Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ocieplac już dach?- stan surowy zamkniety


Recommended Posts

Jestem na etapie stanu surowego zamkniętego prawie tzn: ściany zewnętrzne, wewnętrzne, cały dach z oknami dachowymi, wylewki wstepne.

Okna maja byc w czwartek pozostałe, elektryk kończy ale hydraulik ma czas dopiero za 3 tygodnie. Chciałem troszke podgonić np z tynkami albo ociepleniem dachu ( wełna pod dachówkami i pod skosami na poddaszu i na gzymsie :)

Dzis był architekt wnętrz i mi to odradził, straszył że wilgoć z tynków i wylewek wejdzie w wełne. Kierownik budowy natomiast bronił że przed wełna będzie folia któa wstrzyma pare wodną. Kto ma racje? co moge teraz robic? a może tynki i wylewki tam gdzie nie będzie podłogówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak poszukasz to znajdziesz gdzieś w archiwum wątek, w którym komuś zamokła cała wełna, bo kładł ją przed tynkami.

U mnie natomiast, tynki zrobione praktycznie równolegle z ociepleniem skosów i nic się nie stało. Tylko, że tynki były na dole a ocieplenie na górze i klatka schodowa zasłonięta folią. Ale podejrzewam, że jeżeli przed tynkami zasłonisz wełnę folią paroizolacyjną to nic jej nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie stanu surowego zamkniętego prawie tzn: ściany zewnętrzne, wewnętrzne, cały dach z oknami dachowymi, wylewki wstepne.

Okna maja byc w czwartek pozostałe, elektryk kończy ale hydraulik ma czas dopiero za 3 tygodnie. Chciałem troszke podgonić np z tynkami albo ociepleniem dachu ( wełna pod dachówkami i pod skosami na poddaszu i na gzymsie :)

Dzis był architekt wnętrz i mi to odradził, straszył że wilgoć z tynków i wylewek wejdzie w wełne. Kierownik budowy natomiast bronił że przed wełna będzie folia któa wstrzyma pare wodną. Kto ma racje? co moge teraz robic? a może tynki i wylewki tam gdzie nie będzie podłogówki.

 

Najpierw tynki potem zabudowa GK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ale ocieplenie poddasza to macie na myśli ocieplenie samego dachu? czyli to co jest pod dachówka?

bo u mnie jest jeszcze sprawa ocieplenia skosów - mam dom z gzymsem i w skosach ocieplić trzeba kawałek podłogi i ten kawałek ścianki pionowej - to chyba mozna bo wilgoć-para idzie w góre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...