Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Porotherm - duszno ?


Recommended Posts

Witam

 

zamierzam budować swój dom zgodnie z projektem tj:

pustak ceramiczny Porotherm 25 cm, styropian 14 cm ew 20 cm

 

jednak spotkałem się z opinią, iż w takim domu na poddaszu jest duszno latem w przeciwieństwie do betonu komórkowego w którym jest ponoć w miarę chłodno nawet podczas upałów. Jak to jest u osób które już wybudowały swój dom ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się.

Odnośnie okien dachowych to mam 4 sztuki ale od strony północnej (dach dwuspadowy). Na tą połać dachu słońce nie pada - nie daje tam rolet - czy słusznie robie??? Wogóle zastanawiam się nad daniem plastikowych okien dachowych, bo mam wrażenie że drewniane szybko ulegną destrukcji w takim mikroklimacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jednak spotkałem się z opinią, iż w takim domu na poddaszu jest duszno latem w przeciwieństwie do betonu komórkowego w którym jest ponoć w miarę chłodno nawet podczas upałów. Jak to jest u osób które już wybudowały swój dom ?

 

jak poprzednicy - "duszność" na poddaszu zależy najmniej od materiału z jakiego wykonane są ściany .... zależy w dużej mierze od grubości izolacji dachu , od okien dachowych .....

mam dom z bk , izolacja dachu 20cm-wełna, 6 okien dachowych .... gdybym budowała drugi raz nie byłoby okien dachowych tylko większe ścienne i być może 5 centów więcej izolacji .... i tutaj raczej się zastanów w tym kierunku jeśli nie chcesz mieć piekiełka latem na poddaszu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

zamierzam budować swój dom zgodnie z projektem tj:

pustak ceramiczny Porotherm 25 cm, styropian 14 cm ew 20 cm

 

jednak spotkałem się z opinią, iż w takim domu na poddaszu jest duszno latem w przeciwieństwie do betonu komórkowego w którym jest ponoć w miarę chłodno nawet podczas upałów. Jak to jest u osób które już wybudowały swój dom ?

 

słuchaj MichuM ktoś Cię wkręcił albo sam miał blade pojęcie o budowaniu

na poddaszu "duchota" lub "zimno" bierze się z izolacji dachu a nie ze ścian...

zastanów się - dlaczego niby na parterze zbudowanym z ph miałoby być nieduszno a na poddaszu, na którym jest generalnie mniej ścian zewnetrznych miałby one powodować "duszność"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywal okna dachowe

, kto to wymyślił ?

 

sam też popełniłem ten błąd , w dwóch pokojach dałem dodatkowo okna dachowe aby doświetlić pokoje no i teraz latem mam przez to ciepło . Mam też pokój gdzie nie mam okien dachowych tylko okna w murze i w tym pokoju jest dużo chłodniej . Wniosek wyciągnij sam .

 

Oczywiście rozwiązaniem najlepszym w moim przypadku jest roleta zewnętrzna , szkoda że kosztuje coś około 1400 zł za sztuke . Są jeszcze markizy zewnętrzne które zatrzymują ciepło w 90% (podobno) koszt coś około 250 zł i chyba będę je testował w przyszłym roku do zasłaniania okien dachowych .

 

Dziś na pewo nie dałbym okien dachowych w tych pokojach w których bym nie musiał , a powiększył bym okna w murze . Ale człowiek modry po fakcie .

Nie ma co się przejmować , ostnio tłumaczyłem to znajomemu który buduje dom , ale myśle ze mnie nie posłucha , widocznie sam się musi przekonać .

 

A mity że jak zbudujesz z bk zostaw dla tych co zaczynają budować i producenci wciskają im takie bajki.

 

Dla porównania materiałów ja mam dom z maxa ( 29 cm + 15 styro) mój znajomy działka obok ma dom z ytong 36,6 i temperature latem w salonie ( bo tam on i ja mamy regulatory pokojowe gdzie wyświetlana jest temperatura w tych pomieszczeniach ) mieliśmy taką samą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się.

/.../ Wogóle zastanawiam się nad daniem plastikowych okien dachowych, bo mam wrażenie że drewniane szybko ulegną destrukcji w takim mikroklimacie.

Przecież okna dachowe są od zewnątrz metalowe, nie rozumiem Twoich obaw. Mamy 8 lat Fakro, sosnowe od wewnątrz, są bez zarzutu i piękne drewienko... Chyba że chodzi Ci o okno w łazience.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się.

/.../ Wogóle zastanawiam się nad daniem plastikowych okien dachowych, bo mam wrażenie że drewniane szybko ulegną destrukcji w takim mikroklimacie.

Przecież okna dachowe są od zewnątrz metalowe, nie rozumiem Twoich obaw. Mamy 8 lat Fakro, sosnowe od wewnątrz, są bez zarzutu i piękne drewienko... Chyba że chodzi Ci o okno w łazience.

Velux ma specjalne okna do łazienek - białe. Pewnie inni producenci też już takie mają. Jedyny minus tych Valuxów jest uchwyt do otwierania na górze - moja małżonka jakby się nie starała nie sięgnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się.

/.../ Wogóle zastanawiam się nad daniem plastikowych okien dachowych, bo mam wrażenie że drewniane szybko ulegną destrukcji w takim mikroklimacie.

Przecież okna dachowe są od zewnątrz metalowe, nie rozumiem Twoich obaw. Mamy 8 lat Fakro, sosnowe od wewnątrz, są bez zarzutu i piękne drewienko... Chyba że chodzi Ci o okno w łazience.

Velux ma specjalne okna do łazienek - białe. Pewnie inni producenci też już takie mają. Jedyny minus tych Valuxów jest uchwyt do otwierania na górze - moja małżonka jakby się nie starała nie sięgnie.

 

dokładnie ...kurcze ...ciekawe za czym stałam jak wzrostem dzielili :lol:

a tak serio ...zamykanie górne okna Velux które mam w swojej osobistej łazience to wielka porażka ...nijak nie sięgam :roll: ...chyba musiałabym mieć z 185cm wzrostu jak mój małż coby siegnąć do uchwytu :roll: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Velux ma specjalne okna do łazienek - białe. Pewnie inni producenci też już takie mają. Jedyny minus tych Valuxów jest uchwyt do otwierania na górze - moja małżonka jakby się nie starała nie sięgnie.

 

Fakro też ma białe z tym, że pomalowane na tenże kolor...

Velux ma kilka milimetrów białego plastiku, stąd podobno są o wiele lepsze....

Dla mnie uchwyt na górze to zaleta, bo dziecko nie dostanie, a ja mam 2 metry wzrostu, więc....

Poza tym w opcji jest jeszcze dolna klamka...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak okno połaciowe przestaje być oknem, a staje sie świetlikiem w dachu (że na palcach stając nijak sie nie wyjrzy przez to okno), to oczywiście, że klamka na górze jest problemem. U mnie żona bez kłopotu otwiera okno z klamka górną.

pozdrawiam

TINEK

P.S.

To była taka mała dygresja do 'podnoszaczy" ścianek kolankowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tinek ...bądź co bądź wolę se taborecik podstawiać pod jedno okna ale mieć na tyle wysoką ściankę kolankową coby se pod nią postawić łóżko, szafkę , biurko czy komodę :wink: :D

po prostu mój architekt zawalił że nie pomyślał i nie kazał mi tych okien trochę obniżyć skoro już wiedział, że ścianka będzie wyżej ...przeca widział że z metra cięta jestem :roll: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...