Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

UZDATNIANIE WODY - doradzę w sprawie doboru urządzeń


ewoda

Recommended Posts

Sprzedawca albo nie jest zorientowany albo celowo ukrywa prawdę. Podejrzewam , ze jak wiekszośc sprzedawców nie jest zorientowany .Te urzadzenia teoretycznie eliminuja bakterie. W praktyce zalezy to jednak od wielu czynników których nie jestes w stanie spełnic.

 

Chm, kurcze coś w tym jest. W ofercie jest informacja:

Technologia membran molekularnych, tak jak wiele innych genialnych rozwiązań,

narodziła się w wyniku uważnego podglądania przyrody. Wykorzystują one proces przenikania

cząsteczek wody przez półprzepuszczalną błonę – z roztworu o stężeniu mniejszym do roztworu o

stężeniu większym. Półprzepuszczalnymi błonami otoczone są komórki wszystkich żywych

organizmów. Ciśnienie z sieci wodociągowej powoduje, że jedynie cząsteczki wody zostają

„przeciśnięte” przez półprzepuszczalną błonę, pozostawiając wszystkie zanieczyszczenia po jej

drugiej

stronie. Następuje zatem przepływ wody z roztworu o stężeniu większym (brudna

woda) do roztworu o stężeniu mniejszym (czysta woda), czyli odwrotnie niż w naturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Proponuję porzadnie przepompowac studnię....około 6 godzin bez przerwy i pobrac wodę na 1 godzine przed badaniem i koniecznie przed zbiornikiem hydroforowym.

No i oczywiście powtórzyć badanie.

Wiem , ze to koszt ale to badanie nie jest wiarygodne i trudno strzelać z doborem urzadzenia.

 

Dzieki za opinie. Czy moglbys troche rozwinac - jakie parametry moga sie obnizyc ? Na pewno metnosc ale czy cos jeszcze ?.

 

Zuzycie przez ostatnie 3 miesiace pewnie nie bylo 100% - glownie na rozrabianie kleju, gipsy etc. ekipy mieszkaly na budowie. Tydzien wczesniej spuszczalem wode przez 3 godziny. Studnia to fi110, glina od 2 m do 40 m

 

Dlatego robilem badanie z kranu bo tak poradzily panie z Sanepidu - taką wodę bedzie Pan pił a nie sprzed hydroforu ...

 

Co do 12 godzin przed badaniem to musialem wieczorem wziac probke zeby oddac rano. Inaczej musialbym brac urlop na badanie wody.

 

Badanie i tak planuje powtorzyc po dobraniu filtrow.

 

Filtry dobiera sie do parametrów substancji znajdujacych sie w wodzie nie zaś odwrotnie. Można oczywiście bazować na badaniach wykonanych wg procedur których sie trzymałeś . Wymusza to niestety pewne nieodwracalne skutki. Dla takiej wody zalecane byłyby 2 stopnie uzdatniania co oznacza 2 urzadzenia. Moim zdaniem wystarczyłoby jedno urzadzenie ale musiałbym mieć pewność , ze mętność nie pochodzi z reakcji majacych miejsce po pobraniu wody lub ze zbyt małego poboru wody ze studni - stad propozycja pompowania w dłuższym czasie.

Podsumowując - 2 stopnie teraz i wyższy koszt lub ( z duzym prawdopodobieństwem) jeden stopień po powtórkach i koszt niższy. Wybór oczywiście inwestora.

I jeszcze jedna kwestia. Dlaczego przed hydroforem.

W hydroforze przy małym poborze wody osiadają substancje utlenione w wyniku działania powietrza. Każdy przepływ wody przez hydrofor - szczególnie w warunkach rzadkiego poboru wody - wiąże się z ryzykiem wtórnego zanieczyszczania wody. Istnieje duże prawdopodobieństwo , ze metność jest właśnie efektem ubocznym który dał sie zauważyć w załączonych wynikach badań.

