Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

SOFA do spania


Gość

Recommended Posts

Miałam ten sam problem. Bałam się jeszcze, że moje dziecko po przejściu z łóżeczka (chroniły go szczebelki) na sofę będzie spadał. Kupiłam sofę rozkładana na podłogę z IKEI, bez żadnych prowadnic, bezpieczne, bo nawet jak spadnie to z ok.10cm wysokości nic mu się nie stanie, tylko się zsunie. Polecam a do tego radość, że sam (z niewielką pomocą) może sobie ją rozłożyć lub złożyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kiedyś , w małych pokojach, bardzo się sprawdzały takie łóżka- półki.

To był tapczanik szer 90 cm, który do spania odchylało się na podłogę .

W środku, na pałąku wisiała sobie kołdra. Po wstaniu jednym ruchem się taki tapczan zamykało.

Taki właśnie mebel miał mój syn, w podstawówce. Pomalowany i ozdobiony przeze mnie, służył dziecku doskonale. W pokoju panował wzorowy porządek, łatwo toto było złożyć.

Zmieniłam meble, na " doroślejsze " wraz ze zmianą szkoły.

I zamówiłam sofę rozkładaną do przodu, mogła mieć aż :wink: 130 cm szer.

Trzeba było ją blokować , by przy rozkładaniu nie jechała do przodu w całości :D . Zaczęło się pozostawianie nie sprzątniętej pościeli, bałagan.

 

Taka sofa to zły wybór. Pomyśl, czy nie można inaczej rozplanować mebli ?

Jeśli nie, pozostaje Ci taką sofkę zamówić w sklepie meblowym, sklepy często oferują taką możliwość.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na taką sofę z IKEI przenosilismy córkę jak miała 2,5 roku i wyrosła z dzieciecego łóżeczka.

Plusy to niska wysokość, miękkie boczki, łatwość rozkładania, mimo niedużych rozmiarów (szerokość) spokojnie z dziekiem może w razie konieczności połozyć sie rodzic (ale ona po rozłożeniu jest długa na prawie 2 metry, a nie wiem, czy takiej szuka autorka wątku...)

Minusy - posciel trzeba gdzieś chować w ciagu dnia (ja miałam pojemnik w szafie pod wieszakami), jakość bez rewelacji, gąbki sie odkształcają, spanie może być trochę niewygodne, bo 1/3 łóżka pod głową jest twarda (to przecież cały spód łóżka, a pozostałe 2/3 to sam materac )

Generalnie fajne rozwiązanie ale na jakis czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady...:) Jest mi wszystko jedno na jaką długość będzie się rozkładać, byle po złożeniu zajmowało jak najmniej miejsca. W sklepie widziałam wiele sof, niektóre naprawdę ładne. Największy problem to rozkładanie i składanie... Dla mnie był to nielada wysiłek, mój 7-o letni syn na pewno zaprotestuje i nie będzie tego składał...

Jeśli chodzi o tą sofkę z Ikei to widziałam ją na żywo... Nie wiem ile tam stoi i ile osób na niej siadało ale nie wyglądała zachęcająco...

Jeszcze kilka tygodni temu planowałam kupić coś do 1000 zł. Po ponad miesiącu poszukiwań jestem w stanie zapłacić dwa razy więcej byle kupić coś w dobrej jakości. Oczekuję, że będzie się lekko się rozkładać, będzie miejsce na pościel i materac będzie w miarę wygodny.

Co do zmiany umeblowania to niestety już za późno, meble robione na zamówienie są już zamontowane. Gdybym wiedziała, że kupno dobrej sofki będzie tak trudne... zaprojektowałabym wszystko inaczej...

Jeśli macie jeszcze jakieś pomysły... będę wdzieczna:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...