Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

czym palicie w kominku?


leli1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
Mam pytanie odnośnie drzewa iglastego. Wiem, że nie powinno się nim palić ale mamy całą hałdę po rozbiórce starego dachu (drzewo leżało na dachu ze 100 lat jest więc bardzo suche). Co, poza czarną szybą, może się stać? Czy to zaszkodzi kominowi albo kominkowi?

 

nie zaszkodzi. My tez palilismy w otwartym kominku tuż po zakonczeniu budowy - grzalismy zeby zmniejszyc wilgotnosc do kładzenia klepki i nic sie nie stalo z kominkiem - a ogien buchał :) jedyne co to wlasnie strzelanie - musielismy uwazac, a u Ciebie w zamkniętym to jak pisala JoShi, moze sie bardziej osmalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaleźliśmy na szczęście dostawcę brykiety w formie prostopadłościanów. Chyba technologia jest w tym wypadku zupełnie inna. Kostki się nie rozpadały i paliły się długo i powoli. No i równo popakowane zajmują mniej miejsca niz pakowane w worki jak popadnie.

 

Jakiej firmy był ten brykiet jak, gdzie można go kupić?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Ja pale ściętym bukiem w styczniu tego roku i suszonym na poludniowo-zachodniej scianie domu. Pali sie ładnie, ciut za szybko, czyli dobrze wyschło chyba :)

Ale chciałbym, żeny w tym wątku poruszony został także temat wyższości (albo i nie) drewna nad brykietem. Brykieciarze podają, że jedna tona brykietru lisciatego zastepuje 6 mp drewna sezonowanego przez rok. Co myslicie na ten temat? Moze ktos sie specjalizuje w tym i sobie podysktujemy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pale ściętym bukiem w styczniu tego roku i suszonym na poludniowo-zachodniej scianie domu. Pali sie ładnie, ciut za szybko, czyli dobrze wyschło chyba :)

Ale chciałbym, żeny w tym wątku poruszony został także temat wyższości (albo i nie) drewna nad brykietem. Brykieciarze podają, że jedna tona brykietru lisciatego zastepuje 6 mp drewna sezonowanego przez rok. Co myslicie na ten temat? Moze ktos sie specjalizuje w tym i sobie podysktujemy ??

 

wątki odnośnie brykietu:

http://forum.muratordom.pl/post2156165.htm?highlight=#2156165

http://forum.muratordom.pl/kominek-brykiet-czy-drzewo-co-sie-bardziej-oplaca,t141725.htm

 

Faktycznie główną wadą brykietu chyba jest to że bardziej brudzi, choć zależy to od stopnia sprasowania i jakości... to co najtańsze zawsze będzie gorsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chciałbym, żeny w tym wątku poruszony został także temat wyższości (albo i nie) drewna nad brykietem.

Ja tam nie wiem jak jest z wydajnością i kosztami bo tego nie przeliczałam. Dla mnie na plus dla brykietu:

1. Nie trzeba sezonować

2. Dobrze uformowane kostki lepiej się składują i zajmują mniej miejsca

 

Na plus dla drewna:

1. Ładniej się pali

2. W przeciwieństwie do brykietu można go trzymać pod wiatą na podwórku

 

Faktycznie główną wadą brykietu chyba jest to że bardziej brudzi, choć zależy to od stopnia sprasowania i jakości... to co najtańsze zawsze będzie gorsze

Nie zauważyłam takiej zależności a zdarzało mi się palić dobrze wysezonowanym drewnem liściastym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...