Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

SOFA do spania


Gość

Recommended Posts

ewek, gdy urodziła się moja córka, przenieśliśmy się z sypialni do salonu, ponad 2 lata spałam na rozkładanym narożniku zanim się nie wynieśliśmy na większą przestrzeń, wiem jaki to dyskomfort, ale chciałam, żeby moja córka miała pokoik z prawdziwego zdarzenia, a niestety nie dało się w tym jednym pokoju pomieścić i naszej sypialni i jej mebelków, rzeczy, zabawek, wyjątkowo nieustawny pokój :/

 

gdy się przeprowadziliśmy, nauczeni wcześniejszym doświadczeniem - pierwsze co zrobiliśmy to kupiliśmy drewnianą ramę łóżka, obcięliśmy nogi, bo moje szczęście to nocny wędrownik, więc chcieliśmy. żeby miała nisko do podłogi, do łóżka zakupiliśmy wygodny, wysokiej jakości materac, który posłuży długie lata, a do tak powstałego łóżka doszła dopiero cała reszta, moja sypialnia powstała podobnie, najpierw stanęło wygodne łoże, a dopiero potem dokupywałam resztę - komody, szafeczki, fotel, bo najważniejsze jest łózko, reszta to dodatki,[/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W sytuacji Ewek chyba najlepsze będzie coś z rozkładanych foteli. W Ikei najrozsądniejsze wydają mi się IKEA PS lub LYCKSELE. Złożone nie zajmują wiele miejsca, po rozłożeniu jest łóżko o szerokości 80. Można dobrać materac. Nie jest to najpiękniejsze i pozostaje problem chowania pościeli, ale ... jak się nie ma co się lubi, to trzeba polubić co się ma.

Nie użytkowałam żadnego z nich, ale wydaje mi się, ze do spania mogą być wygodne. Z doświadczenia wiem, że zwykle meble rozkładane nie nadają się ani do siedzenia ani do spania, ewentualnie jest problem z rozkładaniem.

Pozdrawiam i życzę udanego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Sluchajcie planuje zakup sofy .Sofa ma prostakatne boki o wysokosci ok 20cm i siedzisko o wymiarach 147cm.Chcialbym wiedziec czy na takiej sofie mozna sie wygodnie polozyc i zdrzemnac,czy nie bedzie czasami za krotka albo czy boki nie beda za wysoki dla glowy.Moze macie podobne sofy i moglibyscie sie podzielic swoimi doswiadczeniami.Zaznaczam ze osoba(czyli ja ;)) ktora bedzie na niej spala jest wysoka (185cm wzrostu). Sofa o ktorej mysle wyglada tak:

http://www.meble.pl/monaco,p21349.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i przywędrowałam za Tobą tutaj, bo to zupełnie nowy temat ... wygodna drzemka ....

i znowu stwierdzam, że dzięki FM mam możliwość weryfikować swoje myślenie ...

 

pewnie, że się na tej sofie wygodnie nie zdrzemniesz ! więcej niż pewne !

 

U mnie będzie ten sam problem, teraz drzemie, śpi w ciągu dnia bez przerwy. Robię (dzięki Tobie) w tył zwrot i zaczynam poszukiwania za jakąś dłuższą sofą (trójką) bądź za narożnikiem.

żeby coś sensownego wybrać trzeba oglądnąć milion egzemplarzy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z sofami jest taki problem, że otwierają się jak widać na obrazku. I moja kuzynka tak wtopiła, że kupiła sofkę cudną niezmiernie z wyglądu, ale po rozłożeniu niewygodną jak cholera. Jakaś poprzeczka się spaczom wbija w ... kręgosłup :) Prędzej czy później podobno w każdej tak się zrobi, jak sie trochę ugniecie.

Na wszelki wypadek ja kupiłam wersalkę. I też do końca nie jestem zadowolona - niby ma długość spania 198 cm ale spacz o długości 180 ma dyskomfort bo jak sie w nocy powierci to mu albo stopy zwisaja albo głową wali w podpórkę, zreszta drewnianą.

Nie ma to jak łoże 200 na 200 :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na złożonej sofie, to się na pewno nie wyspisz - za krótka by nogi wyciągnąć. Mialam kiedys sofe o podobnych wymiarach - nie dało rady zasnąć.

 

 

A czy ta sofa ma miec funkcję spania okazjonalnie czy na co dzień? Bo jesli okazjonalnie, to ok., ale na co dzień, nie radziłabym - nie wygodne to i skrzypi, przy najmnijeszym ruchu.

 

Pomysl nad naroznikiem, albo nad sofa z szerokim szezlongiem.

 

Moja Mama chciała swego czasu kupić sofe, namówiliśmy ją na szczęście na narożnik - jest wniebowzięta. Nawet nie musi go rozkladać, tylko poduchy zdejmie i może się wygodnie rozłożyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z doświadczenia mogę polecić sofę, która jest u mojej dziewczyny ;)

Dwie osoby, leżące obok siebie oglądające nudny film nie mają szans nie zasnąć w ciągu 30 minut :)) Sam chciałem taką kupić do swojego mieszkania, ale cena mnei torche... zniecheciła.

 

To jest model Kler C092 - 3 osobowa ma ponad 2 metry szerokości. I co ważne ma dosyć wysokie oparcie - bardzo wygodne. I serio śpi sie na niej bosko. :D

 

W ciągu klilku ostatnich weekendów siedziałem na kilkudziesięciu różnych sofach i niestety żaden nie dorównuje... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja sie zastanawiam ktora jest wygodniejsz z tych 2 do spania bo do siedzenia na pewno 1 bo ma wysokie oparcia a do drzemki?1 ma 160cm szerokosci siedziska a druga tez bedzie miala 158 z moich wyliczen.

 

1

 

 

http://www.meble.pl/porto,p39200.html

 

2

 

http://www.helvetia.com.pl/index.php?s=45201&pid=82&did=1&l=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze nie ocenisz czy dana sofa jest wygodna poprzez patrzenie na jej zdjęcie ;) Musisz po prostu sprawdzić organoleptycznie - usiąść, oprzeć się , położyć...

 

Niektóre sofy mają poduszki twarde jak siedzenia w autobusach, a w niektorych sie zapadasz... a na zdjeciu wygladają identycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja siedzialem na obydwu sofach ,ale sie nie polozylem niestety bo musialbym zdjac buty:)) a to troche glupio tak w sklepie sciagac buty i klasc sie na sofie:))

Wiec moge tylko powiedziec na temat komfortu siedzenia a poza tym to 2 sofa nie byla w pelnym wymiarze 3 os tylko 2,5 os.wiec nie bylo takiej mozliwosci zeby sprawdzic i sie polozyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...