Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

UZDATNIANIE WODY - doradzę w sprawie doboru urządzeń


ewoda

Recommended Posts

Dziękuje. A czy może być np dwa tygodnie bez płukania? Głowica ma możliwość ustawienia wymuszonej regeneracji po ustawionej liczbie dni tylko czy trzeba i ile ustawić.

Zaleca się aby płukanie wypadało nie rzadziej niż co 2 tygodnie. Nie jest to sztywna zasada, a raczej zalecenie ze względów higienicznych i np. na wodzie miejskiej można to wydłużyć o dzień czy dwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Potrzebuje wymienić złoże w jonowymienniku 10X44 AM CL CI ECO. Kupiłem już żywice. Moje pytanie dotyczy podsypki żwirowej . Jaką i ile kupić ? A może nie jest potrzebna i wystarczy tylko usunąć stare złoże i wsypać nowe ?

Jeśli złoże to AquaMulti (jakby sugerowała część tego "kodu" w nazwie) to nie potrzebujesz dodatkowej podsypki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem na etapie prac wykonczeniowych domu jednorodzinnego, noi za namową Pana geologa powinieniem zainwestowac w stacje uzdatniania wody (przekroczona wartosc manganu). Aktualnie jest studnia głebinowa, glebokosc jakies 45m, studnia jest artezyjska i jest poziom wody na wysokosc 2 m nad poziomem terenu, totez nie ma pompy głebinowej tylko hydrofor w kotłowni Grundfosa JP5-48 ze zbiornikiem przeponowym, docelowo bedzie biologiczna oczyszczalnia scieków, 4 domowników, zużycie wody ciezko okreslic, badanie wody zalaczam. Bardzo prosze o pomoc w doborze stacji badz filtra uzdatniajacego wode.

 

https://images91.fotosik.pl/577/39e1c63a773f2647gen.png

Edytowane przez puniopunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam,

 

Potrzebuje zamontować odżelaziacz (najlepiej regenerowany powietrzem lub ozonem).

 

Badania wody:

Utlenialnosc: 0,52mg/l

Mangan: 224 uq

pH: 8,4

Twardosc: 202

Zelazo: 3250 uq/l

 

Pompa 4SD 3-14 230V Omnigena (odwiert na około 20 metrach)

Zbiornik membranowy GWS 150L

 

Dzięki za pomoc!

Edytowane przez the.baba.yaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem na etapie prac wykonczeniowych domu jednorodzinnego, noi za namową Pana geologa powinieniem zainwestowac w stacje uzdatniania wody (przekroczona wartosc manganu). Aktualnie jest studnia głebinowa, glebokosc jakies 45m, studnia jest artezyjska i jest poziom wody na wysokosc 2 m nad poziomem terenu, totez nie ma pompy głebinowej tylko hydrofor w kotłowni Grundfosa JP5-48 ze zbiornikiem przeponowym, docelowo bedzie biologiczna oczyszczalnia scieków, 4 domowników, zużycie wody ciezko okreslic, badanie wody zalaczam. Bardzo prosze o pomoc w doborze stacji badz filtra uzdatniajacego wode.

 

Dzień dobry :)

 

Czy możesz jeszcze raz wysłać badania wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam,

 

Potrzebuje zamontować odżelaziacz (najlepiej regenerowany powietrzem lub ozonem).

 

Badania wody:

Utlenialnosc: 0,52mg/l

Mangan: 224 uq

pH: 8,4

Twardosc: 202

Zelazo: 3250 uq/l

 

Dzięki za pomoc!

 

Dzień dobry,

 

czy możemy prosić o załączenie pełnych wyników analizy wody?

 

Dodatkowo przydatna będzie informacja dot. ilości osób w domu, rodzaju i objętości hydroforu, modelu pompy, głębokości lustra wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wymianę kupiłem zwykłą Pure Soft Plus FG

 

Nie wiem co było w oryginale. Pierwsza wymiana bo już czas

To może zanim wsypiesz tą "zwykłą" żywicę, sprawdź co było w oryginale? To nie jest bez znaczenia...

Druga sprawa to co znaczy "już czas"? Masz jakieś objawy (woda się pogorszyła? robiłeś badania?) czy po prostu uznałeś, że sobie wymienisz złoże? Ile czasu używałeś oryginał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam,

 

Potrzebuje zamontować odżelaziacz (najlepiej regenerowany powietrzem lub ozonem).

 

Badania wody:

Utlenialnosc: 0,52mg/l

Mangan: 224 uq

pH: 8,4

Twardosc: 202

Zelazo: 3250 uq/l

 

Pompa 4SD 3-14 230V Omnigena (odwiert na około 20 metrach)

Zbiornik membranowy GWS 150L

 

Dzięki za pomoc!