Jeżeli nie ma innej mozliwości to sugeruję wode pobrać tak by w butelce nie mieściło sie powietrze - czyli po sam czubek - i włożyć na okres przechowywania do lodówki. W każdym razie im szybciej nastapi badanie tym bardziej wiarygodne są wyniki.

A badanie powtórne po filtrach powinien wykonać dostawca urzadzeń. Zazwyczaj każdy dysponuje podrecznym "laboratorium".

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Podpowiedzcie skołowanemu :roll:

Z jednej strony firma która zrobiła mi ofertę na uzdatanianie wody zaleca zastosowanie 500l zbiornika hydroforowego ocynkowanego, w celu lepszego "napowietrzania" wody i wstępnego wytrącenia żelaza w niej zawartego. Napowietrzanie przez specjalny zawór na wlocie wody.

Z drugiej strony hydraulik który to pewno będzie podłączał mówi że 300l to spokojnie wystarczy i robi takie oczy :o na to co opowiadam ...

Mam jakieś "wewnętrzne" przeczucie, że firma od uzdatniania wody ma rację ... - nie wiem :roll:

Poradzicie coś, jaki zbiornik dać ?

 

dzięki z góry, pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na tym forum i jednoczesnie przepraszam, że trochę zmienię temat, ale lekko goni mnie czas.

Mam prośbę do Dusigrosza2000, ponieważ będąc na tej stronie przez chwilę zauważyłem, że zna się na rzeczy. Pytanie krótkie. W tym tygodniu zamierzam kupić zmiękczacz wody, konkretnie model Tapworks 25 ED (dom jednorodzinny, 6 osób). Czy to dobry wybór? Czy za te pieniądze (3450 zł z montażem) można dostać coś lepszego? A może za niższą wotę można dostać coś równie dobrego? Jesli tak to w jakim obszarze szukać, gdyż z tej oferty mogę się jeszcze wycofać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie są parametry wody która ma być napowietrzana i ile tej wody ma byc odbierane maksymalnie na godzinę?

Dobór zbiornika bez tych informacji nie jest mozliwy.

 

żelazo - 1,12

twardość - 23 w skali niemieckiej

Powiedzmy, że max. pobór wody 1 m3/h.

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na tym forum i jednoczesnie przepraszam, że trochę zmienię temat, ale lekko goni mnie czas.

Mam prośbę do Dusigrosza2000, ponieważ będąc na tej stronie przez chwilę zauważyłem, że zna się na rzeczy. Pytanie krótkie. W tym tygodniu zamierzam kupić zmiękczacz wody, konkretnie model Tapworks 25 ED (dom jednorodzinny, 6 osób). Czy to dobry wybór? Czy za te pieniądze (3450 zł z montażem) można dostać coś lepszego? A może za niższą wotę można dostać coś równie dobrego? Jesli tak to w jakim obszarze szukać, gdyż z tej oferty mogę się jeszcze wycofać.

 

Wybór trafny jeśli chodzi o markę ...jaka jest twardośc wody to wtedy powiem czy własciwie dobrany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie są parametry wody która ma być napowietrzana i ile tej wody ma byc odbierane maksymalnie na godzinę?

Dobór zbiornika bez tych informacji nie jest mozliwy.

 

żelazo - 1,12

twardość - 23 w skali niemieckiej

Powiedzmy, że max. pobór wody 1 m3/h.

 

pozdrawiam, majki

 

Jesli mam być szczery to hydraulik jest lepiej przygotowany w temacie. A skoro tak jest to co to za firma chce uzdatniac wodę?

Moim zdaniem naciaganie na koszty.

Ale zrobisz jak uznasz za stosowne.

Bezwzględnie 300 litrów wystarczy ....a nawet 200. Byleby z poduszką powietrzną - oczywiście dla tej technologii.

 

Nie mam pojęcia jak wyglada barwa , mętnośc , mangan i amoniak oraz utlenialność tej wody. Wypowiadam sie na podstawie jednego parametru.-Zelaza-.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na tym forum i jednoczesnie przepraszam, że trochę zmienię temat, ale lekko goni mnie czas.

