Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Co Was najbardziej denerwuje podczas budowy własnego domu?


Co Was najbardziej denerwuje podczas budowy domu?  

97 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co Was najbardziej denerwuje podczas budowy domu?

    • Nieprzewidziane wydatki
    • Niesolidni wykonawcy
    • Niedotrzymywanie termin


Recommended Posts

Wybrałam kilka z powyższych a do końca budowy jeszcze daleko :(

Załatwianie papierów to horror kiedy ma się nietypową sytuację na działce - czekając na decyzje urzędników i pielgrzymując od Annasza do Kajfasza nie można zaplanować samej budowy. Jak tu umawiać ekipę, kupować materiały jak człowiek nie wie na co w ogóle dostanie pozwolenie?

Potem miała być kaszka z mleczkiem, ale pierwszy wykonawca był absolutną porażką, zwłaszcza pod względem terminowości.

Teraz na wykonawcę nie mogę narzekać, choć pewnie mogłoby być taniej. I tu przechodzimy do problemu pod tytułem kasa. Tej zawsze mało :( Na budowie jesli chodzi o ceny to nie ma górnych granic.

Na nieprzewidziane wydatki mamy osobną rubrykę w domowym kosztorysie - na razie jest pusto, ale za parę dni pojawi się tam pierwszy wpis :(

Ale wykończeniówka to musi być kaszka z mleczkiem, prawda? Musi :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jestem na etapie wykończeniówki i najbardziej denerwuje mnie niesolidność wykonawców. Ceny robocizny są straszne, a najgorsze jest to, że cena ma się nijak do jakości. Regułą jest niedbanie o mienie inwestora i totalna bezmyślność.

Pogoniliśmy wszystkich. Obecnie robimy poprawki szpachlowe po "fachowcach" i malujemy. Z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że robimy to dużo lepiej i przede wszystkim dokładniej.

___________

Pozdrowionka

Aleksandra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestemco prawda 5 lat po budowie ale mniejwiecej w tej kolejności:

:evil: Niesolidni wykonawcy

:evil: :evil: Nieprzemyślane wcześniej decyzje

:evil: :evil: :evil: Niedotrzymywanie terminów np. dostaw towarów lub prac na budowie

:evil: Wtrącanie się do budowy "wszechwiedzącym " sąsiadom i innym ciekawskim

:evil: Opieszałość urzędników

 

a ponadto do dzis

:evil: :evil: Pytanie blokersów "Czym bedziesz ogrzewał dom?" Odp: prądem "O Jezu jak drogo!" Jakby oni k. za swoje mieszkania tanio płacili :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej denerwuje mnie niesolidność wykonawców oraz dostawców materiałów budowlanych (pod pojęciem niesolidność należy rozumieć oszustwo), spowodowane następującym myśleniem o inwestorze: "głupcze przecież i tak budujesz się pierwszy i ostatni raz i co z tego, że mi powiesz że sp... budowę albo oszukałeś na dostawach".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...