Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DULUX - farby, farba: opinie, uwagi, kolory, rodzaje


Gość

Recommended Posts

fachowiec pomalował pokój duluxem "Księżycowy pył". farba była gęsta i poczyniła psustoszenie na ścianie, po wyschnieciu utworzyły sie plamy , zgrunienia i jedna sciana prawie cała popękała!!! Co robić skrobać, malować,? Jaką farbą , wybrac tę samą czy inną. Pomóżcie! :evil: :cry: :cry: :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 347
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Chyba jak są zgrubienia, nierówności i farba w dodatku popękała to trzeba będzie drapać. A swoją drogą jak po wyschnięciu mogły stworzyć się zgrubienia? Chyba farba nie została dokładnie rozprowadzona. Ja właśnie kończę malowanie domu. Dom jest duży, więc do pomalowania było (i jeszcze trochę zostało :wink: ) ok. 1500 m2. Robię wszystko "własnymi ręcami", używam głównie duluxa i nie jestem żadnym fachowcem (może wcześniej ze 2 razy w życiu zdarzyło mi się pomalować pokój) ale nic się z farbą nie dzieje i wszystko wygląda ok. Jak podoba Ci się kolor, to kupuj to samo drugi raz tylko zmień fachowca. Aha, farba jest rzeczywiście bardzo gęsta ale dulux kolory świata tak mają- nie należy jej rozcieńczać ani mieszać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duluxem kuchnie&łazienki miałam pomalowaną początkowo jedną ścianę w kuchni. Nie dość że z czasem popękała za płytą gazową to jeszcze strasznie żółkła (farba biała) i po zmywaniu matowiła się w miejscu przecierania (a niby zmywalna :-?) Zraziłam się do Duluxa i nikomu nie polecam :x Później ścianę lekko zeskrobaliśmy z "luźnych płatków", dobrze umyliśmy, zamalowaliśmy półmatowym zmywalnym Beckersem i żadnego z w/w objawów nie zaobserwowałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja całe może życie :D sama malowałam! ostatnio ścianę w kuchni, tez duluxem i nie było problemu! Teraz przy okazji remontu przedpokoju zleciłam pomalowanie fachowcowi i ...d... blada!:evil: skrobac trzeba na mus! ale czym malować ?

remont trwa juz miesiąc i końca nie widac a ja mam juz dość!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ściana była zagruntowana???? Jeśli nie to miało prawo się tak stać.

Swoją drogą Duluxem maluje się świtnie.

Po wykonawcy zabudowy kominka miałem to samo - po jego malowaniu Duluxem farba popękała i złuszczyła się w kilku miejscach.

Po szorstkim pożegnaniu, sam poprawiałem: zeskrobałem te miejsca, ponownie zacekolowałem, po wyschnięciu zeszlifowałem, OCZYŚCIŁEM ODKURZACZEM PYŁ, ZAGRUNTOWAŁEM I DOPIERO NASTĘPNEGO DNIA POMALOWAŁEM (zgodnie z opisem producenta gruntu) - nic nie wyszło i jest OK.

Wykonawcy często spiesząc się nie czyszczą powierzchni i malują bez gruntu lub zaraz po jego położeniu (grunt nie zdąży porządnie wyschnąć) a efekty są już wiadome. Dulux niestety jest bardziej wymagający niż inne farby ...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to farba jest winna . Mieliśmy to samo. W paru miejscach odchodziło płatami. Na naszą reklamację przedstawiciel Duluxu próbował zwalić winę na podkład, no niestety nie udało się bo podkład był tej samej firmy przeznaczony do tej farby. Skończyło się na zdrapaniu i pomalowaniu inną farbą. :( Nigdy więcej Duluxa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to farba jest winna

Często czytam tego typu opinie. Nie twierdzę że to błędna opinia, bo mi zdażyło się to samo tylko przy Dulux-sie.

Jeśli więc ktoś chce uniknąc tego typu problemów proponuję od razu kupić farbę innego producenta i problem z głowy - tak jak pisałem Dulux jest bardziej wymagający pod względem przygotowania podłoża - sam tego doświadczyłem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną było źle przygotowane podłoże

Farby typu Dulux , Tikkurila , Becker's - wymagają doświadczenia u wykonawcy.Jeżeli było by to robione na tynkach tradycyjnych efektu takiego by nie było , na gładziach gipsowych zdarza się to tylko i wyłącznie przy źle przygotowanym podłożu.

Ewentualne przyczyny :

- brak gruntu ,

- nie odpylone ściany nawet jak są zagruntowane ,

- wilgotne tynki (nie wysezonowane)

- gruba warstwa farby

- zastosowanie wałka o innej długości włosia niż zalecane

- wymieszanie gęstej farby (która wg producenta nie powinna być mieszana)

- przemalowanie pędzlem w miescu gdzie farba pękła podczas malowania

Czynników może być wiele , ale nie zmienia to faktu że wina leży po stronie wykonawcy.To on powinien ocenić i przygotować podłoże przed malowaniem jak również zastosować odpowiednie narzędzia.

Co do farb to jak się posują strasznie śmierdzą , a popsuć się mogą tylko przez niewłaściwe przechowywanie (temperatura poniżej 5 stopni lub powyżej 25 , ewentualnie narażenie na działanie promini słonecznych ) lub mieszanie np. z wodą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie, mam problem, w malej lazience na dole beda najprawdopodobniej plytki vives mugat biale, beda tylko w prysznicu na scianie z kibelkiem i zlewem, mam czerwony panel do prysznica i planuje lampe i dywanik w tym kolorze i teraz kolor scian, z duluxa tych do lazienki pasuje mi tylko egipska bawelna, ale czy nie bedzie za ciemny? na podlodze bedzie woodentic ochra, jak na calym parterze, czy lepiej wrocic do opcji organza opoczno szara + czerwone dodatki? nie lubie zabudowanych plytkami scian i licznych dekorow, plytki vives sa dla mnie idealne, tylko co do nich? pomozcie bo jutro musi byc decyzja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu zdecydowanie zostałabym przy płytkach vives- o niebo ładniejsze od organzy. Boisz się, że po pomalowanoiu łazienki egipską bawełną będzie za ciemno. Nie wiem w jakich proporcjach są ściany wykafelkowane do malowanych, ale to jest jasny kolor. Jeżeli jest więcej białego- dobrałabym meble łazienkowe pod kolor podłogi, a jeśli więcej malowanego- mebelki białe, ew. z elementami drewnianymi. Nie wiem czy malowałaś już egipską bawełną czy znasz kolor tylko z próbnika. Ja właśnie pomalowałam tym wiatrołap. Kolor jest piękny- mogłabym mieć tak pomalowany cały dom :wink: . Tylko że przy białym albo szarym wydaje się beżowy a przy beżu czy brązie wygląda jak szary- przedziwny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

egipska bawełna jest świetna...właśnie dziś mąż zakupił 8) u mnie będzie w wiatrołapie, pomieszczeniu gospodarczym-pralni i w łazience...i faktycznie ten kolor jest dziwny:

mam drewniane sufity i przy ciepłym ich odcieniu kolor też nabiera cieplejszej barwy( podobnej trochę do jasnego beżu-dulux), ale napewno nie "wpada" w kawę z mlekiem, której nie lubię.myślę że dużo tu zależy od sufitu i drzwi tzn. do czego odnosimy taki kolor, inaczej wyjdzie przy tradycyjnych białych sufitach a inaczej wkoło sosny( jak u mnie)

jak się zrobi kolor to wkleję..tzn .jak mąż pomaluje :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...