Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zwykły-niezwykły, wiejski dom (Jaśmin2 szkielet)- KOMENTARZE


Kangai

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 58
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

Hej alex, no było znowu parę zawirowań, w dodatku przed długim weekendem miałam tydzień nonstop pracy z powodu wizyty megagwiazdy u nas w teatrze :)

Potem chwilę odpoczywałam za miastem, i dzisiaj wracamy do rzeczywistości i roboty samemu w naszym domku...

 

Natomaist z dobrych wieści to to ze Nordhome, ma kolejne wyroki na swoim koncie, i ludzie zaczynają wyfgrywać z nimi w tempie zawrotnym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Gość ela_marek_luszowice
Za łóżko (bez materaca, bo takowy mamy), dwie szafki nocne, dwie komody i szafę trzydrzwiową z lustrem - 1600zł.

Wiem, ze to najtanszy Ikeowy chłam, ale za taką kasę? W koncu to tylko sypialnia, a wygląda całkiem znośnie.... Niebawem po nie jedziemy...

 

Chłam? Wiemy z doświadczenia, że nawet tanie rzeczy z IKEI są dobrej jakości. Jedyną rzeczą, która nam się nieco popsuła jest stół, ale to ułamek zakupów, których dokonaliśmy w tym sklepie :) Więc spokojnie - ASPELUND będzie ok.

 

Tak na marginesie... Też będziemy mieli ASPELUND w sypialni. Widzieliście te meble na żywo? My widzieliśmy w Katowicach - wyglądają bardzo fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mnie bardzo pocieszyłaś :)

Ja się po prostu już przyzwyczaiłam do kiepskiej jakosci seryjnych mebli jakichkolwiek, i z góry wiele się po nich nie spodziewam. Ale jak wytrzymają i się sprawdzają, to tylko się cieszyć. Ciekawe, kto pierwszy z nas się wyśpi w ASPELUNDOWEJ sypialni? :) Powoli nas gonicie, a dopiero co zaczeliście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Budowa Waszego Jaśminka to niezły serial trzymający w napięciu. Już nie mogę się doczekać efektów końcowych. A najbardziej jak sama zobaczę :D

My jeszcze cały czas w wykańczającej wykończeniówce siedzimy, nie które ściany już zmieniły barwy, bo zdążyły się wybrudzić i znudzić (wiatrołap)

A tak w ogóle to my właśnie mamy okap w kolorze kremowym z belką do wybarwienia Teki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowa Waszego Jaśminka to niezły serial trzymający w napięciu

 

Kangai, wspolczuje niemilosiernie takich doswiadczen w budowaniu. Wiem ze budowa to nie lekki kawalek chleba ale Ty to chyba moglabys juz poradniki pisac na temat nierzetelnych wykonawcow. Trzymam kciuki oby juz z gorki bylo. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj, dziewczyny, zebyście wiedziały... 8) jak ja sobie teraz pomyślę, że miałam zamieszkać tam (I wersja) na Boże Narodzenie, to nie wiem, czy śmiać się czy płakać. Jedyne co mnie pociesza to fakt, że w koncu zamieszkam... kiedyś, ale że będzie w nim fajnie :wink: teraz, to az się tylko boję, czy nie zmaluje czegoś ekipa od kuchni. Uff.

 

Naprawdę staram się nie byc jędzą, ale zdaje się, że budując dom, trzeba nią być. Poza tym jak słyszę, że tak cieżko w Polsce o pracę, że ludzie nie mają pieniędzy, to aż mnie szlak trafia. Ja jestem w stanie uczciwie zapłacic, ale i wymagam uczciwości w wykonaniu tej pracy. jak kto robi, robi dobrze i na umówiony czas, to dlaczego mam nie zapłacić? Muszę i koniec. Ale darmozjadom za co, czego nie zrobili, kasy nie dam, i nie odpuszczę (bo jednak jędza jestem :).

 

Czy tak trudno zadzwonić, przeprosić, wyjasnić problem i pomyslec jak go rozwiązać? Czlowiek wtedy lekko zmięknie, bo kazdemu moze się coś nieprzewidzianego zdarzyć. Nam przecież też...

