Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

UZDATNIANIE WODY - doradzę w sprawie doboru urządzeń


ewoda

Recommended Posts

1.Głowice Clacka występują najczęściej w Polsce z chińskim zbiornikiem filtra i solanki i dyskusyjnym jonitem. I oto mi chodzilo.

2. Np. Zbiorniki z chińskiej fabryki Pentaira nie są legalnie sprowadzane do Polski, gdyż jest fabryka w Belgii i ciekawostka: tylko ona jako jedyna w Polsce dostała stałe zezwolenie na produkcję na polski rynek przez polski Urząd Dozoru Technicznego (w "socjaliźmie"), a uwierz to nie było łatwe gdyż to instytucja bardzo wymagająca.

Zawory Fleck są produkowane we Francji i stamtąd są sprowadzane.

Przepraszam jaśniej już nie mogę.

3. Jeżeli coś doradzam to robie to uczciwie i staram się ukierunkować na co mają zwracać uwagę forumowicze, aby kupowali swiadomie.

Uwierz na montażu urządzeń na chińskich komponentach zarabiałbym o 100% więcej kasy.

1. To z czym występują poszczególne głowice to zupełnie inna sprawa niż pochodzenie głowicy - z Fleckami też się sprzedaje mnóstwo chińskich zbiorników i kiepskiego jonitu - i to już jest według ciebie w porządku?

2. Nie masz możliwości kontrolowania każdej głowicy sprzedawanej w naszym pięknym kraju i nie możesz zagwarantować pochodzenia. W Polsce jest sporo firm specjalizujących się w "omijaniu" wszelkich zakazów i sprowadzaniu towaru "okrężną drogą". I bez mrugnięcia okiem powiedzą ci, że to legalny towar.

Clack ma fabryki tylko w USA i to wyklucza inne pochodzenie ich głowic.

3. To już twój wybór - nie narzucaj go innym. Niech klient ma świadomy wybór. A twoje "ukierunkowanie" jest bardzo specyficzne: "ich jest złe, a moje jest dobre" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Proponuję umyć oczy i czytać dokładnie.

Wytłumaczę dokładniej:

1.Głowice Clacka występują najczęściej w Polsce z chińskim zbiornikiem filtra i solanki i dyskusyjnym jonitem. I oto mi chodzilo.

Aaaahaaaa. To szanowny Pan nie pisze pelnym, zrozumialym, i po polsku zbudowanym zdaniem, a ja mam brudne oczy i sie nie domyslam co szanowny Pan chcial powiedziec przez swoja nieposkladana wypowiedz? Pieknie :-)

 

Wedlug tego co piszesz, jak jest w ofercie glowica Clack czy Autotrol, to "pewnie" chinski zbiornik.

Rozumujac tym tokiem, jak jest w filtrze glowica Fleck, to od razu musi byc markowy i gatunkowy zbiornik. Inaczej sie nie da? Ze co, ze nie pasuja do SIebie? Ze Fleck'a nie mozna sprzedac z chinskim zbiornikiem? Ustawa jakas zabrania? Nie pasuja gwinty????

 

 

Zawory Fleck są produkowane we Francji i stamtąd są sprowadzane.

Musze Cie zmartwic. Zawory Fleck bardzo czesto wystepuja w Polsce z chinskimi zbiornikami :-((

 

 

Uwierz na montażu urządzeń na chińskich komponentach zarabiałbym o 100% więcej kasy.

Mysle ze nawet 200%. Moze bys mial wiecej roboty, a klepal posty w poludnie. Pare godzin temu pisales, ze idziesz do pracy. Jakos nie poszedles? ;-)

 

 

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powracam ze swoim tematem zakupienia systemu do uzdatniania wody.

Tak dla przypomnienia takie mam parametry:

1. liczba bakterii grupy coli - 0

2. utlenialnosc z KMnO4 - 1,44+/- 0,14 (mg/l)

3. twardosc 168 +/-3 (mg/l)

4. amoniak 0,11+/- 0,001 (mg/l)

5. azotyny ponizej 0,006 (mg/l)

6. azotany ponizej 0,50 (mg/l)

7. chlorki ponizej 5,0 (mg/l)

8. zelazo 807+/-81 (mikro grama/l)

9. mangan 139+/-14 (mikro grama/l)

10. metnosc 2,0+/-0,2 (NTU)

11. barwa (Pt) 20+/-4 (mg/l)

12. zapach w temp. 23+/-2C - nieakceptowalny

13. pH - 7,6+/-0,2

 

Zgodnie z Waszymi sugestiami przesłałem ponownie zapytania ofertowe z bardziej szczegółowym opisem (poniżej mail jaki przesłałem):

 

1. filtr mechaniczny - który będzie usuwał w pierwszej fazie brudy, które są pobierane ze studni

2. filtr, który będzie usuwał żelazo oraz mangan - pierwszy stopień

3. filtr, który będzie zmiękczał wodę - drugi stopień (chciałbym mieć wodę miekką wg. polskiej normy czyli około 80 do max 100 - teraz mam 160).

