Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

UZDATNIANIE WODY - doradzę w sprawie doboru urządzeń


ewoda

Recommended Posts

Ale ty potrzebujesz urządzenia do zastosowań "pół przemysłowych" ? Bo preforma 278 do domu to raczej zbyt duża będzie. Poszukaj na sterowniku Autotrol 255/760 lub LOGIQ 269. To są wielkości dla domowej instalacji.

Sprawdzę.

Ja nie potrzebuję urządzenia półprzemysłowego, ale urządzenia, które nie będzie mi tłumić przepływu w sieci.

A wygląda na to, że urządzenia, które zapewniają przepływ na poziomie zbliżonym do 1 l/s to już nazywają się, nie wiedzieć czemu, półprzemysłowe. Tak jakby w większym domu nie trzeba było mieć dobrego przepływu. Przecież w domu też możemy uruchomić jednocześnie wiele odbiorników wody na kilku kondygnacjach jednocześnie: wanna, prysznic, umywalki, zlew, pralka, zmywarka, kible. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sprawdzę.

Ja nie potrzebuję urządzenia półprzemysłowego, ale urządzenia, które nie będzie mi tłumić przepływu w sieci.

A wygląda na to, że urządzenia, które zapewniają przepływ na poziomie zbliżonym do 1 l/s to już nazywają się, nie wiedzieć czemu, półprzemysłowe. Tak jakby w większym domu nie trzeba było mieć dobrego przepływu. Przecież w domu też możemy uruchomić jednocześnie wiele odbiorników wody na kilku kondygnacjach jednocześnie: wanna, prysznic, umywalki, zlew, pralka, zmywarka, kible. :)

 

Dokładnie tak, sterowniki o których piszemy powyżej z palcem poradzą sobie z obsługą domu. PREFORMA 278 jest w twoim przypadku przerostem formy nad treścią. Ale jak to mówią kto bogatemu zabroni ;-).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam

Za te pieniądze bardzo dobre urządzenie.

Głowica ok, złoże bardzo dobre, butla jedna z najlepszych i obudowa również.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To ja też poproszę o poradę. Potrzebuję zmiękczacz dla 3 osób, woda z wodociągów twardość około 25, zużycie miesięczne około 12m3.

Wersja raczej budżetowa, ale jestem otwarty na sugestie. Na tą chwilę mam na oku:

https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz-wody-hydro-premium-27-monosferyczny-10716894843?reco_id=ffc53910-7d55-11ec-adf7-bc97e12caaf0&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

https://allegro.pl/oferta/polski-zmiekczacz-wody-hydro-30-wegiel-aktywny-7350457993

https://allegro.pl/oferta/zmiekczacz-wody-20l-claro-lcd-ustm-10747775166

 

Zobacz model z 35 l złoża Lewatit, Ecoperla Toro 35 -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to jeszcze jedno szybkie pytanie.

Czy zmiękczacz lepiej instalować na sztywno czy na wężach gumowych.

Muszę dać znać hydraulikowi a nie wiem co będzie lepsze.

 

Z góry dziękuje za informację.

 

Montaż na przyłączu elastycznym, jest szybszy, tańszy i bezpieczny. Nie widzę przeciwwskazań.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, potrzebuję pomocy przy wyborze zmiękczacza wody, hydraulik który przygotowywał nam instalacje poleca BNT 20. Chciałbym się dowiedzieć czy to urządzenie będzie odpowiednie dla nas. Miesięcznie zużywamy Ok 15m³ wody, chodź bywały też takie miesiące kiedy było to 30m³. Woda pozostawia po sobie ślady kamienia, na armaturze i w ubikacjach. Niestety nie mamy narazie możliwości przyłączenia się do kanalizacji, szambo które mamy ma pojemność 11m³. Parametry wody znam tylko z informacji jaka uzyskałem z wodociągów. Barwa <5mg/l, Przewodność elektryczna właściwa 575uS/cm, Odczyn 7,6pH, Stężenie żelaza ogólnego 32ug/l, Stężenie chlorków 8,9mg/l, Stężenie wolnego chloru 8,9mg/l, Stężenie azotanów <2,0mg/l, Twardość mg/l CaCO3/dH 289/16,2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, potrzebuję pomocy przy wyborze zmiękczacza wody, hydraulik który przygotowywał nam instalacje poleca BNT 20. Chciałbym się dowiedzieć czy to urządzenie będzie odpowiednie dla nas. Miesięcznie zużywamy Ok 15m³ wody, chodź bywały też takie miesiące kiedy było to 30m³. Woda pozostawia po sobie ślady kamienia, na armaturze i w ubikacjach. Niestety nie mamy narazie możliwości przyłączenia się do kanalizacji, szambo które mamy ma pojemność 11m³. Parametry wody znam tylko z informacji jaka uzyskałem z wodociągów. Barwa <5mg/l, Przewodność elektryczna właściwa 575uS/cm, Odczyn 7,6pH, Stężenie żelaza ogólnego 32ug/l, Stężenie chlorków 8,9mg/l, Stężenie wolnego chloru 8,9mg/l, Stężenie azotanów <2,0mg/l, Twardość mg/l CaCO3/dH 289/16,2

 

Zużycie wody masz niestandardowo wysokie patrząc na 30m3. Upewnij się że nie jest to informacja z dwóch miesięcy.

