Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

O jakiegos czasu po, mowiac kolokwialnie, "odkreceniu kurka" z ciepla woda w kazdym kranie w domu, zarowno na parterze jak i na pietrze, po krotkiej chwili normalnego cisnienia (tzn takiego, jak bylo do niedawna przez caly czas) nastepuje jego odczuwalny spadek. Wyciek raczej wykluczam po testach z badaniem wskazan wodomierza przy braku poboru wody. Gdzie tkwi przyczyna? Czy moze brudny filtr siatkowy w ukladzie kotla gazowego i zasobnika cwu? Czy szukac gdzie indziej?
Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/107201-spadek-cisnienia-cieplej-wody-po-odkreceniu-kranu-why/
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w instalacji sa jakieś filtry to na to bym najpierw postawił.

 

Jak nie ma filtrów, to gdzieś się przytkało. Najpredzej na jakimś zaworze. Jeśli tak to może pomóc przedmuchanie powietrzem i przepłukanie wodą (kilka razy naprzemian).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/107201-spadek-cisnienia-cieplej-wody-po-odkreceniu-kranu-why/#findComment-2639358
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
Zauwazylem dzisiaj, ze cisnienie cwu w instalacji skoczylo do 6 bar (cisinienie sieci wodociagowej) i niewiele daja nastawy reduktora (ktory do niedawna dzialal prawidlowo, ogarniczajac cisnienie do 4 bar). Po masymalnym chyba wykreceniu sprezyny cisnienie spadlo do 4.5-5 bar i utrzymuje sie na razie na tym poziomie. Slychac tez cichy szum wody, jakby przez caly czas instalacja sie dopelniala woda. Wyciek raczej odpada bo wodomierz nie wykazuje zadnych zmian przy braku poboru z kranow. Dlaczego ten szum, co jest na rzeczy? A reduktorek cisnienia pewnie do wymiany? Filtr siatkowy tuz pzred manometrem przeczyscilem choc nie byl szczegolnie brudny. Skojarzylem tez ten objaw z opisanym na poczatku watku problemem spadku cisnienia na cwu po odkreceniu kranu (co wczesniej nie wystepowalo)
Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/107201-spadek-cisnienia-cieplej-wody-po-odkreceniu-kranu-why/#findComment-2699625
Udostępnij na innych stronach

Pytałem, bo u mnie spadek ciśnienia ciepłej wody jest rzeczą normalną, a wynika z faktu zastosowaniu kotła gazowego ze zintegrowanym zasobnikiem cwu.

Aby kocioł był w stanie dogrzewać wodę przepływowo (przy bardzo dużym poborze wody) producent zastosował na wlocie do zasobnika odpowiednią kryzę powodująca ograniczenie przepływu wody w jednostce czasu, a co za tym idzie spadek ciśnienia dynamicznego na obwodzie cwu. Cisnienie statyczne jest identyczne jak na zimnej wodzie.

Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/107201-spadek-cisnienia-cieplej-wody-po-odkreceniu-kranu-why/#findComment-2699726
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie laicyzm pytania, ale na ponizszych zdjeciach http://picasaweb.google.pl/tomek2tomek2/Budowlane# reduktor cisnienia to element mosiezny z lewej strony manometru czy tez element chromowany 'Made in Italy" pod manometrem?
Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/107201-spadek-cisnienia-cieplej-wody-po-odkreceniu-kranu-why/#findComment-2704826
Udostępnij na innych stronach

Po przejrzeniu netu wnioskuje, ze reduktor to chyba to ustrojstwo pod manometrem - ale prosze o potwierdzenie. A jesli tak, to - tez potwierdzcie prosze, najwieksze dlawienie (czyli najmniejsze cisnienie w sieci) uzyskuje sie poprzez max. wykrecenie nakretki z nacieciem pod spodem urzadzenia, czy tak?
Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/107201-spadek-cisnienia-cieplej-wody-po-odkreceniu-kranu-why/#findComment-2712258
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...