4. filtr z odwróconą osmozą - ostatnia faza (pod zlewozmyakiem w kuchni).

Proszę o przesłanie informacji czy Państwo mogą przygotowąć dla mnie taką ofertę jak powyżej.

W ofercie proszę o przesłanie informacji z czego będą zrealizowane poszczególne elementy (jaka firma, jakie komponenty). Filtr, który bedzie usuwał żelazo oraz mangan nie powininen być regenerowany nadmanganianem.

 

W pierwszym mailu jaki przesłałem do poszczególnych firm to przesłałem info dot. rodzaju hydrofora oraz pompy zasilającej dom.

 

Odpowiedź jaką otrzymałem zwaliła mnie znóg.

dostałem rozwizania oparte na regenerowaniu nadmanganianem, czy zapytania w stylu - jaki ma Pan hydrofor (chociaż ponizej było w poprzednim mailu całość napisana).

 

Ale do rzeczy:

1. dostałem informację, że jeżeli chcę zrobić podwójny system to muszę skorzystać z rozwiązania które regenerowane jest nadmanganianem - ponieważ inne metody wymagają innego hydrofora - nie wiem czy to prawda - proszę o wsparcie

2. zastanawiam się także czy zbyt miękka woda jest szkodliwa dla zdrowia, czy ktoś ma informajce nt. temat - podobno 2 lata temu norma była od 0 - 500 a od niedawna jest 60-500. I jak zastosuję filtr CR200 - który odrzelazi, odmangami oraz zmiękczy wodę to jak mocno to będzie miękka woda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I oto chodzi, aby fowumowiczów ostrzec przed cwaniakami. I żeby wiedzieli co trzeba sprawdzić przy kupowaniu urządzenia. Przepraszam że psuje Ci reklamę.

 

Po co te złośliwości?

 

gbek17 nic nie sprzedaje , wiem bo sam chciałem kupić. Uważam ze jest bardzo profesjonalny. Podał mi parametry którymi muszę sie kierować i sam musiałem znaleźć firmę. Chyba o to chodzi. Już o tym pisałem, wybrałem ta firmę którą wybrałem bo na zapytanie ofertowe ta właśnie mi odpowiedziała a reszta mnie olała. raczej proste :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. dostałem informację, że jeżeli chcę zrobić podwójny system to muszę skorzystać z rozwiązania które regenerowane jest nadmanganianem - ponieważ inne metody wymagają innego hydrofora - nie wiem czy to prawda - proszę o wsparcie

2. zastanawiam się także czy zbyt miękka woda jest szkodliwa dla zdrowia, czy ktoś ma informajce nt. temat - podobno 2 lata temu norma była od 0 - 500 a od niedawna jest 60-500. I jak zastosuję filtr CR200 - który odrzelazi, odmangami oraz zmiękczy wodę to jak mocno to będzie miękka woda?

1. nie musisz - co prawda większość złóż do regeneracji wymaga napowietrzania lub nadmanganianu, ale przy tak niskich wartościach żelaza i manganu każde złoże poradzi sobie bez dodatkowego napowietrzania

2. jeśli masz normalną dietę to nic ci się nie stanie jak w wodzie nie będzie wapnia i magnezu - spokojnie uzupełnisz te minerały z innych źródeł. CR200 zmiękczy do zera, a dopiero po usunięciu twardości zabierze się za żelazo i mangan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. nie musisz - co prawda większość złóż do regeneracji wymaga napowietrzania lub nadmanganianu, ale przy tak niskich wartościach żelaza i manganu każde złoże poradzi sobie bez dodatkowego napowietrzania

Tak jak pisal Qbek - nie musisz ale mozesz. A ja bym powiedzial, ze powinienes. 300L hydrofor bez worka, to jakies 800PLN plus pewnie ze 150 za inzektor do napowietrzania. Jesli masz juz taki z workiem a jest nieuzywany to go sprzedaj nawet z minimalna strata. A jak uzywany to z wieksza strata.

