Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

UZDATNIANIE WODY - doradzę w sprawie doboru urządzeń


ewoda

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jerśli raz jeszcze mogę zawrócić głowę, to poproszę o ocenę zmiękczacza jak ten tutaj

http://sklep.osmoza.pl/zmiekczacz-wody-logix-new-line-p-568.html

zdaje się ze odpowiada paramertom przez Was zasugerowanym. A tren zawór klapkowy tu jest faktycznie, bo ja widzę by-passy? :oops: ale może to nie o to chodzi?? :oops:

Cena jest dobra. Jedyny minus, że nie ma zaworu mieszającego, tzn. pozwalającego na uzyskanie wody częściowo zmiękczonej.

Większość producentów ma takie rozwiązanie, należy się spytać u sprzedawcy. Autotrol (Logix) ma zawór wbudowany w przyłącze, Fleck i Clack mają zawory w głowicy.

 

Wydajności zmiękczacza nie zapewnie zawór on ma zazwyczaj wiekszy przepływ. Zalerzy to od średnicy zbiornika z żywicą raczej jej zasypanej ilości.

Dla domku jednorodzinnego powinno być jej min 20litrów.

Zawór Logix to zawór "klapkowy" to nie udane rozwiązanie i ta elektronika nie wiem po co. Nie karzdy z tym sobie radzi. Ma jedną zaletę jest tani.

Niektórzy nie radza sobie z jęz. polskim. Trochę litości dla oczu plz.

 

Zmiękczacze są już ustawione na produkowanie miękkiej wody a jeżeli chodzi o poziom miękkośći ustawianej w głowicy to chyba nie ma na polskim rynku takiej firmy.

Może sie myle? Proszę wiec mnie wyprowadzić z błędu.

j.w., większość producentów ma w swojej ofercie zawory mieszające ("mixing valve").

 

Widzę, że niektórzy montują tylko to co ustawi producent, a jak zginie instrukcja to juz sobie nie poradzą. Zapewne instrukcja jest sciśle tajnym dokumentem

:D Ja ściągam instrukcje z torrenta, co prawda przy wydruku pojawia się czerwony napis "top secret" :D ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja poszukam zaworu mieszającego, choć szkoda miękkiej wody na mieszanie z "żywą".

"Szkoda", to będzie jak z instalacji zrobi się rzeszoto albo, jak to

chcesz mieć "zieloną" wodę

Uważam, że zawór mieszający jest dobrym rozwiązaniem (zawsze możesz go zakręcić).

Tak na prawdę, nikt Cię nie zmusza do tego aby woda, którą używasz spełniała jakiekolwiek wymagania. To Twój problem :D Ale ciężko będzie później coś zmienić. Najprostsza przeróbka, to chyba w przypadku sterowników Logix (wymiana przyłącza na AV012):

http://www.eurotrol.it/attachments/074_00-04-EN_28112008.pdf

Myślę, że lepiej zainwestować 100 zł, niż później zapłacić 1000 :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jest dobra. Jedyny minus, że nie ma zaworu mieszającego, tzn. pozwalającego na uzyskanie wody częściowo zmiękczonej.

Większość producentów ma takie rozwiązanie, należy się spytać u sprzedawcy. Autotrol (Logix) ma zawór wbudowany w przyłącze, Fleck i Clack mają zawory w głowicy

 

 

Najprostsza przeróbka, to chyba w przypadku sterowników Logix (wymiana przyłącza na AV012)

 

no to jest ten zawór w autotrolu czy nie ma?

losie, chyba zbyt późno na moje myślenie o takich rzeczach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli taka informacja Zmiękczacz posiada możliwość płynnej regulacji stopnia twardości wody w zakresie od zera do twardości wyjściowej wody. powinna mnie zadowolić.

W zupełności!

Chociaż w praktyce większość zaworów mieszających pozwala na regulację twardości wody od zera do ok. połowy twardości wody surowej (ale to tylko techniczny szczegół).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za cierpliwość.

 

Z moją pomocą przez chwilę zrobiło się na forum laicko i babsko (nie obrażając pań - techników rzecz jasna). :wink:

Z czystym sumieniem zgłębienia tematu i zbliżenia się znacznie do końca dręczącego mnie tematu czystej wody z kranu - idę do wanny - póki co w bloku, więc mam nadziej, na w miarę czystą wodę:)

dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zgryz - w domu mam bardzo twardą wodę. Na etapie projektowania i montażu instalacji nie pomyślałam o żadnych filtrach, instalacja już działa, wodę można kroić i boję się o to, że w końcu mi się na przykład podłogówka zakamieni (niby obieg zamknięty, ale jednak - czasem się tej wody "dobija"), że o geberitach i kabinie prysznicowej nie wspomnę.

 

Opcja pt. wymiennik jonowy (czy jakoś tak) odpada, bo mam tylko jeden obieg (zarówno do wody pitnej jak i do ogrzewania), a woda z tego jest niezdatna do picia. Są jakieś inne opcje? Filtry, które można zamontować zaraz za licznikiem i cieszyć się miękką wodą?

 

Znalazłam też coś takiego - co to? http://www.scalestop.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Panie Hytryulik - pomocy z tymi sterownikami. Już myślałam o Flecku, ale montażysta zaproponował mi ten CTX jako znacznie lepszy (większa ilość elektroniki i sterowania, ale wcale nie musi to być lepsze - wiem wiem). Mówi ze Te flecka już tak często nie są montowane, bo sa lepsze rozwiązania. Ale tenże sprzedawca ma także zawory flec i może zamontować. CO ROBIĆ?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...