Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

malowanie podbitki


Recommended Posts

mamy taki maly problem

podbitka zostala pomalowana altaxinem brazowym (impregnant) x 2 teraz przy ociepleniu chcemy pomolowac ostatni raz lakierobejca lub czyms z dodatkiem wosku (zeby powloka byla taka bardziej lsniaca gladsza)

no i jak zawsze zrobil sie problem altaxina lakierobejce lub woskQ maja wszyscy u mnie na zamowienie (opole)gdzie musze czekac ponad tydzien a przez gapiostwo mam dwa dni na zalatwienie czegos do pomalowania i tu pytanie

czy mozna na altaxina zostosowac inne produkty a dokladnie innych firm?

bo strasza mnie ze stary alatxin moze nie zechciec wspolpracowac z nowa powloka innej firmy i moze zaczac sie luszczyc?

prawda to czy falsz?:)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam duluxa lakieobejce TIC , lśni jak cholera :lol: podkład był z nobilesa ,

 

jeśli podbitkę masz pomalowaną impregnatem bez dodatku wosku to bez problemu możesz użyć innego producenta i lakiero bejce

ważne by był sam impregnat na podbitce ,

 

aaa niestety altaxin impregnant jest z dodatkiem wosku:(

czyli jak rozumiem..nic sie nie da zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem ciekaw jak będzie za kilka lat z tym impregnatem z dodatkiem wosku bo wiadomo, że nic nie konserwuje wiecznie,

 

tzn. czy nie będzie trzeba zdzierać takiej powłoki ?

jeśli pod spodem był zwykły drewnochron to wystarczy ponownie przemalować, za to na każdej lakierobejcy jest napisane żeby usunąć poprzednie powłoki, czyli dopóki nakładamy sam drewnochron mamy mniej kłopotliwej roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOja rada jest prosta, jak chcesz miec problem z głowy zastosuj bejce szwedzą, badz finska, jest odrobine drozsza, a efekt nieporownanie lepszy.Znajdziesz u nich bejce na podłoze woskowane i nie.

 

 

No no z tą odrobinę droższą to bym nie przesadzał. Altaxin woskowy do najtańszych nie należy. W moim odczuciu nie jest możliwe, że wszyscy ten altaxin mają na zamówienie, tyko trzeba poszukać. A jezeli naprawde nie ma to bym jednak zaczekał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiesz Skanynawia cała jest zrobiona z drewna, 90% fasad jest drewnianych i ja tam nie widziałem zeby komus oblaziła bejca, albo zeby poprawiali to czesto, dlatego im wierze.

Maja kilka dobrych firm w zaleznosci od ceny: ale polecam szwedzkie alcro

 

http://www.alcro.se/Utomhus-Tak-Plattak_Tackfarg.aspx?start=1

 

albo finskie nordsjo :

http://www.nordsjo.se/paint2.asp?Cat=3&Avd=1&Type=1

Jak pamietam płaciłem okolo 12o sek za litr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years później...

Temat stary, ale dla przestogi.

Pomalowałem trzy lata temu podbitkę Drewnokolorem z woskiem, teraz wyglada to nienajlepiej,powłoka jest wypłowiała matowa.

Wysłałem zapytanie do Sadolina, czy mają produkt którym mogę to zamalować , aby ożywic kolor i uzyskać delikatny połysk.

To odpowiedz

'' Ze względu na zawartość wosku, który natłuszcza powierzchnie drewna

nie mogę zalecić żadnego z naszych produktów tworzących powłokę z

wykończeniem połyskowym czy półmatowym. Zawarty w produktach olej czy

wosk pogarsza przyczepność powłok lakierów czy lakierobejc do podłoża

jakim jest drewno. ''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...