 

Po drugie, 2 worki (56L) zloza greensand regenerowanego nadmanganianem to jakies 1000PLN. Taka sama objetosc np zloza BIRM (ktore wymaga tylko plukania woda), kosztuje tylko 500PLN (bardzo orientacyjne ceny). Przy regeneracji nadmanganianem, wydasz dodatkowo 25PLN miesiecznie (300 rocznie) na sam nadmanganian.

56L to ilosc potrzeba na spory 13" filtr.

 

Firma, ktora Ci pisze zebys kupil filtr regenerowany nadmanganianem, bo juz masz hydrofor z workiem, po prostu chce wiecej zarobic, na drozszym zlozu. W perspektywie 1-2lat, wymiana hydrofora zostanie zamortyzowana tanszym w zakupie filtrem, i tansza jego eksploatacja.

 

Nie wiem tez czy masz kanalizacje czy szambo. Do plukania filtra z nadmanganianem pojdzie Ci 2x wiecej wody niz na taki bez regeneracji. Jesli masz oczyszczalnie, wogole filtr z nadmanganianem odpada (bo zabijesz bakterie).

 

CR200 zmiekcza wode z zalozenia do 0. Celem otrzymania wyzszej twardosci, musisz taka 0-wode zmieszac z surowa z wszelkimi konsekwencjami.

 

 

 

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powracam ze swoim tematem zakupienia systemu do uzdatniania wody.

 

2. zastanawiam się także czy zbyt miękka woda jest szkodliwa dla zdrowia, czy ktoś ma informajce nt. temat - podobno 2 lata temu norma była od 0 - 500 a od niedawna jest 60-500. I jak zastosuję filtr CR200 - który odrzelazi, odmangami oraz zmiękczy wodę to jak mocno to będzie miękka woda?

 

Nie słuchaj ludzi którzy Ci oferują zliże CR200 z nadzieją że będziesz miał wszystko Ok. To jest jedna wielka bzdura. Przeczytaj post nr 2700 pisany przez Aronurka, który pewnie uległ namową szanownego kolegi (któremu przecież nie zależy na reklamie tylko bezinteresownym doradztwie) i zastosował właśnie CR200. No i ma problemy z zapachem. A szczytem ch…… jest propozycja kolegi zamontowania napowietrzania przed tym urządzeniem. Powód jest prosty urządzenia regenerowane nadmanganianem potasu czy solą działają na zasadzie zasysania regeneratów przez inżektory o bardzo małych przepływach. Jeżeli na filtr puścimy wodę z napowietrzona wodą , czyli z przewartościowanym żelazem to na ściankach inżektorów będzie się osadzało żelazo i co za ty idzie nie będą ssały regeneratów. Następstwem tego będzie trwałe uszkodzenie złoża , przy braku reakcji ze strony klienta. I tego uczyli mnie kilkadziesiąt lat temu na szkoleniach, o czym szacowny kolega myślę że zapomniał, bo przecież by celowo nie tego nie przemilczał.

Co do Twojego problemu masz najpewniej siarkowodory w wodzie, moja rada jest taka:

Zamontuj:

- aspirator

- zbiornik 300 litrów bezprzeponowy

- „tradycyjny”odżelaziacz najlepiej ze złożem dolomitowym które będzie również neutralizować wodę.

- jako dodatek poprawiający jakość i komfort użytkowania wody możesz zamontować zmiękczacz z mieszaczem wody,.

Taki układ będzie dla Ciebie najkorzystniejszy i regulowalny. Z praktyki widzę że montując taki układ nie ma problemu z zapachem w wodzie – nawet cieplej.

Po zamontowaniu urządzenia z CR200 licz się z tym że i tak za parę lat licz sę z tym że , koszty serwisowe zmuszą Cię do montażu tradycyjnego odżelaziacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. zastanawiam się także czy zbyt miękka woda jest szkodliwa dla zdrowia, czy ktoś ma informajce nt. temat - podobno 2 lata temu norma była od 0 - 500 a od niedawna jest 60-500. I jak zastosuję filtr CR200 - który odrzelazi, odmangami oraz zmiękczy wodę to jak mocno to będzie miękka woda?

 

Używam zmiękczacza jakiś rok. Nic nie zauważyłem. Ja mam domieszkę wody surowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj ludzi którzy Ci oferują zliże CR200 z nadzieją że będziesz miał wszystko Ok. To jest jedna wielka bzdura.

W średniowieczu też uważali, że stare metody są najlepsze... A to że czegoś nie rozumiesz nie znaczy że to jest złe.

