Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

UZDATNIANIE WODY - doradzę w sprawie doboru urządzeń


ewoda

Recommended Posts

Stosuję się do zaleceń firmy. Twierdzili, żeby nie sypać od razu całego zbiornika, tylko jak zaczyna "ubywać" to dosypywać wtedy.

Filtr taki :

http://www.filtr.info/index.php?p206,zmiekczacz-dwukadlubowy-bd30-z-glowica-rx63b3-b-przylacze-1-cal-regeneracja-objetosciowo-czasowa

I jesteśmy bardzo zadowoleni :) :)

A czy duże zużycie ... ? 2 worki to 36 zł. Wychodzi po 12 zł na miesiąc. Krzywdy nie mam ;)

Regenreacja złoża co 9 dni, czasowo-pojemnościowa, choć zawsze spełniam warunek czasowy. Nie zużywamy więcej niż 2m3 przez 9 dni, jak to jest w limicie dla tego typu złoża.

 

pozdrawiam, majki

 

Tylko nie mów, że zapłaciłeś 3,6 kzł za ten filtr?

Według danych na stronie pakują prawie 200 g soli na litr jonitu - to dużo, tym bardziej że masz małe zużycie wody. Ale może na tej cudownej głowicy RX nie da się ustawić dłuższego cyklu pracy... - nie wiem, nie znam się :)

Po to się daje większe zbiorniki na sól, żeby nie było potrzeby zaglądania do nich co chwila. Wsypujesz do pełna i masz spokój na kilka miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Może zadziała, a może nie. W tym przypadku jest dość dużo amoniaku i nie byłbym taki pewien czy da się go tak prosto "wywietrzyć" :)
Jesli go ubywa to nie dzieki "wietrzeniu". Przy pH 7, ponizej 1% amoniaku jest w postaci gazowej, ktora mozna teoretycznie wywietrzyc na zbiorniku. Reszta jest usuwana w procesie bilogicznym, ktore wymaga duzo tlenu i warunkow do rozwoju bakteri. "Hytry" zauwazyl ze to z reguly dziala, choc jak zwykle nie wie dlaczego. Bo gdyby to mioaloby byc tez chlorowane, to bylby to dla niego wlasnie pierwszy przypadek gdzie po tradycyjnym napowietrzeniu amoniak nie znika, bo chlor skutecznie wytłucze bakterie :p

 

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie mów, że zapłaciłeś 3,6 kzł za ten filtr?

Według danych na stronie pakują prawie 200 g soli na litr jonitu - to dużo, tym bardziej że masz małe zużycie wody. Ale może na tej cudownej głowicy RX nie da się ustawić dłuższego cyklu pracy... - nie wiem, nie znam się :)

Po to się daje większe zbiorniki na sól, żeby nie było potrzeby zaglądania do nich co chwila. Wsypujesz do pełna i masz spokój na kilka miesięcy.

 

Może mniej, może więcej ... ;) A ile "powinienem" zapłacić ?

Da się ustawić dłuższy czas, ale złoże było dobieranie do wody jaką mam i czas na regenerację został ustalony na 9 dni, a na objętość na 2m3.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mniej, może więcej ... ;) A ile "powinienem" zapłacić ?

Da się ustawić dłuższy czas, ale złoże było dobieranie do wody jaką mam i czas na regenerację został ustalony na 9 dni, a na objętość na 2m3.

pozdrawiam, majki

Za taki filtr, z taką głowicą - myślę, że nie więcej niż 2 tys.

W kwestii dobierania rozumiem, że ktoś oglądał twoje wyniki badania wody i na tej podstawie stwierdził, że taka dawka soli na taką ilość jonitu będzie odpowiednia? Jeśli tak to OK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za taki filtr, z taką głowicą - myślę, że nie więcej niż 2 tys.

