Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

UZDATNIANIE WODY - doradzę w sprawie doboru urządzeń


ewoda

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Skąd te 10% to naprawdę nie wiem ale liczę na merytoryczną wypowiedz.

Abstrahujac od Waszej klotni. Za opis procesu co sie dzieje i jak sie ten nadmanganian rozklada, wielkie dzieki! Zeby sie bezsensownie nie klocic, to napisz prosze ile to jest procent. Czy jak przetrzymam roztwor w 20C przez miesiac to ile mniej wiecej sie tego utleni, 5, 10, 30 czy 50%?

 

pozdrawiam

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj, uwaga, Warszawiak!;)

na pewno bardziej niż Ty, który zaśmieca to forum jałowymi dyskusjami.

 

Zadał ci pytanie Jastrząb i zadałem ci ja. Odpowiedz na nie, a nie wywijaj kota ogonem.

Powtarzam jak zapomniałeś:

Ile klient zaoszczędzi nadmanganianu potasu stosując twoją metodę, czyli dosypywanie co regenerację nadmanganianu? Zamiast wsypania zapasu np. na miesiąc.

Niech potencjalny klient wie ile zaoszczędzi i czy to zauważy w portfelu stosując tą bzdurę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadał ci pytanie Jastrząb i zadałem ci ja. Odpowiedz na nie, a nie wywijaj kota ogonem.

Powtarzam jak zapomniałeś:

Ile klient zaoszczędzi nadmanganianu potasu stosując twoją metodę, czyli dosypywanie co regenerację nadmanganianu? Zamiast wsypania zapasu np. na miesiąc.

Niech potencjalny klient wie ile zaoszczędzi i czy to zauważy w portfelu stosując tą bzdurę.

 

Nie widzę najmniejszego powodu dlaczego bym miał przygotowywać dla CIEBIE taką właśnie informację.

Przyjdziesz kupić filtr to się dowiesz;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę najmniejszego powodu dlaczego bym miał przygotowywać dla CIEBIE taką właśnie informację.

Przyjdziesz kupić filtr to się dowiesz;)

pozdrawiam

 

Rozumiem. Bandy na skrzyżowaniach nie wystarczają trzeba było ci jeszcze na forum zaistnieć. Wypowiadając bzdurę musisz się liczyć na reakcję.

Niestety takie wypowiedzi nie przyniosą ci klientów nawet cytując formuły z książki.

Ja śmieci chińskich nie kupuję.

I może bym się twoją wypowiedzią nie zajmował tylko spotkałem się z takim przypadkiem. Robię to z nadzieją że ktoś moje ostrzeżenie przeczyta i wyśmieje Cię jak takie coś zaproponujesz.

Edytowane przez Hytryulik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Bandy na skrzyżowaniach nie wystarczają trzeba było ci jeszcze na forum zaistnieć. Wypowiadając bzdurę musisz się liczyć na reakcję.

Niestety takie wypowiedzi nie przyniosą ci klientów nawet cytując formuły z książki.

Ja śmieci chińskich nie kupuję.

I może bym się twoją wypowiedzią nie zajmował tylko spotkałem się z takim przypadkiem. Robię to z nadzieją że ktoś moje ostrzeżenie przeczyta i wyśmieje Cię jak takie coś zaproponujesz.

kupujesz kupujesz...

 

przynajmniej mi się zdarzy do książki czasem zajrzeć;)

Polecam na początek, żebyś się wdrożył "Uzdatnianie wody. Procesy fizyczne, chemiczne i biologiczne." J. Nawrocki, I i II

Bo poza tupaniem nogą oraz biciem piany nic konstruktywnego jeszcze Twojego nie przeczytałem. Na tym i innych wątkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupujesz kupujesz...

 

przynajmniej mi się zdarzy do książki czasem zajrzeć;)

Polecam na początek, żebyś się wdrożył "Uzdatnianie wody. Procesy fizyczne, chemiczne i biologiczne." J. Nawrocki, I i II

Bo poza tupaniem nogą oraz biciem piany nic konstruktywnego jeszcze Twojego nie przeczytałem. Na tym i innych wątkach.

 

A jak myślisz, skad te słowa: cytując formuły z książki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pozbyć się zapachu siarkowodoru z wody bez napowietrzania? Posiadam filtr ze złożem CR100 wielkości 13x54. Po filtracji zapach pozostaje.

 

Rozumiem, że zapach siarkowodoru dotyczy wody zimnej (jeśli tylko ciepłej to rozwiązanie będzie inne).

Siarkowodór można łatwo rozpoznać. Szybko się ulatnia i po kilkunastu sekundach woda w szklance powinna być bezwonna.

Można spróbować wkład do obudowy BB, ze złożem KDF (stop miedzi i cynku). Przekształca H2S z postaci gazowej do nierozpuszczalnych siarczków, nieszkodliwych zresztą.

Poza redukcją siarkowodoru ma również działanie antybakteryjne. Kilka razy pomogło.

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe - stop to to nie jest :)

Ma jednak wadę - jest cholernie drogi i wszelkie wkłady robione hurtowo (zapewne w państwie na CH...) są jednorazowe i zawierają go niewielkie ilości.

