Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakie wk?ady kominkowe? Oto jest pytanie


Bećka

Recommended Posts

klikjąc na link podany przez Karola N. wskakuje Jutul - Cz. miał chyba rację. Co do norweskich wkładów to słyszałem też opinię, że są "lane" we Francji lub Hiszpanii w/g projektów Norwegów; z drugiej strony skoro u nas odlewają kominki to dlaczego nie w Norwegii? Ochrona środowiska? Odlewać gdzie indziej, testować u siebie? nielogiczne! Choć u mnie jest firma, która produkuje dla Siemensa tostery....

Pozdr. Wit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam.

Ten, kto był w jakimkolwiek skandynawskim kraju od razu odpowie na to pytanie.

Różnica w cenach (w tym i robocizny) jest na tyle duża iż opłaca się produkcję przenosić do innych krajów, zachowując u siebie administrację i działy projektowe (nie tyczy się to tylko wkładów kominkowych).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dzięki za wszystkie opinie :p

 

Ja jednak zostanę przy wkładzie Jotula, wprawdzie nie Panorama, a Harmony, ale tylko ze względu na to że nie odpowiada mi otwieranie w tą stronę. Do wiadomości dla chętnych mogę powiedzieć że do końca października jest promocja w jotulu na dużą Panoramę i dużą Harmony.

Co do tarnawy to poza ceną nic szczególnego (moje zdanie) mała, źle się otwiera, ale podobno też długo trzyma żar.

Ja chcę żeby mój kominek był duży i dobry :wink:

Myślę że Harmony spełnia te warunki :D

 

Bećka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Która tarnawa mała, która duża...;)

 

ja już nie chcę wnikać dalej bo mam już dosyć chodzenia i oglądania. Każdy wkład ma + i - . Podobają mi się francuzy ale jedni je zachwalają, a są tez tacy co wręcz odradzają. Myślę że nie ja pierwsza i nie ostatnia mam problem z wyborem wkładu. Ja potrzebuje wkład, który będzie dobrze grzał, bo mam zamiar rozprowadzić ciepło do innych pomieszczeń więc nie mogę kupić wkładu tylko do ozdoby (dlatego nie kupuję francuza), ale jak ktoś chce tylko do ozdobnego grzania to polecam francuza- ładny, duży, tani :wink:

 

Bećka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam problem Jotul Panorama 18 czy Hajduk Volcano ? Moc ta sama, roznica w cenie 1500 zł, ale chodzi mi przede wszystkim o trwalosc, ekomicznosc i estetyke. Dzisiaj pojade porownac te wklady. A jaki Wy macie spostrzezenia odnosnie tych wkladow.

 

Przy wkladach zeliwnych obawiam sie, że mogą pekac, przy stalowych, ze z szamotem tez cos sie moze dziac. Przy Jotulu szyba w razie jej stluczenia moze byc b. droga. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Panoramę Jotula,suche drewno i najmniejszych zastrzeżeń.Trzyma żar kilkanaście godzin,ogrzewa cały dom.A co do szyby,to koszt wynosi ok 750 zł,niemało,ale ile razy planujesz ją rozbić? To są wypadki sporadyczne.Poza tym wiadomo,że jeśli coś jest droższe to jest lepsze,lepiej raz zapłacić wiecej,niż kupować drugi raz.Jest jeszcze estetyka,porównaj Jotule z Tarnawą-będziesz patrzył na wkład każdego dnia przez ładnych parę lat,a Tarnawa przypomina z wyglądu Zaporożca.1500 zł różnicy nie powali Cię na kolana.....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co macie do estetyki tarnawy, zwłaszcza że po obudowaniu widać głównie obudowę, w której w jakimś obramowaniu znajdują się drzwi z szybką, a za nimi ogień....

Poza tym jest w czym wybrać: płaska, prostokątna, dzielona a nawet panorama, szara, czarna... jest tego kilkanaście różnych modeli

 

Jeszcze jedno. Oglądając różne wkłady widziałem mnóstwo części i śrub, podczas gdy tarnawa to jeden odlew, w środku blacha i "płotek", pod spodem dwie blaszki do regulacji przepływu powietrza... z przodu drzwi z szybką i to już wszystko.

Czasem jeszcze popielnik.

A wiadomo - im mniej części tym mniej ich może się popsuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...