Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zwykły-niezwykły, wiejski dom (Jaśmin2 szkielet)- KOMENTARZE


Kangai

Recommended Posts

O Boze Swiety, kobieto dziwie sie ze jeszcze tych wszystkich szefow Nordhome'a ni pozabijalas. :o Bo ja bym od razu ciupaske i na Bielsko :evil: . Cos niesamowitego tyle czasu buduja i dopiero stan otwarty, przeciez jak to czytam to mi ciary przechodza :x , a moj malzonek ktoremu wszystko opowiedzialam to od razu powiedzial dobry prawnik i wziac nowa firme zeby Ci budowe skonczyla. :wink: Przeciez oni za ta twoja kase to chyba jeszcze dwie budowy ciagna skoro juz tyle im zaplacilas a oni nic prawie nie zrobili. Podziwiam twoje stalowe nerwy :o . My bylismy rozmawiac z szefem Drewdomu i powiedzial nam ze stan surowy zamkniety kilka tygodni, a placi sie po kazdym zakonczonym etapie, nie biora zadnej kasy do przodu. Nic to trzymam kciuki za Ciebie, pokaz szefom N gdzie raki zimuja i cisnij ich, cisnij:):)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

hej zabina, masz na mysli chyba KRD? czyli Krajowy Rejestr Długów?

Firmę sprawdzałam jak podpisywałam umowę w KRD ich nie było. Na dzisiaj nie patrzyłam, ale postaram się sprawdzić.

 

Firma zarejestrowana jest z tego co pamietam w listopadzie w 2007 roku.

 

Jestem w kontakcie z kilkoma innymi inwestorami i kilkunastu osobami zainteresowanymi lub takimi które mają termin w przyszłym roku.

Ci którzy się ze mną skontaktowali mają rozgrzebane budowy, w większości na etapie fundamentu. Dzisiaj na forum szkieletu pojawil się człowiek, który twierdzi, ze wybudowali mu dom i jest zadowolony, ale szczegółów nie podaje, ciekawe czy odezwie sie jeszcze, bardzo jestem ciekawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

dziekuję Panie Andrzeju za wpis, choć Pana słowa to dla nas marna pociecha.

Niestety, jak widac wszyscy podwykonawcy są traktowani identycznie,

inwestorzy i ich budowy - bez wyjatku - również. Także trudno tu mówić o

"przypadku". Raczej jest to w pełni celowe działanie. Co ma na celu?

Nietrudno sie chyba domyslać...

 

Łącznie z naszą - na siedmiu budowach sytuacja wygląda bądź wyglądała tak

samo, tylko stan etapów różny, ale nigdzie żaden nie skończony, i na koniec

się nie zapowiada.

Kasa powpłacana, roboty nie idą, ale w firmie samochodów przybyło, za to

chyba pracowników im ubywa... W grudniu firma była prawie nieosiągalna dla wielu inwestorów, na słowa wytłumaczenia czy przeprosin i odpowiedzi co dalej - próżno liczyc, jeżeli firma w ogóle jeszcze istnieje.

 

Ekipom wcale się nie dziwię, że szlag je trafia, ale de facto mnie to w

ogóle nie powinno obchodzić, bo ja za ich roboty zapłaciłam.

Ok. Czekamy do wtorku, jeżeli dojdzie do rozmów. Jeżeli wykręcą się po raz

kolejny i nie podejdą do konfrontacji, działamy ostrzej i dalej.

 

Aha, zapomniałam napisać, ze wysyłanie faktur "na zaś", za wirtualnie

skończone etapy, dochodzą nie tylko do mnie. Do innych inwestorów rownież.

 

Więc tu też o przypadku nie ma mowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany, to naprawdę koszmarna sytuacja. Przejrzałam dziennik budowy i stwierdziłam, że to szczęście, że taka sytuacja mnie ominęła (odpukać). Pisałaś, że już im za tę pracę zapłaciłaś? Ale chyba tylko jakąś zaliczkę? Ciekawe, ile firma sobie liczy, za tak wykonywaną pracę... :-?

