Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

UZDATNIANIE WODY - doradzę w sprawie doboru urządzeń


ewoda

Recommended Posts

jak i gdzie podłączyć zasilenie wody.

W komplecie z systemem RO powinieneś dostać złączkę - coś w tym rodzaju: http://www.woda.com.pl/index.php?k63,przylacza-wody. Złączka taka wraz z zaworkiem (http://www.woda.com.pl/index.php?p182,zawor-kulowy-1-4-gz-pod-przewod-elastyczny-6-mm) stanowi trójnik, który wkręcasz typowo między wężyk elastyczny idący od baterii zlewozmywakowej a rurę z zimną wodą. Do tak powstałego trójnika podłączasz wężyk, który z drugiej strony wpinasz w złączkę wejściową w pierwszym korpusie wstępnym. Szczegóły (wraz ze zdjęciami) znajdziesz w instrukcji, do której podałem Ci link w poprzedniej wiadomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak mam.W trakcie sciągania melduje że 'zatrzymano'.No ale stronka generalnie b.ładna.Czy do filtrów do pralki można po tym okresie 6 mieś dostać sam wkład?

osmozę prawie złożyłem)/oczywiście nie wiedziałem że żeby wyjąć wężyk to po zdjęciu tego niebieskiego trzeba wcisnąć)))/cóż każdy ma swoje tempo odkrywania świata).Kolejne pytanie...membrana.Wyjąłem z torby plastikowej..to jest taki niebieski walec...czy tą niebieską grubą folię też zdjąć?Bo jest na niej nalepka z marką firmy i nr seryjny? I więcej nie będę ..............zawracał :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam.W trakcie sciągania melduje że 'zatrzymano'.

No to coś nie tak - u mnie działa OK. Podaję Ci nowy link - bezpośredni: http://www.woda.com.pl/__instrukcje/instrukcja-montazu-osmozy-a4.pdf

 

Czy do filtrów do pralki można po tym okresie 6 mieś dostać sam wkład?

Tak - są odpowiednie złoża - np: http://www.woda.com.pl/index.php?p230,zloze-wymienne-do-filtra-pralkowego-polifosfat

 

Kolejne pytanie...membrana.Wyjąłem z torby plastikowej..to jest taki niebieski walec...czy tą niebieską grubą folię też zdjąć?Bo jest na niej nalepka z marką firmy i nr seryjny?

Nie ściągaj z membrany niczego, poza przeźroczystym opakowaniem. Nie dotykaj jej również brudnymi dłońmi.

 

I więcej nie będę ..............zawracał :lol:

Nie ma problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące osmozy.

Wodę mam ze studni i pompa głębinowa tłoczy ją do zbiornika hydroforowego. Jak powinno być ustawione ciśnienie załączenia i wyłączenia pompy dla właściwego działania osmozy.

Do prawidłowej pracy filtra RO, potrzebne jest ciśnienie w granicach 3-4 bar, ze wskazaniem na bliżej 4 niż 3 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa sterowana jest łącznikiem LCA2. Ciśnienie wyłączenia mogę ustawić na 4 bary ale wtedy ciśnienie załączenia mogę ustawić maks na 2,2 bara. Przy takich ustawieniach co jakiś czas słychać jakieś burczenie. :-?

W LC histerezę reguluje się taką wkręcaną śrubką od góry. Można zejść gdzieś tak do 1 - 1,2 bary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa sterowana jest łącznikiem LCA2. Ciśnienie wyłączenia mogę ustawić na 4 bary ale wtedy ciśnienie załączenia mogę ustawić maks na 2,2 bara. Przy takich ustawieniach co jakiś czas słychać jakieś burczenie. :-?

W LC histerezę reguluje się taką wkręcaną śrubką od góry. Można zejść gdzieś tak do 1 - 1,2 bary.

Wiem ale mi chodzi o jak najwyższe ciśnienie załączenia i przy ustawionym wyłączeniu na 4 bary nie mogę podnieść ciśnienia załączenia więcej niż na 2,2 bara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ale mi chodzi o jak najwyższe ciśnienie załączenia i przy ustawionym wyłączeniu na 4 bary nie mogę podnieść ciśnienia załączenia więcej niż na 2,2 bara.

