Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

UZDATNIANIE WODY - doradzę w sprawie doboru urządzeń


ewoda

Recommended Posts

Odwrócona osmoza RO to nic innego jak złoża filtrujące.

Proszę pamiętać, że osmoza a szczególnie tania zużywa nawet 20razy wiecej wody do płukania złoża niż jej dostarcza

Mógłbyś rozwinąć ten wątek... ? ;) Gdzie konkretnie w konstrukcji membrany do RO znajdują się złoża filtujące?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jerśli raz jeszcze mogę zawrócić głowę, to poproszę o ocenę zmiękczacza jak ten tutaj

http://sklep.osmoza.pl/zmiekczacz-wody-logix-new-line-p-568.html

zdaje się ze odpowiada paramertom przez Was zasugerowanym. A tren zawór klapkowy tu jest faktycznie, bo ja widzę by-passy? :oops: ale może to nie o to chodzi?? :oops:

Pod tym "chełmem" jest wałek z krzywkami który zamyka i otwiera klapki i to napewno jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiękczacz ze sterownikiem Fleck 5600 każda kobieta ustawi - to jak ustawianie budzika.

 

Czy jest wystarczający dla 5 osobowej rodziny?

a co sądzicie o zmiękczaczach LOGIX?

 

Proszę zakupić i zamontować dowolny zmiękczacz, który ma co najmniej 25 litrów żywicy ze sterownikiem Logix, Clack lub Fleck. Wszystkie działają z podobnym efektem. Zdaje się, że Logix nie ma wbudowanego zaworu, którym można regulowac twardość wody. Z tych trzech najtańszy jest Clack i zmiękczacz z tym sterownikiem powinien byc najtańszy. Fleck 5600 Eco nie ma elektroniki, ale ustawienie ilości solanki to tak jak regulacja gaźnika w starym samochodzie. Montaz filtra wstępnego przed zmiękczaczem nie jest wskazany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Clack płytki sterującej nie zamyla w szczelnej obudowie.

Ty sadzisz że jak się świeci to lepiej tylko po co. Zrozumiesz to za parę lat.

 

Większość projektów na węzły cieplne i kotłownie mają zastrzerzenie : sterowanie elektromechaniczne jak myślisz projektanci są "nie czsowi"?

 

To nie samochód pochwalć się tym nie można do kościoła nie da się tym pojechać to ma pracować 20 lat bez zarzutu. A do tej pory tylko o Flecku można to powiedzieć. To jest górna półka bo trwałosć jest do sprawdzenia a elektronikę wprowadziłi aby zejść z ceny i jest opcją.

 

Proszę nie przesadzać z tą górna półką dla sterownika Fleck. Proszę coś napisać o Flecku 5000 i ile tych sterowników wyladowało na wysypisku śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że Logix nie ma wbudowanego zaworu, którym można regulować twardość wody.

 

 

 

To z opisu tego logixa new line "Urządzenie regeneruje się samoczynnie w zależności od potrzeb na podstawie zaprogramowanej twardości wody surowej i zliczania ilości wody użytkowanej".

 

Rozumiem, że ten model ma możliwość programowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Fleck 5600 Eco nie ma elektroniki, ale ustawienie ilości solanki to tak jak regulacja gaźnika w starym samochodzie. Montaz filtra wstępnego przed zmiękczaczem nie jest wskazany.

Ilośc solanki ustawia sie raz i to przez producenta zmiękczacza a reszta jest prosta i intuicyjana.

Powodzenia życzę ustwić sterownik po dwuch latach jak np. zginie instrukcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest wskazany, czy nie jest konieczny? Bo własnie o tym myślałam, że chyba jeszcze jakiś filtr wstępny, mechaniczny byc musi. czyli clack jawi się najprzyjemniej, bo można ustawić twardość wody. W eksploatacji codziennej mam nadzieję ze też :)

 

Jeżeli jest to woda z sieci miejskiej to wskazany jest filtr mechaniczny 5 mikronów BB. Jeżeli woda z własnego ujecia i studnia jest dobrze wykonana nie ma takiej potrzeby. Nigdy nie faworyzuję żadnego producenta. Mogę podać tylko to co zostalo sprawdzone. Ponad tysiąc sprzedanych sterowników Clack i tylko kilka sztuk w których trzeba było wymienić zasilacze. Ale to raczej wina polskiej sieci elektrycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilośc solanki ustawia sie raz i to przez producenta zmiękczacza a reszta jest prosta i intuicyjana.