Mam prośbę do Dusigrosza2000, ponieważ będąc na tej stronie przez chwilę zauważyłem, że zna się na rzeczy. Pytanie krótkie. W tym tygodniu zamierzam kupić zmiękczacz wody, konkretnie model Tapworks 25 ED (dom jednorodzinny, 6 osób). Czy to dobry wybór? Czy za te pieniądze (3450 zł z montażem) można dostać coś lepszego? A może za niższą wotę można dostać coś równie dobrego? Jesli tak to w jakim obszarze szukać, gdyż z tej oferty mogę się jeszcze wycofać.

 

Wybór trafny jeśli chodzi o markę ...jaka jest twardośc wody to wtedy powiem czy własciwie dobrany.

 

Pytałem w miejscowej stacji uzdatniania wody. Twardość w stopniach niemieckich wynosi 10, chcociaż czasami waha się w granicach 8-10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie są parametry wody która ma być napowietrzana i ile tej wody ma byc odbierane maksymalnie na godzinę?

Dobór zbiornika bez tych informacji nie jest mozliwy.

 

żelazo - 1,12

twardość - 23 w skali niemieckiej

Powiedzmy, że max. pobór wody 1 m3/h.

 

pozdrawiam, majki

 

Jesli mam być szczery to hydraulik jest lepiej przygotowany w temacie. A skoro tak jest to co to za firma chce uzdatniac wodę?

Moim zdaniem naciaganie na koszty.

Ale zrobisz jak uznasz za stosowne.

Bezwzględnie 300 litrów wystarczy ....a nawet 200. Byleby z poduszką powietrzną - oczywiście dla tej technologii.

 

Nie mam pojęcia jak wyglada barwa , mętnośc , mangan i amoniak oraz utlenialność tej wody. Wypowiadam sie na podstawie jednego parametru.-Zelaza-.

Pozdrawiam

 

Firma ta :

http://www.lodz.techwater.pl

Raczej to nie firma-krzak ...

No i jeszcze : dlaczego z poduszką powietrzną, słyszałem z kilku źródeł, że do wstępnego napowietrzania właśnie zwykły zbiornik ocynkowany ... :roll:

Dlaczego uważasz, że musi być z membraną ?

Mangan 0,13; amoniak 0,03

 

dzięki za odpowiedzi i prosze o jeszcze :oops:

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam prosbe do Was o rade chciałem zakupić centralny zmiekczacz wody

http://www.allegro.pl/item580891855_zmiekczacz_wody_buderus_loga_nice_30_od_6_osob.html

dom jednorodzinny , 4 osoby , nie robiłem badan wody jescze , opieram sie tylko na tym ze używanie czajnika bezprzewodowego po ok miesciąca to grzałki nie widac , pralka padła po roku urzytkowania , inne urzadzenia w łazience kabina prysznicowa baterie no dosłownie porazka ,samochodu nie sposób umyć ta woda po wyschnieciu zacieki niesamowite ,chce sie tylko pozbyc z tej wody Ca, i tu pytanie czy tym urządzeniem moge jakoś zaradzić na te moje bolączki .Jakie sa wady i zalety stosowania takich urządzeń .prosze o wszelkie uwagi na ten temat .Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na tym forum i jednoczesnie przepraszam, że trochę zmienię temat, ale lekko goni mnie czas.

Mam prośbę do Dusigrosza2000, ponieważ będąc na tej stronie przez chwilę zauważyłem, że zna się na rzeczy. Pytanie krótkie. W tym tygodniu zamierzam kupić zmiękczacz wody, konkretnie model Tapworks 25 ED (dom jednorodzinny, 6 osób). Czy to dobry wybór? Czy za te pieniądze (3450 zł z montażem) można dostać coś lepszego? A może za niższą wotę można dostać coś równie dobrego? Jesli tak to w jakim obszarze szukać, gdyż z tej oferty mogę się jeszcze wycofać.

 

Wybór trafny jeśli chodzi o markę ...jaka jest twardośc wody to wtedy powiem czy własciwie dobrany.