W kwestii dobierania rozumiem, że ktoś oglądał twoje wyniki badania wody i na tej podstawie stwierdził, że taka dawka soli na taką ilość jonitu będzie odpowiednia? Jeśli tak to OK :)

 

Czyli odrobine przepłaciłem, ale to już nie ma znaczenia, bo ważne że wszystko działa ok. Jakoś widać kiedy pytałem o filtry na forum co kupić, nie było tylu chętnych do podpowiadania ... ;)

Tak, firma zrobiła badanie wody i na podstawie tego dobrała złoże.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam kolejny problem. Podłączyliśmy inżektor i nie działa, nie zasysa powietrza. Nie pomaga dławienie zaworów itp. Próbowaliśmy obracać i na różne sposoby, niestety nic. Może jest do tego jakaś magiczna instrukcja montażu

 

Kupiłeś najgorsze „urządzenie” jakie jest na rynku i ponosisz tego konsekwencje. Po co ci aspirator do zmiękczacza?

Dobry aspirator lepiej lub gorzej pracuje w każdym położeniu. Może masz słabą pompę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ne potrzebuje togo do zmiękczacza. Nie ma pompki, jest to taki inżektor na różnicę ciśnień. Mamy go zamontowany poziomo.

Jak nie działa injector, a wszystkie przewody są drożne, zawór nie jest zatkany, jest przepływ wody, to pozostaje ci tylko wymienić injector.

Tym razem zgodzę się z Hytryulikiem - to są konsekwencje "taniej" głowicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nimnarien napisał kilka postów wcześniej: "Podłączyliśmy inżektor i nie działa, nie zasysa powietrza". Dlatego zrozumiałem, że jest to tzw. "aspirator".

A propo popo: dlaczego ludzie z branży kaleczą nasz ojczysty język? Przecież "injector" to po polsku "iniektor, pompa strumieniowa, strumienica, smoczek" (ta nazwa mi się najbardziej podoba). Terminologia została wyjęta z "Encyklopedii techniki" (wydanie z lat 70.). Tak, jak napisał Nimnarien: "inżektor", to chyba najlepszy polski odpowiednik.

Szacun dla forumowicza Nimnarien'a!

Z poważaniem

psor Mniodek:)

Edytowane przez free_shop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nimnarien napisał kilka postów wcześniej: "Podłączyliśmy inżektor i nie działa, nie zasysa powietrza". Dlatego zrozumiałem, że jest to tzw. "aspirator".

A propo popo: dlaczego ludzie z branży kaleczą nasz ojczysty język? Przecież "injector" to po polsku "iniektor, pompa strumieniowa, strumienica, smoczek" (ta nazwa mi się najbardziej podoba). Terminologia została wyjęta z "Encyklopedii techniki" (wydanie z lat 70.). Tak, jak napisał Nimnarien: "inżektor", to chyba najlepszy polski odpowiednik.

Szacun dla forumowicza Nimnarien'a!

Z poważaniem

psor Mniodek:)

OK - może faktycznie zrozumiałem to na skróty ;)

tak jest psorze ;) - masz rację z tym językiem, przyznaję się że używam wersji angielskiej ale żeby to od razu kaleczyło nasz język?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciiałbym prosic o pomoc w ocenie poprawności instalacji jaką mam zainstalowaną w domku jednorodzinnym.

 

Wodę pobieramy ze studni głębinowej i ma ona takie parametry:

 

odczyn 7,2 PH

twardość ogólna (CaCO3) 312 mg/l

utlenialność z KMnO4 2,88 mg/l

Amoniak 0,55 mg/l

azotyny poniżej 0,006 mg/l

azotany poniżej 0,5 mg/l

chlorki 23 mg/l

żelazo ogólne 1385 ug/l

mangan 504 ug/l

 

Instalacja składa się na dzień dzisiejszy z pompy głębinowej, zbiornika hydroforowego pionowego firmy belsan, filtru aquafilter z wkładem ze sznurka i odżelaziacza epurofer M. Niestety ciepła woda z instalacji ciągle śmierdzi zgniłym jajkiem (zimna jest OK.).

 

Za wszelie uwagi i pomysły co poprawić w układzie aby woda nie miała przykrego zapachu bedę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od paru dni wyczytuje dane o zmiękczaczach

przedarłem się przez spory kawałek tego tematu.

proszę o wskazanie wad i zalet rozwiązania opartego o konstrukcję typu kompakt np. http://allegro.pl/najbardziej-oszczedny-zmiekczacz-do-wody-flamingo-i1722631610.html

a rozwiązania oparte o niezależna butle 10x44 z głowica WS1C MM i niezależnym zbiornikiem na solankę.