Powodzenia życzę ustwić sterownik po dwuch latach jak np. zginie instrukcja.

Po dwóch latach jak trzeba ustawić mechanicznego Flecka to trzeba zegarmistrza wołać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że Logix nie ma wbudowanego zaworu, którym można regulować twardość wody.

 

 

 

To z opisu tego logixa new line "Urządzenie regeneruje się samoczynnie w zależności od potrzeb na podstawie zaprogramowanej twardości wody surowej i zliczania ilości wody użytkowanej".

 

Rozumiem, że ten model ma możliwość programowania?

 

 

Większość modeli z logicznymi, objętościowymi głowicami ma możliwość programowania tylko zależy co chcesz zaprogramować.

Zmiękczacze są już ustawione na produkowanie miękkiej wody a jeżeli chodzi o poziom miękkośći ustawianej w głowicy to chyba nie ma na polskim rynku takiej firmy.

Może sie myle? Proszę wiec mnie wyprowadzić z błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Fleck 5600 Eco nie ma elektroniki, ale ustawienie ilości solanki to tak jak regulacja gaźnika w starym samochodzie. Montaz filtra wstępnego przed zmiękczaczem nie jest wskazany.

Ilośc solanki ustawia sie raz i to przez producenta zmiękczacza a reszta jest prosta i intuicyjana.

Powodzenia życzę ustwić sterownik po dwuch latach jak np. zginie instrukcja.

 

Widzę, że niektórzy montują tylko to co ustawi producent, a jak zginie instrukcja to juz sobie nie poradzą. Zapewne instrukcja jest sciśle tajnym dokumentem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Proszę nie przesadzać z tą górna półką dla sterownika Fleck. Proszę coś napisać o Flecku 5000 i ile tych sterowników wyladowało na wysypisku śmieci.

Ztym sie zgodzę swego czasu zdażył mi sie z tym zaworem lecz mój sprzedawca za dopłatą różnicy ceny wymienił mi wszystkie zawory na fleck 2510. Trzeba kupować towar z dorego źródła :wink: to bys nic na śmietnik nie wyrzucił.

Fleck szybko wycofał się ze sprzedaży tego zaworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że Logix nie ma wbudowanego zaworu, którym można regulować twardość wody.

 

 

 

To z opisu tego logixa new line "Urządzenie regeneruje się samoczynnie w zależności od potrzeb na podstawie zaprogramowanej twardości wody surowej i zliczania ilości wody użytkowanej".

 

Rozumiem, że ten model ma możliwość programowania?

 

Wszystkie sterowniki elektroniczne ze sterowaniem objetościowym mają mozliwość programowania (rozsądnych producentów oczywiście)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Fleck 5600 Eco nie ma elektroniki, ale ustawienie ilości solanki to tak jak regulacja gaźnika w starym samochodzie. Montaz filtra wstępnego przed zmiękczaczem nie jest wskazany.

Ilośc solanki ustawia sie raz i to przez producenta zmiękczacza a reszta jest prosta i intuicyjana.

Powodzenia życzę ustwić sterownik po dwuch latach jak np. zginie instrukcja.

 

Widzę, że niektórzy montują tylko to co ustawi producent, a jak zginie instrukcja to juz sobie nie poradzą. Zapewne instrukcja jest sciśle tajnym dokumentem

chodzi tu o klienta w szczegolności o kobiety których mężowie są zajęci :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Proszę nie przesadzać z tą górna półką dla sterownika Fleck. Proszę coś napisać o Flecku 5000 i ile tych sterowników wyladowało na wysypisku śmieci.

Ztym sie zgodzę swego czasu zdażył mi sie z tym zaworem lecz mój sprzedawca za dopłatą różnicy ceny wymienił mi wszystkie zawory na fleck 2510. Trzeba kupować towar z dorego źródła :wink: to bys nic na śmietnik nie wyrzucił.

Fleck szybko wycofał się ze sprzedaży tego zaworu.

 

Panie hydrauliku nie wyrzyciłem żadnego zaworu na śmietnik bo wiedziałem, że Fleck wypuścił bubla. To tylko świadczy o producencie, że nie jest to żadna wyższa pólka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Panie hydrauliku nie wyrzyciłem żadnego zaworu na śmietnik bo wiedziałem, że Fleck wypuścił bubla. To tylko świadczy o producencie, że nie jest to żadna wyższa pólka.

ja też a co producent z nimi zrobił to jego sprawa

Gdzie drwa rąbią tam wióry lecą.

Tyn się nie myli kto nic nie robi. Do których się zaliczasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...