 

Pytałem w miejscowej stacji uzdatniania wody. Twardość w stopniach niemieckich wynosi 10, chcociaż czasami waha się w granicach 8-10.

 

Zamykaj oczy i kupuj. Naprawde dobry wybór.

Ekonomia , elegancja , trwałość i tania eksploatacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie są parametry wody która ma być napowietrzana i ile tej wody ma byc odbierane maksymalnie na godzinę?

Dobór zbiornika bez tych informacji nie jest mozliwy.

 

żelazo - 1,12

twardość - 23 w skali niemieckiej

Powiedzmy, że max. pobór wody 1 m3/h.

 

pozdrawiam, majki

 

Jesli mam być szczery to hydraulik jest lepiej przygotowany w temacie. A skoro tak jest to co to za firma chce uzdatniac wodę?

Moim zdaniem naciaganie na koszty.

Ale zrobisz jak uznasz za stosowne.

Bezwzględnie 300 litrów wystarczy ....a nawet 200. Byleby z poduszką powietrzną - oczywiście dla tej technologii.

 

Nie mam pojęcia jak wyglada barwa , mętnośc , mangan i amoniak oraz utlenialność tej wody. Wypowiadam sie na podstawie jednego parametru.-Zelaza-.

Pozdrawiam

 

Firma ta :

http://www.lodz.techwater.pl

Raczej to nie firma-krzak ...

No i jeszcze : dlaczego z poduszką powietrzną, słyszałem z kilku źródeł, że do wstępnego napowietrzania właśnie zwykły zbiornik ocynkowany ... :roll:

Dlaczego uważasz, że musi być z membraną ?

Mangan 0,13; amoniak 0,03

 

dzięki za odpowiedzi i prosze o jeszcze :oops:

 

pozdrawiam, majki

 

bardzo prosze Cie .....czytaj uważnie.....

Ja nie napisałem z membrana tylko z poduszka powietrzną

Juz w kilku postach opisywano to ale powtórze.

Aby odżelaziacz pracował poprawnie woda musi zostac wstepnie napowietrzona....takie czynności wymuszaja zastosowanie zbiornika cisnieniowego z poduszka powietrzna. Użycie zbiornika z membraną nie pozwoli na poprawne napowietrzenie i pierwszy cykl odżelaziania praktycznie nie zafunkcjonuje.

Przy zastosowaniu odżelaziaczy jakimi dysponuje wskazana firma - nota bene nie krzak - odżelazianie musi odbywac sie dwustopniowo. Najpierw napowietrzanie i utlenianie frakcji żelaza a nastepnie strącanie na odpowiednio dobranym złozu filtracyjnym. Tylko tak przeprowadzone odżelazianie ma racje bytu.

Mimo to uważam , że informacje o wodzie są zbyt skape by mozna było podejmowac wiążące decyzje co do sposobu jej uzdatniania. Ale skoro sprawę powierzyłes fachowcom no to trzeba im zaufać. zalecałbym jednak podpisanie umowy wymuszajacej gwarancje oczekiwanego efektu. Woda musi spełniać określone kryteria.Proponuje pierwsze badanie wykonać po ok. 3,5 miesiaca od momentu zaistnienia urzadzenia do odżelaziania.Pierwsze problemy - w przypadku nieprawidłowego doboru - pojawiaja sie po ok. dwóch miesiacach więc jesli po wskazanym czasie będzie OK to później nie powinno byc problemu. zabezpiecz sie papierem bezwzględnie bo później braknie Ci czasu by szukac pomocy na forum. Zrób równiez zastrzeżenie , ze jeśli badania wyjdą "fuj" to dobierajacy technologie uzdatniania pokrywa koszty tych badań. Jesli nie chca Ci wcisnąć lipy to bez ociągania podpiszą. Jeśli zamierzaja Cie naciągnąć to możesz mieć z tym problemy. Wtedy sie zastanów dlaczego? Poczytaj wczesniejsze posty a zobaczysz jak wygladaja problemy tych którzy nie zabezpieczyli sie przed kiepskimi efektami. Najczęściej jest tak , że pieniadze wydane a efektu ni ma:-)

Zatem do dzieła:-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na tym forum i jednoczesnie przepraszam, że trochę zmienię temat, ale lekko goni mnie czas.