Dzisiaj się smialismy, że PIERWSZĄ osobą z firmy od schodów, która do nas zadzwoniła z tej firmy w ogóle - to MONTER!!!!! :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to naszą ekipę od szkieletu to tak krótko trzymałam, że Kier-bud mówi niech Pani uważa, bo jeszcze uciekną :p

Za to dachowy tak pojechał, że w ogóle od nas kasy nie chciał, mimo, że u nas ukradziono mu całe rusztowanie. To już sami prosiliśmy, żeby wziął ;)

Ale na szczęście uniknęliśmy takich problemów, bo nie wiem czy bym dała wtedy radę :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kangai w zyciu tak jest ze czasem sie chmurzy, a ciag zlych rzeczy wydaje sie nie miec konca, nawet ne wiesz ile potrafi zniesc czlowiek by moc sie za jakis czas odbic by isc dalej, brnac do celu i gonic za marzeniami. Trzymam kciuki za Ciebie i zycze duzo dobrych rzeczy. Wysylam mase pozytywnej energii.

 

PS Jesli bedziesz miala ochote sie wyzalic, (czasem pomaga, nawet obcej osobie) to sluze swoim privem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Dziękujemy bardzo za gościnę :D i czekamy na rewizytę :p. Faktycznie oglądanie swojego domku w innym wydaniu to bardzo interesujące doświadczenie.

Jako, że ogarnęło nas takie szczęście na widok Jaśminka2, że doznałam zaćmienia, obiecuję, że przy kolejnym spotkaniu nadrobię.

 

PS: miałam własnej roboty ciacho na pace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alex_ a wiesz, że zajrzałam w projekt Jasminka-szkielecika, i w projekt naszej klatki schodowej obecnej i jej szerokość jest.... identyczna :))

 

Zatem to tylko złudzenie, ze nasza jest węższa, moze to kolor schodów, policzki i szeroka dusza schodów powoduje, ze nasze sa po prostu węższe :)

 

natomiast co do przedpokoju na górze, to juz też wiem, dlaczego wasz wydaje się dluższy. A właściwie nie wydaje się, ale jest :) U nas Praefa, łącząc pokoje, przedłużyła ten jeden (gdzie my zostawilismy drzwi) przesuwając linię drzwi o grubość komina. Gdybysmy zostali przy szkielecie jak wy, to drzwi do tego pokju zapewne zaczynałyby się identycznie, po prostu jakies 20 cm głębiej :))))

ot, rzut oka na plany i zagadka rozwiązana :)

a jak było na flatowisku? Trafiliscie bez problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alex_ a wiesz, że zajrzałam w projekt Jasminka-szkielecika, i w projekt naszej klatki schodowej obecnej i jej szerokość jest.... identyczna :))

 

Zatem to tylko złudzenie, ze nasza jest węższa, moze to kolor schodów, policzki i szeroka dusza schodów powoduje, ze nasze sa po prostu węższe :)

 

natomiast co do przedpokoju na górze, to juz też wiem, dlaczego wasz wydaje się dluższy. A właściwie nie wydaje się, ale jest :) U nas Praefa, łącząc pokoje, przedłużyła ten jeden (gdzie my zostawilismy drzwi) przesuwając linię drzwi o grubość komina. Gdybysmy zostali przy szkielecie jak wy, to drzwi do tego pokju zapewne zaczynałyby się identycznie, po prostu jakies 20 cm głębiej :))))

ot, rzut oka na plany i zagadka rozwiązana :)

a jak było na flatowisku? Trafiliscie bez problemu?

 

Trafiliśmy i się bardzo cieszymy, że dojechaliśmy :D, bo po drodze, mężulowi hamulce zaginęły :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 months później...
  • 5 months później...
Witam. Wciąż zbieram opinie posiadaczy domków z drewna i tak jeszcze do lipca :) Chciałam i tu poprosić o pomoc w mojej pracy magisterskiej poprzez wypełnienie ankiety http://webankieta.pl/ankieta/w1hpw40e16is. To naprawdę nie potrwa długo a większość pytań jest tylko na zaznaczenie bądź wymaga krótkiej odpowiedzi. Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...