Szkoda mi czasu na polemizowanie z takimi argumentami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj ludzi którzy Ci oferują zliże CR200 z nadzieją że będziesz miał wszystko Ok. To jest jedna wielka bzdura. Przeczytaj post nr 2700 pisany przez Aronurka, który pewnie uległ namową szanownego kolegi (któremu przecież nie zależy na reklamie tylko bezinteresownym doradztwie) i zastosował właśnie CR200. No i ma problemy z zapachem. A szczytem ch…… jest propozycja kolegi zamontowania napowietrzania przed tym urządzeniem. Powód jest prosty urządzenia regenerowane nadmanganianem potasu czy solą działają na zasadzie zasysania regeneratów przez inżektory o bardzo małych przepływach. Jeżeli na filtr puścimy wodę z napowietrzona wodą , czyli z przewartościowanym żelazem to na ściankach inżektorów będzie się osadzało żelazo i co za ty idzie nie będą ssały regeneratów. Następstwem tego będzie trwałe uszkodzenie złoża , przy braku reakcji ze strony klienta. I tego uczyli mnie kilkadziesiąt lat temu na szkoleniach, o czym szacowny kolega myślę że zapomniał, bo przecież by celowo nie tego nie przemilczał.

Co do Twojego problemu masz najpewniej siarkowodory w wodzie, moja rada jest taka:

Zamontuj:

- aspirator

- zbiornik 300 litrów bezprzeponowy

- „tradycyjny”odżelaziacz najlepiej ze złożem dolomitowym które będzie również neutralizować wodę.

- jako dodatek poprawiający jakość i komfort użytkowania wody możesz zamontować zmiękczacz z mieszaczem wody,.

Taki układ będzie dla Ciebie najkorzystniejszy i regulowalny. Z praktyki widzę że montując taki układ nie ma problemu z zapachem w wodzie – nawet cieplej.

Po zamontowaniu urządzenia z CR200 licz się z tym że i tak za parę lat licz sę z tym że , koszty serwisowe zmuszą Cię do montażu tradycyjnego odżelaziacza.

Piana. Jedna, wielka Piana.

 

Wez Ty w koncu napisz, co to sa te "siarkowodory" (liczba mnoga). Szukalem, i nie znalazlem :(

 

Po drugie, jakiej to cudownej neutralizacji wody dokonuje ten caly dolomit.

Swoja droga to jakis Twoj taki fetysz ten dolomit, czy jak? Przeciez ta woda nie potrzebuje podwyzszania pH. Ty potrafisz nasypac do filtra cos innego niz Dolmix??

 

Uzywalem greensandu przez ponad rok na wodzie 3,5mg Fe. Moj sasiad uzytkuje od lat 2, przy 1mg Fe. Po roku wymienilem inzektor, bo juz odkrecilem korek a kupielm kilka na zapas, bo mnie tacy jak Ty nastraszyli. Byl zabrudzony, ale o zatkaniu nie bylo mowy. Trzeba byc tego swiadomym, i od czasu do czasu sprawdzac, albo zajrzec czy ubywa KMnO4. Trwa to 3min.

 

Zgodze sie w jednym. Ta woda nie potrzebuje Greensandu, ale dlatego, ze: zakup i 1-2 letnia eksploatacja greensandu bedzie drozsza, niz zakup nowego hydroforu i filtra ze zlozem nieregenrowanym. A efekt filtracji bedzie taki sam.

 

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W średniowieczu też uważali, że stare metody są najlepsze... A to że czegoś nie rozumiesz nie znaczy że to jest złe.

Szkoda mi czasu na polemizowanie z takimi argumentami...

 

Chęć zysku i tak można tłumaczyć – wytłumacz to Aronurkowi.

Jeżeli tak uważasz to pokaż mi firmę z Zachodniej Europy, która stosuje złoże CR bo ja takiej nie znam.

Czy to znaczy że oni też są w średniowieczu?

A może są po prostu odpowiedzialni za swoje słowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj ludzi którzy Ci oferują zliże CR200 z nadzieją że będziesz miał wszystko Ok. To jest jedna wielka bzdura. Przeczytaj post nr 2700 pisany przez Aronurka, który pewnie uległ namową szanownego kolegi (któremu przecież nie zależy na reklamie tylko bezinteresownym doradztwie) i zastosował właśnie CR200. No i ma problemy z zapachem.
Jak poszukasz to znajdziesz niezadowolonych z kazdego zloza, jesli jest zle zastosowane lub spartaczone. Moj drugi sasiad jest niezadowolony z ..... dolomitu (porazajace ale mozliwe). Bo mu po paru latach manganu nie chce usuwac, hehe. Pewnie uległ namowom kogos takiego jak Ty, i zastosowal dolomit do Fe i Mn. Po czasie sie dolomit wyczerpal, przestal podwyzszac pH, i sasiad ma czarne zacieki.

