Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakie wk?ady kominkowe? Oto jest pytanie


Bećka

Recommended Posts

Ja mam wkład DOVRE CT2100 (prosta szyba 4-12 kW)

Norweski wkład ale produkują go podobno w Czechach.

Uważam że powinno się wybierać wkład w zależności od tego do czego ma służyć. Jeśli chce się tylko "przepalać" to nie ma co się życać jeśli jednak chce się ogrzać dom to powinno się trochę poszperać. Spartherm i Hajduk wyłożone są szamotem i są pospawane z blachy więc tżeba uważać przy wkładaniu drewna aby nie uderzyć w okładzinę bo może pęknąć. Tłumaczenie sprzedawcy że kosztuje tylko 500 zł jakoś mnie nie przekonało.

A jak ma wkład grzać w dużej mierze zależy od dbudowy i staranności jej wykonania

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mysmy sie zdecydowali (no prawie) na cos zupelnie innego niz zwyczajowy wklad kominkowy.

Mianowicie zamierzamy zaopatrzyc sie w kominek na biopaliwa, a konkretnie na pellety. Cos takiego robia w Kanadzie http://www.enviro-fire.com/en/Products/Pellet/Brochure/Page_2.php. Nasz model to 3BFI. Wbudowana ma juz turbine do rozprowadzania powietrza. Obecnie jestem na etapie przeprowadzania dokladnego wywiadu technicznego u producenta.

Dla lubiacych kominek w salonie i wygode w uzytkowaniu, szczerze polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie w sprawie wkladow , kazdy ma cos do powiedzenia , ja tez jestem na etapie wybierania wkladu i tez mam dylemat. Zdecydowalismy sie juz z mezem prawie na Tarnawe a tu znowu slychac opinie , ze te 10 lat gwarancji to moze byc i nie byc np : w przypadku likwidacji firmy i powolania nowej , czy ktos o tym pomyslal ? Ciekawa jestem ile lat te wklady sa juz na rynku ? Co sie stanie w przypadku pęknięcia monolitu , trzeba wymieniac caly wklad .Acha czy ktos ma u siebie wklad Godina , kominkarz ktory ma nam robic kominek goraco nam go poleca .Pozdrawiam wszystkich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...