Mam prośbę do Dusigrosza2000, ponieważ będąc na tej stronie przez chwilę zauważyłem, że zna się na rzeczy. Pytanie krótkie. W tym tygodniu zamierzam kupić zmiękczacz wody, konkretnie model Tapworks 25 ED (dom jednorodzinny, 6 osób). Czy to dobry wybór? Czy za te pieniądze (3450 zł z montażem) można dostać coś lepszego? A może za niższą wotę można dostać coś równie dobrego? Jesli tak to w jakim obszarze szukać, gdyż z tej oferty mogę się jeszcze wycofać.

 

Wybór trafny jeśli chodzi o markę ...jaka jest twardośc wody to wtedy powiem czy własciwie dobrany.

 

Pytałem w miejscowej stacji uzdatniania wody. Twardość w stopniach niemieckich wynosi 10, chocciaż czasami waha się w granicach 8-10.

 

Zamykaj oczy i kupuj. Naprawde dobry wybór.

Ekonomia , elegancja , trwałość i tania eksploatacja.

 

 

Serdecznie dziękuję za zainteresowanie się moją sprawą. Zastosuję się do rady i kupię. Pozdrawiam bardzo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam prosbe do Was o rade chciałem zakupić centralny zmiekczacz wody

http://www.allegro.pl/item580891855_zmiekczacz_wody_buderus_loga_nice_30_od_6_osob.html

dom jednorodzinny , 4 osoby , nie robiłem badan wody jescze , opieram sie tylko na tym ze używanie czajnika bezprzewodowego po ok miesciąca to grzałki nie widac , pralka padła po roku urzytkowania , inne urzadzenia w łazience kabina prysznicowa baterie no dosłownie porazka ,samochodu nie sposób umyć ta woda po wyschnieciu zacieki niesamowite ,chce sie tylko pozbyc z tej wody Ca, i tu pytanie czy tym urządzeniem moge jakoś zaradzić na te moje bolączki .Jakie sa wady i zalety stosowania takich urządzeń .prosze o wszelkie uwagi na ten temat .Pozdr

Dobieranie urzadzenia do uzdatniania bez uprzedniego zbadania wody to jak dobieranie lakieru do samochodu przez niewidomego.

Zdecydowanie zalecałbym choćby zbadanie twardości lub zasięgnięcie informacji w miejscowych wodociagach. Oni taka informacje posiadają. Ponadto stanowczo odradzam kupowanie na allegro. Tam nie ma firm tam sa sprzedawcy a Ty musisz sobie zabezpieczyc oprócz urzadzenia równiez fachowa opiekę . Wszelkie filtry powinny mieć zapewniony serwis .

Wiem ile osób zwraca sie do mnie po pomoc po uprzednim dokonaniu zakupu na allegro . Tych urzadzeń sie nie da ani naprawić ani przywrócic do życia przez telefon. One we wszystkich przypadkach wymagaja fachowego przgladu co jakis czas. A na allegro tego nie ma:-(

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo prosze Cie .....czytaj uważnie.....

Ja nie napisałem z membrana tylko z poduszka powietrzną

 

Przepraszam, ja laik jestem w tych kwestiach ... :oops:

Czyli krótko mówiąc ( inaczej ) zbiornik 300 l, tzw. "ocynkowany" będzie ok ?

Np. taki :

http://www.wimest.pl/UserFiles/obr05.jpg

Firma Wimest.

 

dziękuję bardzo za porady, pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto stanowczo odradzam kupowanie na allegro. Tam nie ma firm tam sa sprzedawcy a Ty musisz sobie zabezpieczyc oprócz urzadzenia równiez fachowa opiekę . Wszelkie filtry powinny mieć zapewniony serwis .