 

dom normalny, rodzina 4 osoby dorosłe, twardość ok 27 stopni ( okolice Trzebnicy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciiałbym prosic o pomoc w ocenie poprawności instalacji jaką mam zainstalowaną w domku jednorodzinnym.

 

Wodę pobieramy ze studni głębinowej i ma ona takie parametry:

 

odczyn 7,2 PH

twardość ogólna (CaCO3) 312 mg/l

utlenialność z KMnO4 2,88 mg/l

Amoniak 0,55 mg/l

azotyny poniżej 0,006 mg/l

azotany poniżej 0,5 mg/l

chlorki 23 mg/l

żelazo ogólne 1385 ug/l

mangan 504 ug/l

 

Instalacja składa się na dzień dzisiejszy z pompy głębinowej, zbiornika hydroforowego pionowego firmy belsan, filtru aquafilter z wkładem ze sznurka i odżelaziacza epurofer M. Niestety ciepła woda z instalacji ciągle śmierdzi zgniłym jajkiem (zimna jest OK.).

 

Za wszelie uwagi i pomysły co poprawić w układzie aby woda nie miała przykrego zapachu bedę wdzięczny.

Jesli wode podgrzewasz w jakims zbiorniku, i jest w nim anoda magnezowa, to wymien ja na przeciwpradowa (wymaga zasilania). Szukaj np. nazwy Correx. Jest to wydatek rzedu 300-400PLN o ile pamietam.

 

pozdrwiam,

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od paru dni wyczytuje dane o zmiękczaczach

przedarłem się przez spory kawałek tego tematu.

proszę o wskazanie wad i zalet rozwiązania opartego o konstrukcję typu kompakt np. http://allegro.pl/najbardziej-oszczedny-zmiekczacz-do-wody-flamingo-i1722631610.html

a rozwiązania oparte o niezależna butle 10x44 z głowica WS1C MM i niezależnym zbiornikiem na solankę.

 

dom normalny, rodzina 4 osoby dorosłe, twardość ok 27 stopni ( okolice Trzebnicy)

Moim zdaniem wazne sa uzyte komponenty (glownie glowica, zywica jonowymienna, zbiornik) a nie to czy sobie stoja osobno czy je opakowano w piekna kompaktowa obudowe.

 

Kompaktowa oobudowa swietnie sie nadaje do tego zeby "ukryc" w niej jakies badziewne komponenty, wzglednie nakleic na niej swoje wlasne wielkie logo.

 

 

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od paru dni wyczytuje dane o zmiękczaczach

przedarłem się przez spory kawałek tego tematu.

proszę o wskazanie wad i zalet rozwiązania opartego o konstrukcję typu kompakt np. http://allegro.pl/najbardziej-oszczedny-zmiekczacz-do-wody-flamingo-i1722631610.html

a rozwiązania oparte o niezależna butle 10x44 z głowica WS1C MM i niezależnym zbiornikiem na solankę.

 

dom normalny, rodzina 4 osoby dorosłe, twardość ok 27 stopni ( okolice Trzebnicy)

 

Przy dużej twardości (jak u ciebie) im większy zbiornik, tym więcej złoża i większa wydajność między regeneracjami. W obudowie kompaktowej da się wcisnąć max 30 litrów, co przy twojej twardości da ci ok 3,5 m3 wody. Nie wiem ile rzeczywiście zużywacie wody, ale na 4 osoby według normy starczy to na 5 dni.

Nie słyszałem o głowicy "WS1C MM" - może to tylko kwestia nazewnictwa...? Ogólnie głowica Clack WS1 jest zastosowana w zmiękczaczach Flamingo (ma tylko swoją wersję oprogramowania) i może być też zastosowana w innych systemach - nie ma reguły - zależy to tylko od firmy, która to montuje.

Reszta komponentów (jonit, zbiornik) też zależy od firmy która to składa w całość - często możesz sobie zamówić zestaw z takich części jakie sobie tylko wymyślisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...