Dla zużycia 15 m3 przy tej twardości zmiękczacz z butlą 30 litrów

Dla zużycia 30 m3 zmiękczacz dwulementowy z butlą 50 lub 60 litrów,

 

Napisz jeszcze ile masz osób w domu?

 

Głowica BNT jak najbardziej OK, aczkolwiek zawór BNT jest chiński.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Louis_muniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to jeszcze jedno szybkie pytanie.

Czy zmiękczacz lepiej instalować na sztywno czy na wężach gumowych.

Muszę dać znać hydraulikowi a nie wiem co będzie lepsze.

 

Z góry dziękuje za informację.

 

Kamil w_wa Cześć

Wszystko zależy czy jesteś pewien, tego, że nie będziesz kiedykolwiek ruszał stacji, jeśli nie masz takiej pewności to lepiej na wężach bo daje to możliwość pewnej mobilności- przesuwania stacji. Co do szczelności, czy wytrzymałości nie ma obaw, gdyż większość oferowanych na rynku węży to porządne ,,hydrauliczne gadżety" i i działają bez zarzutu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuję pomocy w doborze urządzeń do uzdatniania wody. 3 osoby, oczyszczalnia przydomowa, 1600 żelaza, 140 maganu, 170 twardości. W pomieszczeniu technicznym mało miejsca. Najlepiej urządzenia do wysokości 140 cm i wtedy zrzut popłuczyn możliwy do drenażu. Jeśli nie, to zrzut do oczyszczalni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuzycie było z miesiąca, 3 razy musiałem szambo pompować. W domu jest nas 7 osób. 2 dorosłe i 5 dzieci. 2x wanna 2x prysznic, 3x toaleta.

 

To w przypadku 7 osób zużycie masz jak najbardziej prawidłowe, ponieważ przyjmuje się 3-4 m3 na osobę.

W takim wypadku tak jak pisałem powyżej

 

Dla zużycia 15 m3 przy tej twardości zmiękczacz z butlą 30 litrów

Dla zużycia 30 m3 zmiękczacz dwulementowy z butlą 50 lub 60 litrów

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuję pomocy w doborze urządzeń do uzdatniania wody. 3 osoby, oczyszczalnia przydomowa, 1600 żelaza, 140 maganu, 170 twardości. W pomieszczeniu technicznym mało miejsca. Najlepiej urządzenia do wysokości 140 cm i wtedy zrzut popłuczyn możliwy do drenażu. Jeśli nie, to zrzut do oczyszczalni.

 

Cześć,

 

czy mógłbyś przesłać całość wyników analizy wody?

 

Dodatkowo napisz proszę informację dot. modelu pompy głębinowej, głębokości lustra wody, rodzaju zbiornika hydroforowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w przypadku 7 osób zużycie masz jak najbardziej prawidłowe, ponieważ przyjmuje się 3-4 m3 na osobę.

W takim wypadku tak jak pisałem powyżej

 

Dla zużycia 15 m3 przy tej twardości zmiękczacz z butlą 30 litrów

Dla zużycia 30 m3 zmiękczacz dwulementowy z butlą 50 lub 60 litrów

 

Pozdrawiam

To czy taki byłby odpowiedni w moim przypadku ZMIĘKCZACZ WODY SUPREME LOGIQ 50D PERFORMA 269

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

czy mógłbyś przesłać całość wyników analizy wody?

 

Dodatkowo napisz proszę informację dot. modelu pompy głębinowej, głębokości lustra wody, rodzaju zbiornika hydroforowego.

Dziękuję. Większość informacji przesłałem już do Was emailem, ale brak rozwiazania o wysokości 140 cm. Może ktoś inny ma pomysł na niskie urzadzenie do odżelaziania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Większość informacji przesłałem już do Was emailem, ale brak rozwiazania o wysokości 140 cm. Może ktoś inny ma pomysł na niskie urzadzenie do odżelaziania?

 

W porządku, w razie wszelkich pytań jesteśmy do dyspozycji.

 

Zwróć uwagę na stosowane popularnie rozwiązania, np. w realizacjach na naszej stronie: https://www.klarsan.pl/realizacje/

 

Niestety w przypadku zanieczyszczonej wody i chęci doprowadzenia jej do norm jakości wody wg Rozporządzenia, trudno jest znaleźć czasem bezpieczne dla użytkowników i bezobsługowe alternatywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuję pomocy w doborze urządzeń do uzdatniania wody. 3 osoby, oczyszczalnia przydomowa, 1600 żelaza, 140 maganu, 170 twardości. W pomieszczeniu technicznym mało miejsca. Najlepiej urządzenia do wysokości 140 cm i wtedy zrzut popłuczyn możliwy do drenażu. Jeśli nie, to zrzut do oczyszczalni.

qubek17 Louis_muniek i inni doradźcie coś proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...