Wiem ile osób zwraca sie do mnie po pomoc po uprzednim dokonaniu zakupu na allegro . Tych urzadzeń sie nie da ani naprawić ani przywrócic do życia przez telefon. One we wszystkich przypadkach wymagaja fachowego przgladu co jakis czas. A na allegro tego nie ma:-(

Pozdrawiam

 

Odnosząc się do poprzedniego Twojego postu ( odpowiedź dla mnie ) i do tego muszę stwierdzić, że są to słowa dokładnie takie same jak usłyszałem w firmie w której byłem ( adres podany w poprzednich postach ).

Kobitka, całkiem sympatyczna i jak dla mnie z wielką wiedzą, właśnie mówiła, że jak chce tanie, to mam iść do pobliskiej castoramy ...

U nich jest umowa, odpowiedzialność, serwis i serwisant jak coś się spierniczy przyjeżdża o 23 w Wigilię ...

Zestaw ( odżelaziacz + zmiękczacz + napowietrzacz na wejściu zb. hydroforowego ) za 7,5 tysiąca.

Do tego lapma UV, w zależności od wyników sanepidu - 3 tysiące.

Allegro kusi ceną, ale są jeszcze inne rzeczy ...

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majki....

Ja bym to robił całkiem inaczej. Ale taka technologia tez nie jest błędna. Zbiornik dokładnie taki jak na załączonym obrazku. A co do ceny to ponegocjuj. Myślę , ze powinni nieco opuścić.

 

Kuszenie cena na allegro już nie jednego przyprawiło o zawrót głowy:-)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Uzytkuje zmiekczacz z glowica Fleck 7700. Chcialbym sie zapytac znawcow tego tematu jak prawidlowo ja ustawic? Twardosc wody mam 27 st.f., wiec taka wpisalem jako twardosc wody na wejsciu do zmiekczacza. Ale mam problem z pewna opcja ktora nazywa sie "system capacity". W instrukcji opisana jest tak "metrical format m3x°tH [C180],1°tH=10ppm of CaCO3". Rozumiem twardosc, ale jaka wartosc m3 przyjac? Chcialbym zeby zmiekczacz sam uruchomial regeneracje zloza wówczas, gdy urządzenie zmiękczy określoną ilość litrów wody dla twardosci wejściowej. Ustawilem wiec regeneracje objetosciowa opozniona, ale zmiekczacz nie chce regenerowac zloza nawet przez miesiac. Podejzewam, ze jest tu problem w ustawieniach glowicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Uzytkuje zmiekczacz z glowica Fleck 7700. Chcialbym sie zapytac znawcow tego tematu jak prawidlowo ja ustawic? Twardosc wody mam 27 st.f., wiec taka wpisalem jako twardosc wody na wejsciu do zmiekczacza. Ale mam problem z pewna opcja ktora nazywa sie "system capacity". W instrukcji opisana jest tak "metrical format m3x°tH [C180],1°tH=10ppm of CaCO3". Rozumiem twardosc, ale jaka wartosc m3 przyjac? Chcialbym zeby zmiekczacz sam uruchomial regeneracje zloza wówczas, gdy urządzenie zmiękczy określoną ilość litrów wody dla twardosci wejściowej. Ustawilem wiec regeneracje objetosciowa opozniona, ale zmiekczacz nie chce regenerowac zloza nawet przez miesiac. Podejzewam, ze jest tu problem w ustawieniach glowicy.

A gdzie podział sie serwis?

Czyżby zakup z Allegro?

 

Niestety ja nie moge pomóc bo zbyt słabo znam te głowice sterujace a. No na wszystkim znac sie nie mozna:-)

Moim zdaniem jednak cos jest nie tak...........jak wprowadzasz twardośc wody i system wie ile ma żywicy to sam powinien wyliczyc sobie jaka ma pojemnośc czyli "system capacity". Chyba , ze nie ma wprowadzonej ilości zywicy jonowymiennej do danych sterownika.

No na odległośc naprawde trudno pomóc. Przykro mi ale to chyba niemozliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...