Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakie wk?ady kominkowe? Oto jest pytanie


Bećka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 82
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

strona to http://www.hajduk.com.pl

 

Napisz do nich - podeślą ci namiary na najbliższego dystrybutora. Hajduk to tak jak Spartherm. Prawie identyczny.

Wybacz, że się nie rozpisuję, ale to tak jakby dziecku po raz 10 tłumaczyć to samo o co chodzi. Temat już przerabialiśmy w innych wątkach.

Poszukaj. Wpisuj hasła kominków - coś się wyświetli.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też myślałam o Jotulu.

Kominkiem będę ogrzewać salon z kuchnią, sypialnię i 2 pokoje na górze, ale oprócz tego będę miała podłogówkę w salonie i kuchni, a w pokojach kaloryfery, więc kominek będzie spelniał funkcje ogrzewania raz na jakiś czas (sobota, niedziela). Zastanawiałam się jeszcze nad doborem mocy, czy żeby ogrzeć ok. 130 m2 potrzebny mi jest wkład 14 KW czy wystarczy np. 11 KW?

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy 11 kW,

jeśli masz dom budowny zgodnie z normami a fachowcy nie wprowadzili swoich innowacji, to max. zapotrzebowanie pewnie będzie ok. 7 kW.

Możesz kupić też i więcej i tak prawdopodobnie nigdy nie będziesz palić na maxa, a ogień przyjemnie będzie się żarzył :D

 

- Kominki są do palenia ciągłego i z przerwami - w Twoim przypadku raczej ten drugi,

- z szybą płaską i panoramiczną,

- duże i małe,

- otwierane i z drzwiami gilotynowymi ( podnoszone do góry ),

- z jedną szybą lub z dwoma ( przednia + boczna, przednia + tylna ),

- z możliwością doprowadzenia powietrza z zewnątrz lub z pomieszczenia,

 

Wpierw do czego i jak się komponuje w domu.

Następnie wybierz model, który Ci się podoba,

No i w zależności od kaski i podatności na argumenty sprzedawców.

 

jeśli chodzi o model,

wybraliśmy dovre 2900 GDR,

baaaardzo duża szyba, gilotynowy, z nóżkami, szybrem automatycznym, kurtyną powietrzną na szybę, pobieranie powietrza od dołu i cuś tam jeszcze ....

 

CZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jedynego słusznego rozwiązania - ja już zamówiłem Tarnawę 14 kW i czekam aż mi ją ściągną.

 

Dlaczego ten model? Bo mocy starczy (108 m2), niedrogi (2k), do ciągłego palenia, odlew żeliwny bez "wynalazków". Podobno przeżyje nawet palenie węglem.

 

Alternatywą był Jotul, ale ceny Jotula zaczynają się od 4k w górę.

 

Inne wynalazki były albo krytykowane na forum, albo nieznane, albo od razu widać, że to zabawka a nie wkład.

 

Pozostaje jeszcze Hajduk/Spartherm, ale po pierwsze nie mam przekonania do szamotowych wkładów, po drugie było na forum kilka opinii o tych kominkach, że są co prawda niezłe, ale szybko wygasają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...