Mając zbiornik przeponowy nie zastosujesz napowietrzania... Możesz zastosować ozon do regeneracji... ale czemu akurat chciałbyś ten środek?

Masz wysokie pH, przy którym żelazo powinno dać się w miarę łatwo wytrącić i odfiltrować, ale jest go sporo - więc i odżelaziacz nie będzie malutki...

Co zrobisz ze ściekami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

czy możemy prosić o załączenie pełnych wyników analizy wody?

 

Dodatkowo przydatna będzie informacja dot. ilości osób w domu, rodzaju i objętości hydroforu, modelu pompy, głębokości lustra wody.

Reszta badań to (więcej nie mam):

Barwa: 6

Metnosc: 21

Przewodnosc: 392

 

Info o pompie i hydroforze dodałem w poscie.

Osob w domu 4 (wysokie użycie wody)

 

Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając zbiornik przeponowy nie zastosujesz napowietrzania... Możesz zastosować ozon do regeneracji... ale czemu akurat chciałbyś ten środek?

Masz wysokie pH, przy którym żelazo powinno dać się w miarę łatwo wytrącić i odfiltrować, ale jest go sporo - więc i odżelaziacz nie będzie malutki...

Co zrobisz ze ściekami?

 

Scieki do przydomowej oczyszczalni więc dlatego ozon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scieki do przydomowej oczyszczalni więc dlatego ozon.

Ale wiesz, że ozon jest bardziej "zabójczy" dla bakterii niż chlor czy np. nadmanganian potasu... ? Musisz bardzo uważać z dawką bo sobie zdezynfekujesz POŚ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info o pompie i hydroforze dodałem w poscie.

 

Rzeczywiście, nasze niedopatrzenie :)

 

W takim przypadku my polecalibyśmy rozwiązanie ze wstępnym napowietrzanie, jednak tak jak napisał kolega qbek17 - do tego wymagany jest hydrofor bezprzeponowy. Plus jest taki, że stacja płucze się samą wodą, co nie wyrządzi szkody przydomowej oczyszczalni.

 

Nasza propozycja stacji to Ecoperla Sanitower XL ze wstępnym napowietrzeniem.

 

Link do recenzji urządzenia:

 

W razie pytań zapraszamy do kontaktu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zanim wsypiesz tą "zwykłą" żywicę, sprawdź co było w oryginale? To nie jest bez znaczenia...

Druga sprawa to co znaczy "już czas"? Masz jakieś objawy (woda się pogorszyła? robiłeś badania?) czy po prostu uznałeś, że sobie wymienisz złoże? Ile czasu używałeś oryginał?

 

Nie mam poj xianco było w oryginale nie ma takich informacji na butli. Używane prawie 6 lat, woda pogorszyła się , jest bardziej twarda , ma osad wapnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam poj xianco było w oryginale nie ma takich informacji na butli. Używane prawie 6 lat, woda pogorszyła się , jest bardziej twarda , ma osad wapnia

Gdyby to był zwykły zmiękczacz to po 6 latach powinien być w świetnej formie.

Twardość możesz zmierzyć testerem kropelkowym - najlepiej wodę przed i po urządzeniu oraz w różnym czasie po regeneracji (żeby stwierdzić jaka jest jego skuteczność).

Druga sprawa to nazwa urządzenia - te kody sugerują jednak złoże wielofunkcyjne, ale takie informacje powinieneś znaleźć w dokumentacji lub na fakturze...

 

Zrobisz jak zechcesz ale wsypanie zwykłej żywicy do zbiornika po złożu wielofunkcyjnym nie da ci tego samego efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. coś nie tak jest chyba z moim zmiekczaczem supreme soft 32...pracuje 60 dni, na poczatku wszystko bylo ok woda zmiekczona do 3 stopni niemieckich tak pokazywały pomiary, ale od paru dobrych dni zauważylem jakby wiecej zacieków i dzisiaj sprawdziłem testerem i jest 13 stopni niemieckich! wyswietlacz pokazuje 9 regeneracji w ciagu tych 60 dni... mam takie pytanie jeszcze ... czy po regeneracji woda ma sie ciagle znajdować w poijemniku czy ma tam być sucho i tylko sól? u mnie jest pełno wody...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam raz jeszcze.

Chciałbym ponowić swoje pytanie na temat doboru filtra do wody lub całej stacji, tak jak pisałem wczesniej mam studnie głebinową (ok 45m.), pompa hydroforowa grundfos JP 5-48, zbiornik przeponowy 150l, bedzie czteroosobowa rodzina, docelowo oczyszczalnia biologiczna, budynek w trakcie budowy. poniżej załaczam badanie wody .

Bardzo prosze o pomoc.

 

https://images91.fotosik.pl/577/39e1c63a773f2647gen.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...