Można go dosypać bezpośrednio do zbiornika z innym złożem, ale tu z kolei powstaje problem regeneracji - trzeba ją przeprowadzić gorącą wodą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pozbyć się zapachu siarkowodoru z wody bez napowietrzania? Posiadam filtr ze złożem CR100 wielkości 13x54. Po filtracji zapach pozostaje.
Najtańszym i najlepszym sposobem na usunięcie siarkowodoru jest napowietrzenie wody (warunkiem jest posiadanie zbiornika hydroforowego bez membrany). Tzw. aspirator + zbiornik (np.300 l) + wymiana, to ok. 1500 zł. Spokój na lata + gratis (utlenianie żelaza, manganu, obniżenie utlenialności, podwyższenie pH, itp.).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pozbyć się zapachu siarkowodoru z wody bez napowietrzania? Posiadam filtr ze złożem CR100 wielkości 13x54. Po filtracji zapach pozostaje.

Padłeś ofiara bezczelnej reklamy w której CR jest dobry na wszystko. Niestety w polskich warunkach na usunięcie siarkowodoru jest metoda opisana przez Free_shopa. Ty powinieneś od tego zacząć. A to jest jedyne rozwiązanie ratujące sytuację, tylko ja dodałbym jeszcze tradycyjny odżelaziacz przed CR. Chyba że masz niewielkie przekroczenie żelaza.

Stosowanie wkładów wymiennych na cały dom to utopia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańszym i najlepszym sposobem na usunięcie siarkowodoru jest napowietrzenie wody (warunkiem jest posiadanie zbiornika hydroforowego bez membrany). Tzw. aspirator + zbiornik (np.300 l) + wymiana, to ok. 1500 zł. Spokój na lata + gratis (utlenianie żelaza, manganu, obniżenie utlenialności, podwyższenie pH, itp.).

Mam napowietrzanie i hydrofor ,ale niewiele to pomogło w moim przypadku. Napowietrzanie to duży problem, ponieważ zbiera się utlenione żelazo w hydroforze i filtrze wstępnym. Czytałem ,że KDF pomaga. Jak się go stosuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam napowietrzanie i hydrofor ,ale niewiele to pomogło w moim przypadku. Napowietrzanie to duży problem, ponieważ zbiera się utlenione żelazo w hydroforze i filtrze wstępnym. Czytałem ,że KDF pomaga. Jak się go stosuje?

 

Wywal filtr wstępny, w jego miejsce zamontuj odżelaziacz, a o KDF zapomnij bo Cię zje kosztowo przy stosowaniu na cały dom. Takie filtry powinno się stosować jako zabezpieczenie a nie rozwiązanie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam napowietrzanie i hydrofor ,ale niewiele to pomogło w moim przypadku. Napowietrzanie to duży problem, ponieważ zbiera się utlenione żelazo w hydroforze i filtrze wstępnym. Czytałem ,że KDF pomaga. Jak się go stosuje?

 

Wkłady z KDF (niech będzie granulatem;)) wkładamy do filtrów narurowych. Warto aby był to jak największy wkład np: BB20 i zamontowany na wodzie już uzdatnionej.

Warto się dopytać ile jest go we wkładzie (symboliczna ilość nie usunie siarkowodoru i zniechęci Cię do tego sposobu). Większość firm sprzedaje gotowe wyroby i zapewne takiej odpowiedzi nie udzieli.

Nieliczne robią je na zamówienie.

Tak jak wspomnieli przedmówcy, koszty eksploatacji są dość wysokie i występuje kłopot z regeneracją. Montaż na końcu stacji przedłuży trochę jego żywotność.

Większość wyrzuca je do kosza, niektórzy pewnie do lasu. Gdzieś czytałem, że próbowano płukać biegiem wstecznym ale efektów nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam napowietrzanie i hydrofor ,ale niewiele to pomogło w moim przypadku.
Może głupie pytanie, ale czy masz zamontowany na zbiorniku odpowietrznik? Sprawdź też jak długo od załączenia się pompy działa aspirator.

Napowietrzanie to duży problem, ponieważ zbiera się utlenione żelazo w hydroforze i filtrze wstępnym.
Nie nazwałbym tego problemem, wręcz przeciwnie tak ma być. Odciąża to filtr z CR, który już nie musi usuwać żelaza (mniejsza ilość regeneracji, mniejsze zużycie soli...). Co do filtra wstępnego, zawsze możesz kupić filtr z płukaniem (automatycznym lub ręcznym).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pomocy, przebijam się przez forum i nie widzę rozwiązania mojego problemu.

Zanim wkleję moje badania dodam, że wody gruntowe bardzo wysokie 1,5m, ujęcie na 6m, szambo 15m od ujęcia.

Mam zbiornik na solar 300l, i 150l przeponowy hydroforowy. Pomocy co robić ? nową głębszą studnie czy bawić się w lampy uv.

 

Bakterie coli w 100ml npl 2519

escherichia coli poniżej 1

żelazo ug/l 1960

mangan ug/l 288

mętność 23

twardość 292

 

reszta w normie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pomocy, przebijam się przez forum i nie widzę rozwiązania mojego problemu.

Zanim wkleję moje badania dodam, że wody gruntowe bardzo wysokie 1,5m, ujęcie na 6m, szambo 15m od ujęcia.

Mam zbiornik na solar 300l, i 150l przeponowy hydroforowy. Pomocy co robić ? nową głębszą studnie czy bawić się w lampy uv.

 

Bakterie coli w 100ml npl 2519

escherichia coli poniżej 1

żelazo ug/l 1960

mangan ug/l 288

mętność 23

twardość 292

 

reszta w normie

 

Czerpanie wody z 6 m jest dość ryzykowne i traktuj ją jako ostateczność . Nigdy nie będziesz wiedział co pijesz. Po każdym deszczu będzie się zmieniać twoja woda. Zapytaj się sąsiadów na jakiej głębokości mają studnie, gdyż nie zawsze można wykonać głębszą studnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...