Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

przelała się czara goryczy !!! KREDYT w PKO BP


daggulka

Recommended Posts

jedziemy na tym samym wózku,

od dwóch miesięcy szukam dogodnego momentu na wzięcie kolejnej transzy - tak jak bym brał kredyt na połowę tego co Ty chcesz. i się waham pomimo tego, że w CHF jestem już utopiony. spokojnie (ale dla siebie) doradzać mogą Ci co wzięli dawno temu. oni mają względny spokój i duuuuużo większe marginesy bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 120
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W zeszłym roku jak braliśmy kredyt w Millenium Pani Kierowniczka jednego z oddziałów w Koszalinie stanowczo odradzała nam branie kredytu we frankach. Cyt: Państwo bierzcie tylko w złotówkach. Ja wzięłam 400 tys w złotówkach... Niestety nie posłuchaliśmy jej i wzięliśmy we frankach (był po 2,35-2,4. Jak mijam ją teraz w banku to odwraca głowę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Mariusz ..ale w normalnym i stabilnym państwie ...a u nas? banda złodziei w tym roku tak podniosła stopy że ja pierdziu :o ... tak sobie pluję, że dałam się wtedy nabrać na złotówki , że nie masz pojęcia :evil:

 

na dzień dzisiejszy :

skontaktowałam się z Panem z Open Finance...czekam na oferty

skontaktowałam się z Panią w Nordea...czekam na ofertę

 

jak będę miała coś konkretnego (warunki) to poradzę się Was, bo jakby ...hm...zielona jestem zleksza w te klocki :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość M@riusz_Radom
Daggulka - złoty słabnie także przemyśl sobie, czy warto w takim momencie przewalutowywać ... Kredyt bierze się na maksymalnie długi okres czasu i nie warto, a może nawet niezbyt mądrze jest, działać pod wpływem chwili i mając na uwadze tylko i wyłącznie zyski tu i teraz ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nadal potrzebujemy szklanej kuli:

- czy Wibor spadnie

- czy kurs CHF wzrośnie ( i ile musi zwrosnąć, żeby sie to przestało opłacać)

- co się stanie po wejściu w strefę Uero ( niestety, kredyt musi przejść również tę transformację) i co się stanie wtedy ze stopami - gdzie się zatrzymaja ?

 

 

Przy okazji tej dyskusji zastanawiam sie ilu kredytobiorcow zabezpiecza sie w jakikolwiek sposob przed wzrostem CHF np. poprzez transakcje przeciwstawne na Forex. Ciekawe tez czy jesli juz tak ktos kombinuje to czy dlugoterminowo czy codziennie wychodzi z pozycji, aby uniknac dodatkowych kosztow?

 

daggulka, przewalutowujac nie popelnij tylko tych bledow, ktore spotkaly wiekszosc klientow TFI. Wyszli z pozycji w najprawdopodobniej najmniej korzystnym czasie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się okazało, że nie mogę i tak teraz sobie tego zmienić ....musze mieć najpierw odbiór domu ... jestem w trakcie zbierania papierków - wszystkie mam oprócz geodety.... poczekam sobie na mapke od geodety jeszcze z miesiąc ... czyli mam miesiąc na poobserwowanie, przeanalizowanie :roll: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji tej dyskusji zastanawiam sie ilu kredytobiorcow zabezpiecza sie w jakikolwiek sposob przed wzrostem CHF np. poprzez transakcje przeciwstawne na Forex. Ciekawe tez czy jesli juz tak ktos kombinuje to czy dlugoterminowo czy codziennie wychodzi z pozycji, aby uniknac dodatkowych kosztow?

Nikt sie nie zabezpiecza poniewaz jest to nieplacalne. W ostatecznosci bedziemy mieli tak jak Amerykanie. Bedziemy splaca same odsetki i minimalnie kapitał.

Niech sie potem nastepne pokolenia martwia czy im sie opłaca spłacic do konca, czy lepiej sprzedac, spłacic kredyt a roznice miec w kieszeni.

Ewentualnie od pewnego wieku gdy ZUS przyzna 200 euro emerytury a OFE 100 euro pozostanie odwrocona hipoteka. W ten sposob życie zaczniemy i skonczymy bez domu, chociaz spedzimy w nim znaczna czesc zycia.

Taka wersja leasingu .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja sie na tym nie znam. Pytałem kiedys w paru bankach to powiedzili, ze dla takiego kredytu jest to nieplacalne tzn. oplaty za to by przerosly ewentualne korzysci.

 

 

aaa ... teraz rozumiem ... Sadze, ze w tych bankach to sie raczej na tym nie znali :roll:

Transakcje na Forex nie sa tak popularne jak na akcjach czy kontraktach. Nie mniej z uwagi na skale wydaja sie byc bardziej przewidywalne pod wzgledem trendow, niz miotane przez lokalnego kacyka kontrakty :wink:

Zawsze to jakas dodatkowa szansa ochrony portfela, gdy wahania kursu CHF siegalyby 20 - 30% 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja sie na tym nie znam. Pytałem kiedys w paru bankach to powiedzili, ze dla takiego kredytu jest to nieplacalne tzn. oplaty za to by przerosly ewentualne korzysci.

 

 

aaa ... teraz rozumiem ... Sadze, ze w tych bankach to sie raczej na tym nie znali :roll:

Transakcje na Forex nie sa tak popularne jak na akcjach czy kontraktach. Nie mniej z uwagi na skale wydaja sie byc bardziej przewidywalne pod wzgledem trendow, niz miotane przez lokalnego kacyka kontrakty :wink:

Zawsze to jakas dodatkowa szansa ochrony portfela, gdy wahania kursu CHF siegalyby 20 - 30% 8)

 

gra na Forex wymaga zainwestowania solidnych pieniędzy popartych solidną wiedzą, wbrew pozorom podjęciu dość duzego ryzyka, żeby zarobić :) Za to faktycznie ryzyko strat nie jest tak duze jak na papierach wartosciowych. Jest za to duże ryzyko utraty pracy, jak za bardzo wciagnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wierzę, że gdyby nie grali na symulacjach, to nie spłukaliby się do zera ;)

 

Podczas symulacji wlasciwie mamy wylaczone emocje ... Gdy angazujemy wlasny kapital potezny strach miesza sie z chciwoscia i zapanowanie nad tym jest dla wiekszosci niewyobrazalne :roll:

 

Co do dzwigni, to rzeczywiscie jest tu duzo wieksza niz na kontraktach. Dochodza jeszcze roznice w oprocentowaniu PLN i CHF, czyli koszty dzienne pozostanie z pozycja na nastepna dobe.

 

Stawiam pytanie, bo interesuje mnie czy ktos z Forumowiczow gleboko analizowal ten temat merytorycznie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

jak tam się rozwijają losy przewalutowania? :)

 

jeśli jeszcze nie przewalutowałaś to dobrze idzie, może niedługo będzie się opłacało wziąć/przewalutować na CHF:

 

http://www.millenet.pl/serwis_ekonomiczny/kursy_walut/?currency1=797/CHF&period=1

 

od początku sierpnia już 10%.

 

uwzgl. spread - można było 15% stracić (tzn. powiększyć sobie kredyt o tyle) w ciągu ok. miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...