 

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak poszukasz to znajdziesz niezadowolonych z kazdego zloza, jesli jest zle zastosowane lub spartaczone. Moj drugi sasiad jest niezadowolony z ..... dolomitu (porazajace ale mozliwe). Bo mu po paru latach manganu nie chce usuwac, hehe. Pewnie uległ namowom kogos takiego jak Ty, i zastosowal dolomit do Fe i Mn. Po czasie sie dolomit wyczerpal, przestal podwyzszac pH, i sasiad ma czarne zacieki.

 

marcin

 

Nikomu nie obiecywałem iż na złożu dolomitowym mangan będzie usunięty w 100% i że jest wieczysty jak twierdzą niektórzy . Zawsze traktuję go jako pierwszy stopień uzdatniania. Zawsze w moich zaleceniach jest wykonanie badania wody po trzech miesiącach użytkowania odżelaziacza wody. W celu sprawdzenia czy jest konieczność montażu drugiego stopnia uzdatniania (Odmanganiacza bądź zmiękczacza). Jeżeli doradzam zawsze odpowiedzialnie popierając to praktyką, a nie cytowaniem pustych frazesów.

A po zastosowaniu dolomitu nie miałem nigdy problemu z zapachem nawet ciepłej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak uważasz to pokaż mi firmę z Zachodniej Europy, która stosuje złoże CR bo ja takiej nie znam.

Czy to znaczy że oni też są w średniowieczu?

A może są po prostu odpowiedzialni za swoje słowa?

A to zes Pan pojechal po bandzie.

To ze Ty nie znasz takich firm zachodnich potwierdza ze Ty jestes w sredniowieczu a co gorsza, nie umiesz uzyc google'a.

 

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikomu nie obiecywałem iż na złożu dolomitowym mangan będzie usunięty w 100% i że jest wieczysty jak twierdzą niektórzy . Zawsze traktuję go jako pierwszy stopień uzdatniania. Zawsze w moich zaleceniach jest wykonanie badania wody po trzech miesiącach użytkowania odżelaziacza wody. W celu sprawdzenia czy jest konieczność montażu drugiego stopnia uzdatniania (Odmanganiacza bądź zmiękczacza). Jeżeli doradzam zawsze odpowiedzialnie popierając to praktyką, a nie cytowaniem pustych frazesów.

A po zastosowaniu dolomitu nie miałem nigdy problemu z zapachem nawet ciepłej.

 

No widzisz jaki jestes "rzetelny" w swoich poradach?

- CR usunie Fe, Mn, twardosc. Moze sie zdarzyc przy jakims tam skladzie wody bedzie smierdzial. W ilu statystycznie % przypadkow NIE JESTES w stanie powiedziec.

- Dolomit usunie Fe, Mn, ale nie zawsze do konca, tez nie jestes w stanie powiedziec ile czasu i w jakim stopniu bedzie ten Mn usuwal, zwiekszy twardosc, zwiekszy pH, po blizej niedajacym sie czasie moze przestac usuwac Mn wogole. Za to nigdy nie smierdzi. Wymaga dodatkowego II stopnia do manganu i 3 stopnia do twardosci.

 

Nie umiesz powiedziec w ilu % przypadkow CR smierdzi, a ilu % ludzie sa zadowoleni i nic nie mowia.

 

I Twoja rzetelna porada mowi: CR jest be, dolomit jest super??

 

 

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Twoja rzetelna porada mowi: CR jest be, dolomit jest super??

Zaraz się pewnie dowiesz, że twoja chęć zysku i pazerność cię zaślepia... ale jak nawrócisz się na wiarę w dolomit to jest jeszcze dla ciebie szansa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz się pewnie dowiesz, że twoja chęć zysku i pazerność cię zaślepia...

Tia. Nie jestem slepym zwolennikiem CR ani dolomitu. Ale, jesli jedno urzadzenie z CR, ma gwarantowac wiekszy zysk niz 3 urzadzenia (odzelaziacz dolomitowy, odmanganiacz, zmiekczacz), to ja jestem krolowa angielska.

 

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...