Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

SOFA do spania


Gość

Recommended Posts

może moglibyście pomóc, chcę kupić wygodną wersalkę-coś żeby łatwo się rozkładało i wygodnie spało - nie twarde, coś w stylu wersalki Beddinge z Ikea i najlepiej z pojemnikiem na pościel i właśnie rozkładane jak wersalka, bo ma słuzyć do codziennego spania

proszę o pomoc, bo śpię na bardzo twardej i niewygodnej sofie, której mam już dość, a wybór mebla do spania to niełatwe zadanie i przydałyby się rekomendacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam w domu Beedinge od 3 lat (kupiona w niemieckiej ikei) - nie śpię na niej codziennie, ale czasem mi się zdarza ( :oops: ), natomiast każdorazowo śpią na niej goście pozostający u nas na dłużej.

Na codzień śpię na diabelnie wygodnym łóżku (2x2m, bardzo dobry materac i regulowany stelaż), jednak beedinge uważam za niezwykle wygodną - jest przede wszystkim długa, płaska (nie ma efektu dziury po środku) no i wystarczająco twarda (dzięki temu, że podłoże to drewniany stelaż, a nie jakieś rozciągliwe pasy czy sprężyny). Wybrałem najtańszy materac w ikei i nic się z nim nie dzieje, ale może do codziennego spania należałoby wybrać jakiś lepszy.

Beedinge lubię również jako sofę - siedzisko jest szerokie, a oparcie niesamowicie wysokie - tak, że można swobodnie oprzeć głowę...

Dodatkowo w najbliższym czasie przeprowadzam się do swojej chałupy, gdzie sofa będzie w pokoju o odmiennej kolorystyce - stąd albo kupię nowe pokrycie w ikei, albo je sam uszyję.

A propos pokrycia - moja Małżowinka uważa za fenomenalną możliwość zdjęcia całego pokrycia i wyprania go...

Uff, wyszła straszna reklama, ale pomimo mojej wybredności uważam tę sofę za na prawdę wygodny mebel, a czy design jest odpowiedni powienien zadecydować każdy sam...

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też śpimy na tejże sofie. Moje zastrzeżenia dotyczą pokrowca, który chyba powinno się zdejmować do spania(?) Nam się nie chce i śpimy z tym pokryciem, ale ten z kolei ściąga się z jednej strony po rozłożeniu sofy na płasko, albo lekko ściąga oba (najtańsze) materace. Mąż marudzi, że się wtedy turla... :wink: Zaletą jest brak poręczy na szczytach, co przy wysokim wzroście śpiących jest bardzo ważne. I rozmiar po rozłożeniu 140 cm szerokości!!

W przyszłości chcemy jednak spać na łóżku, kiedyś tak było i wkrótce znów tak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years później...

Witam.

Zwracam się do Was z kolejnym pytaniem, gdyż rozwiązywanie problemów na tym forum jest niezwykle skuteczne :wink:

 

Potrzebuje dwuosobowej sofy do gabinetu, jednak z funkcją spania i to z solidnym stelażem, gdyż zamierzam na tym przespać minimum 3 lata.

Problemem jest to, iż nie mogę takowej znaleźć. Szukam prostych kształtów, mogą być prostokątno/kwadratowe, mogą być jak ta:

 

http://farm3.static.flickr.com/2021/2105568109_63004d0357.jpg?v=0

 

Czy w ogóle możliwe jest znalezienie sofy dwuosobowej z funkcją spania?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Hmmm, zależy, jakie macie wymagania...

Ja kilka dni temu kupiłam sofę do pokoju synka. Materiał do czyszczenia na wilgotno, dwuosobowa, rozkładana, ze skrzynią. Dałam za nią 799 złotych, ale była w promocji. Cena "normalna" coś koło 1000.

 

Druga sofa, w gabinecie, skórzana, dwuosobowa, ze skrzynią, delikatne dodatki drewniane, cena koło 2500.

 

Kupione w zwyczajnych, nie firmowych sklepach meblowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wbrew pozorom nie ma.

Ikei nawet nie biorę pod uwagę, po prostu mi się nie podobają ich sofy.

Com40 i BoConcept mają ceny astronomiczne z kolei.

Chodzi mi o taką sofę do 3tys.

 

Spróbuj Mebelplast, czyli http://www.mebelplast.pl

 

Mają spory wybór i całkiem przystępne ceny.Kupiliśmy u nich sofę do salonu za 1800zł (bez funkcji spania), ale takie ze spankiem też mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Witam,

 

Ostatnio z moją lepszą połówką zastanawiamy się nad zakupem czegoś do spania.

 

Mamy dość ograniczoną powierzchnię w sypialni a ewentualnie mebel ma dać wstawić się do salonu. W związku z tym zastanawiamy się nad kupnem sofy. Zdajemy sobie sprawę, że do spania nie będzie tak super wygodna jak łóżko z materacami za niemałą jak dla nas górkę $$$ ale (i tu pytanie do Was) czy da się na takiej sofie spać na dłuższą metę bez bólu pleców.

 

Poniżej link do strony z sofą, którą wybraliśmy (PEDRO):

 

http://www.meble.pl/galeria_kf.php?idproduc=1811&idp=30096&kid=60

 

Pozdrawiamy i czekamy na wszelkie sugestie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem nie polega tylko na $$$ bo to dałoby się jakoś obejść...

problem polega bardziej na ograniczonym i to w dość znacznym stopniu miejscu w sypialni...chodzi też o to aby nasze łóżko można byłoby przestawić do dużego pokoju (mamy dwa z czego jeden malutki ok. 2,5mx3m - z tego jeszcze z 10-15cm zabiera kaloryfer :/ )...a ze zwykłym łóżkiem tego zrobić się nie da...

czy rzeczywiście sofy są aż tak niewygodne, żeby nie możnabyło na nich na dłuższą metę spać?

 

ostatecznie wstawimy łóżko ale najchętniej zakupilibyśmy coś mniejszego/składanego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...

witam,

poszukuję wygodnej, rozkładanej do przodu sofy do spania dla dzieciaka. Wiele osób odradza takie rozwiązanie, ale niestety to jedyne co się zmieści w pokoju syna.

To co jest w sklepach w moim mieście (Lublin) to porażka... Wśród sof, które oglądałam największym problemem było rozkładanie i składanie mebla... Kiczowate prowadnice, część do spania wysuwa sie bardzo ciężko i lata na boki (dorosła osoba musi użyć sporo siły a co mówic dziecko) a i składanie nie było proste...

Pomóżcie!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...