 

Trzymam kciuki, może wszystko jeszcze dobrze się ułoży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kangai doczytałam ostatnie wiadomości i szczerze powiedziawszy

padam do stóp naszemu kier-budowi za odradzenie nam budowy stanu deweloperskiego

 

nie wiem kto nad nami czuwał, ale ekipa była ok

 

bo dostali kasę na materiały i dopiero po skończeniu jakiegoś kolejnego etapu

i to pod warunkiem że kier-bud zaakceptował

 

czytając Twoje zmagania to aż słabo się robi

 

 

jeśli chodzi o folię dachową to też mamy Tyvek z Duponta i jak masz dziurki to nie pozwól aby to kleili nie wiadomo czym, tylko trzeba zrobić łatki i na taśmę klejącą dwustronną (info od firmy, bo też nas to nie ominęło)

 

trzymam kciuki i jak co zapraszam na kawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no hej Alex, chłopaki dziurki mają załatać specjalną taśmą do łatania, czytałam instrukcję tyveka i est tam napisane co i jak robić w razie takiego przypadku, wiec jestem przygotowana na odbiór prac :)

 

Co do ekipy, no cóż. Wstępnie się zgodzilismy, ale czekamy na konkretny aneks z ich strony, chcemy zobaczyć czy nic dalej nie kombinują.

 

To wszystko na razie skutecznie odebrało mi (mam nadzieję - chwilowo) chęci do myslenia o urządzaniu domu, ale powoli chyba muszę powrócić do przygotowań - tak czy inaczej, bo bardzo bym chciała, zeby jeszcze w tym roku pojawił się u nas "szczeniak" ale juz nie taki na czterech łapach :)

 

O kawie ciągle pamiętam, ale pewnie najbliższy termin to jesień? :) Moze juz wtedy rzeczywiscie zamieszkamy? :) Na razie chodzę i podziwiam swoje wielkie dziury w oknach. taka jestem z nich dumna :)

 

A jak tam wasza chałupa? wykończona w końcu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tam wasza chałupa? wykończona w końcu?

 

od 3 tygodni majster gazowy kładzie nam instalacje gazową w domu, w sumie kawałek rurek pospawanych, no i co i ciągle gdzieś się ulatnia

i tzw. próby negatywne

 

kafelkowy czeka na wenę twórczą aby zabrać się za górną łazienkę

 

kominek czeka na koniec sesji szanownego inwestora :p

 

a ja generalnie czekam na więcej siwych włosów, chociaż moja córka dba o ich znikomą ilość, spodobało jej się robić "pociąg włoski"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kangai

 

ja bym w umowie zawarła punkt ubezpieczający po rozmowie z prawnikiem, że:

 

w przypadku jakiegoś niedociągnięcia macie prawo natychmiast żądać zaprzestania realizacji inwestycji i macie zagwarantowane sensowne odszkodowanie, czyli lekko dotychczas zapłacone pieniądze i coś ponad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam,

pierwszy raz jestem u Ciebie bo szukam informacji na temat firm budujących w szkielecie w praefie. Też wysłałam zapytanie do Nordhome i dostałam już od nich wycenę ale po tym co piszesz na pewno nie wejdę w żadne układy z nimi. A czy sprawdzałaś inne firmy? Masz może jakieś namiary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej będzie jak zapytasz się w samej Praefie o firmę, z którą najlepiej im się współpracuje. O ile pamiętam chłopaki sami mówili, ze mają kilka sprawdzonych firm, z którymi dobrze im się współpracuje - terminowo płacą, wszystko jest zawsze przygotowane na czas i tak jak ma być ( np. fundamenty etc).

 

 

Hej, nie patrz na to skąd jest firma, bo to nie ma zadnego znaczenia. Praefa wyjeżdża i tak od siebie, i jeżeli nie jesteś z Międzyrzecza, to i tak ekipa wszedzie musi dojechać i spać na miejscu, i jest to wliczone w cenę.

O ile pamiętam, to mają kilku kilkuletnich partnerów. Na pewno wymienili Pref-bud. Od Nordhome trzymaj się z daleka, chyba ze cos się u nich zmieni, ale ja juz drugi raz bym nie popełniła tego błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

hej alex_

 

oczywiście, że krokwie są nie wymienione. Nordhome ma wg. prawa jeszcze kilka dni na naprawę gwarancyjną, ale nie sądzę, zeby w ogóle się tym przejęli.

 

Przejmą się może jak zostaną obciążeni fakturą za ich wymianę lub naprawę, wg. prawa jeżeli tego nie zrobią możemy tak zrobić.

 

Co do kawki, to będziemy na pewno w twoich okolicach na początku grudnia, na Mistrzostwach Polski w Myślęcinku :))

 

Ale mam nadzieję, ze zajrzycie do nas wczesniej, coś pisałaś o sierpniu przejazdem w naszej okolicy? :) Zapraszam, zapraszam. Mam nadzieję, że już powoli właśnie wtedy będziemy już zamieszkiwać. :)

 

ps. a jaką wy ściankę chcecie zlikwidować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...