Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

czym palicie w kominku?


leli1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ja palę dębiną ale gdybym miał dostęp to kupiłbym robinie (akacje) dobrze wysuszona daje przy spalaniu bardzo wysoką temperature - mialem trochę i paliłem ubiegłej zimy - nie było porównania z dębem ale dąb nie był zbyt długo sezonowany bo tylko 1 rok.

Jeśli teraz chcesz kupić drewno i palić nim w tym sezonie to raczej kiepski pomysł - no chyba że masz sprawdzonego dostawcę co ma drewno sezonowane - może pomyśl nad brykietami cenowo trochę drożej ale nie będzie problemów z paleniem nimi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

co najlepiej kupic (wiem ze juz pozno ale dopiero teraz mam drewutnie :) ). Mówią ze buk.....ale ciężko go kupić.

Jak są Wasze doświadczenia?, co mozecie polecic a czego się wystrzegac?

Z gory dzieki za odp.

Jeśli chcesz teraz coś kupić na zimę to drewno sobie daruj. Nie wyschnie a za wysezonowane zapłacisz jak za zboże. Oczywiście możesz kupić, ale raczej do poleżenia do następnego sezonu. No chyba, że masz frajdę w częstym szorowaniu szyby w kominku.

 

Zainteresuj się raczej dobrym brykietem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś pali tym brykietem?

Trzy czy cztery sezony paliliśmy brykietem.

 

Może byście się podzielili doświadczeniami.

Z doświadczenia wiem, ze brykiet brykietowi nie równy. Kiepskie są takie najtańsze prasowane w wałki. Są najczęściej słabo sprasowane, za szybko się palą trzeba dokładać często i po trochu. Poza tym rozpadają się i śmiecą.

 

Znaleźliśmy na szczęście dostawcę brykiety w formie prostopadłościanów. Chyba technologia jest w tym wypadku zupełnie inna. Kostki się nie rozpadały i paliły się długo i powoli. No i równo popakowane zajmują mniej miejsca niz pakowane w worki jak popadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
A czy ktoś pali tym brykietem?

Trzy czy cztery sezony paliliśmy brykietem.

 

Może byście się podzielili doświadczeniami.

Z doświadczenia wiem, ze brykiet brykietowi nie równy. Kiepskie są takie najtańsze prasowane w wałki. Są najczęściej słabo sprasowane, za szybko się palą trzeba dokładać często i po trochu. Poza tym rozpadają się i śmiecą.

 

Znaleźliśmy na szczęście dostawcę brykiety w formie prostopadłościanów. Chyba technologia jest w tym wypadku zupełnie inna. Kostki się nie rozpadały i paliły się długo i powoli. No i równo popakowane zajmują mniej miejsca niz pakowane w worki jak popadnie.

 

 

... a masz może namiary na producenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie palimy tylko i wyłacznie brykietem...w domu bedziemy mieszać brykiet z drewnem dąb i buk ze wzglądów wizualnych drzewo ładniej się pali...brykiet wypala się bardzo dobrze mało popiołu,czystsza szyba,lepiej grzeje...

 

Zgadzam się z przedmówcą ze brykiet brykietowi nierówny...i niema to za wiele wspolnego w jakiej formie jest czy walec czy prostoką itp...w zeszłym sezonie mielismy kilku dostawców przeroznego brykietu...każdy inny najlepsze okazały się te któe mają normy DIN i są wysylane zagranice...w tanszych znajdowalismy wszytsko zszywki,gwoździe nawet kawałek węża ogrodowego,był to brykiet w formie prostopadłoscianu ok 2kg sztuka,okazało się tez ze to mieszanka w przewadze drzewa iglastego.....z kilku dostawców został nam się jeden i sprzedajemy go naszym klientą jak i sami nim palimy jest naprawde dobry,nawet jak spadnie na podłoge z wiekszej wysokosci to nawet się nieukruszy....oznacza to ze jest dobrze sprasowany.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...