kuchnia i łazienka w kolorze soczysta brzoskwinia - śliczny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie wszystki kolory z Duluxa wyszły jak na próbniku :)

Mam słoneczne mieszkanie - wybrałam kolory: piasek pustyni + oliwkowy gaj (fajnie razem wyglądają, choć ta oliwka wpada lekko w szarawy, ładnie komponuje się też z beżem), orzech włoski - to raczej taka "kawa z małą ilością mleka", ale tego koloru raczej nie polecam do ciemnego mieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cynamonka a oglądałaś katalog duluxa? Mnie on dużo dał, bo nawet na niewielkim zdjęciu danego wnętrza lepiej widać kolory, a szczególnie ich połączenia, niż na małym próbniku. Przynajmniej do mnie bardziej to przemówiło :) I szczerze mówiąc skorzystałam z zestawów proponowanych w tym katalogu - w dużym pokoju mam rzymski poranek i jasny beż, a na suficie pastelowy jaśmin, w sypialni morelowy nektar i dzikie wino, sufit brzoskwiniowy jogurt. Kolory wyszły takie jak na próbkach, a zestawienia, które proponują są naprawdę sensowne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asizo - dzięki :)

 

Besta77 - ja mam tylko kartę kolorów, no właściwie taki katalog z kolorami i zdjęciami wnętrz, innego nigdzie nie widziałam

 

w Gdańsku w Castoramie są pomalowane takie większe kawałki i zestawione w fajne połączenia - zupełnie inaczej niż w katalogu - i co z tego skoro nie mają wszystkich kolorów :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asizo - dzięki :)

 

Besta77 - ja mam tylko kartę kolorów, no właściwie taki katalog z kolorami i zdjęciami wnętrz, innego nigdzie nie widziałam

 

w Gdańsku w Castoramie są pomalowane takie większe kawałki i zestawione w fajne połączenia - zupełnie inaczej niż w katalogu - i co z tego skoro nie mają wszystkich kolorów :evil:

 

Może jeszcze rzuć okiem tutaj http://forum.muratordom.pl/sciany-pomalowane-kolory-zestawienia-polaczenia,t140082.htm jest tam troszkę różnych połączeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Gdańsku w Castoramie są pomalowane takie większe kawałki i zestawione w fajne połączenia

Weź pod uwagę jeszcze jedno - oświetlenie.

Pewna różnica występuje przy sztucznym jarzeniowym oświetleniu, jakie jest w Castoramie, a inaczej wygląda to na ścianach. Sam też malowałem Duluxem i niestety musiałem się z tym liczyć.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...