To znaczy że nie wiesz. :)

To o czym piszesz regulujesz taką zębatą nakrętką na samym dole regulatora. Odległość między załączaniem a wyłączaniem reguluje się skontrowaną śrubką na samej górze. Mam u siebie LC2 i załaczam przy 2,7 a wyłączam przy 4. I da się jeszcze podnieść bardziej tą dolną. Jak będziesz dalej miał problemy to zrobie fotkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ciśnienie wody przed filtrem RO będzie większe niż powiedzmy 4 bar, możesz zainstalować przed filtrem osmotycznym, mały reduktor ciśnienia.
Nie mam możliwości podniesienia ciśnienia pow 3 załącza się przy 2.Podobno są jakieś pompki do instalacji przed RO. Napisz czy można to normalnie dostać ..jaka jest orientacyjna cena....i jak to w bojach działa. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam możliwości podniesienia ciśnienia pow 3 załącza się przy 2.Podobno są jakieś pompki do instalacji przed RO. Napisz czy można to normalnie dostać ..jaka jest orientacyjna cena....i jak to w bojach działa. :)

Tak - są pompy elektryczne, które wzmacniają ciśnienie wody na membranie. Taka kompletna pompa ma dwa czujniki - jeden, niskiego ciśnienia, zabezpiecza ją przed pracą na sucho; drugi, czujnik wysokiego ciśnienia, wyłącza ją, gdy zbiornik jest napompowany w całości. Przykładowa pompa elektryczna (kompletna z czujnikami) do odwróconej osmozy.

 

Do filtrów RO ze zbiornikami, stosuje się również pompy hydrauliczne permeate pump. W przypadku niskiego ciśnienia wody w instalacji, również one mogą być dobrą opcją.

 

Jednak z obydwu powyższych rozwiązań, sugerowałbym pompę elektryczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ciśnienie wody przed filtrem RO będzie większe niż powiedzmy 4 bar, możesz zainstalować przed filtrem osmotycznym, mały reduktor ciśnienia.
Nie mam możliwości podniesienia ciśnienia pow 3 załącza się przy 2.Podobno są jakieś pompki do instalacji przed RO. Napisz czy można to normalnie dostać ..jaka jest orientacyjna cena....i jak to w bojach działa. :)

 

Polecam zamontowanie pompki permeatu. Działa przy ciśnieniu minimum 2 bar. Zaletą tej pompki jest zmniejszenie nawet o 70% ilości wody odpływającej do kanalizacji. Montując pompkę można zdenontować zawór odcinający dopływ wody przy pełnym zbiorniku (zawory często nie dzialają poprawnie i woda płynie do kanalizacji non stop). Pompka odcina dopływ wody. Dodatkowo w zbiorniku jest wyższe ciśnienie. Koszt pompki permeatu Aquatec to około 200 PLN.

http://www.aquatec.com/permeate.htm

 

Pompka elektryczna będzie droższa w zakupie i eksploatacji (chyba że chinska -będzie tańsza ale jej żywotnośc jest krótka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam 6 km od Szczecina. Woda jest tutaj chyba głównie z dużą ilością wapnia. Udało mi się usunać cały kamień tzn. nalot na ściankach oraz luźno pływające blaszki odkamieniaczem kupionym w hipermarkecie, więc zaniczyszczenie wydaje mi się dość pospolite. PO 1,5 miesiąca od odkaminienia czjnika znowu jest kamień, więc chyba jest tego dużo w wodzie. Po przeczytaniu tego wątku zastanawiam się czy u mnie można zainstalować jakiąś przydomową stację uzdatniaania wody, oszczędzę wszystkie urządzenia agd, piec do podgrzewania wody odraz kaloryfery. Co byłoby u mnie najlepsze i w którym miejscu instaluje sie taką stację? Główny kran przy wejściu wody mam w pomieszeniu na poziomie piwnicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...