Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki macie kolor okien od wewnątrz - ktoś ma ciemnoszare?


basia_z_lasu

Recommended Posts

Pasuje mi ciemnoszary kolor okien do elewacji (okleina renolit 7016.05 antracyt, baardzo ciemny szary).

Czy ktoś widział lub ma takie ciemne okna od wewnątrz? Jakie wrażenia? Chciałabym uniknąć dwukolorowych okien. Jakie macie okna od wewnątrz i czy nie żałujecie swojej decyzji?

Niestety nie ma wyboru szarych oklein - albo bardzo ciemna albo jasnoniebieskoszara, która mi nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja mam obustronny dąb bagienny. Jest to baaardzo ciemny brąz i większość osób jak zauważyłam twierdzi że za ciemny żeby dać taki do środka. Ja jednak nie żałuje, podoba mi sie i ciemno nie jest ale mam dużo okien i dużo światła dają, poza tym mam białe ściany a to wiadomo też rozjaśnia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te okna sa duze?

Bo jak tak, to moze taki obrazek sie na cos przyda?

 

A nawet jesli nie az TAK duze, mysle ze jesli wnetrze bedzie jasne i obszerne, to nie powinno byc problemu z szarymi.

 

Mysle ze mi by sie podobalo

Powodzenia, Lecta

 

http://i375.photobucket.com/albums/oo196/Lecta21/przeszklenia_metal_drewno_rolety-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te okna sa duze?

Bo jak tak, to moze taki obrazek sie na cos przyda?

 

A nawet jesli nie az TAK duze, mysle ze jesli wnetrze bedzie jasne i obszerne, to nie powinno byc problemu z szarymi.

 

Mysle ze mi by sie podobalo

Powodzenia, Lecta

 

http://i375.photobucket.com/albums/oo196/Lecta21/przeszklenia_metal_drewno_rolety-1.jpg

 

Jak bym miała taki dom też by mi się podobało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te okna sa duze?

Bo jak tak, to moze taki obrazek sie na cos przyda?

 

A nawet jesli nie az TAK duze, mysle ze jesli wnetrze bedzie jasne i obszerne, to nie powinno byc problemu z szarymi.

 

Mysle ze mi by sie podobalo

Powodzenia, Lecta

 

Dość duże ale niestety nie takie - 50 cm od podłogi 120 szer x 215 wysokość, 8 sztuk w pokoju. I kolor na Twoim zdjęciu jest dużo jaśniejszy, taki właśnie bym chciała, ale nie ma takiej okleiny. Ten antracyt RAL 7016 jest prawie czarny. Okna na zdjęciu mają profile aluminiowe - wąziutkie. PCV niestety tak się nie prezentuje, mimo że większość okien to będą fixy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam obustronny dąb bagienny. Jest to baaardzo ciemny brąz i większość osób jak zauważyłam twierdzi że za ciemny żeby dać taki do środka. Ja jednak nie żałuje, podoba mi sie i ciemno nie jest ale mam dużo okien i dużo światła dają, poza tym mam białe ściany a to wiadomo też rozjaśnia :)

Czy te osoby mówią że za ciemny kolor widząc Twoje okna, czy tylko tak teoretycznie? Bo mi też wszyscy mówią, że ten antracyt będzie za ciemny na podstawie próbnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w Muratorze nie bylo kiedys takiego domu "zielonego"???

I wlasnie okna byly duze ale nie tak jak powyzej i chyba ramy ciemnozielone albo nawe czarne - ide szukac!

Tak, my właśnie ten projekt budujemy, tylko zrobimy bez dolnego podziału okna - tylko u góry "lufcik". Okna na zdjęciu tego zielonego są drewniane, ramy mają węższe niz PCV. Ale na zdjęciu kolor nie jest wierny i wrażenia na żywo mogą być inne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze

:)

 

Czy bardziej podobne?

 

"Zielony i pełen światła "

Murator 8/ 2006

 

Niebrzydki domek, ale ten stol na gornym zdjeciu jakis mi sie nie wydaje udany...

(trzba sobie wyobrazic jak to wyglada BEZ stolu) :)

 

http://i375.photobucket.com/albums/oo196/Lecta21/zielony_dom_czarne_okna1.jpg

http://i375.photobucket.com/albums/oo196/Lecta21/zielony_dom_czarne_okna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli wybralas ten projekt to sadze ze i w srodku bedziesz miala nie-rustyklanie, i okna powinny byc ok.

Ale sie nie upieram...

Z pewnością wystrój ma być współczesny, chodzi tylko, by nie było ponuro - dom jest otoczony drzewami i nie ma za dużo światła na dole. Jak pisałam, nie będzie dolnego szprosu - czyli więcej szyby. Ściany chciałabym białe lub prawie białe, drewno w średnim kolorze (dąb naturalny +-). Może w sypialniach, gdzie są po 3 okienka, w tym 2 małe (jedno 120x150, i dwa po 60x150) nie dawać od wewnątrz antracytu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam obustronny dąb bagienny. Jest to baaardzo ciemny brąz i większość osób jak zauważyłam twierdzi że za ciemny żeby dać taki do środka. Ja jednak nie żałuje, podoba mi sie i ciemno nie jest ale mam dużo okien i dużo światła dają, poza tym mam białe ściany a to wiadomo też rozjaśnia :)

Czy te osoby mówią że za ciemny kolor widząc Twoje okna, czy tylko tak teoretycznie? Bo mi też wszyscy mówią, że ten antracyt będzie za ciemny na podstawie próbnika.

 

No właśnie nikt kto u mnie był nie powiedział że mam za ciemne okna, one są tak skomponowane z resztą wystroju że żadne inne by być nie mogły :D (no chyba że białe których nie chciałam)

A na marginesie była u mnie jedna kobitka która też akurat się buduje i jej bardzo podobają się ciemne okna ale posłuchała "dobrych" rad innych że będzie za ciemno i zamówiła złoty dąb. Jak zobaczyła jak to u mnie wygląda (i że wcale ciemno nie jest, a dodam że mam jeszcze w salonie ciemna podłoge wenge :roll:) to omal się nie rozpłakała i chciała wycofywać swoje zamówienie :lol: Podobnie moja babcia i ciocia jak usłyszały że chce takie ciemne okna to chyba z pół godziny próbowały mi ten pomysł wybić z głowy a jak zobaczyły na żywo to się zdziwiły (pozytywnie) :D W małych pokoikach mam okna 90x150 i 90x230? i też nie jest ciemno mimo iż ten kolor z daleka też wyglądaja w niektóre dni jak czarny. Ale tak jak mówisz dużo zależy od usytuowania domu. Póki co obok siebie nie mam żadnego sąsiada, z przodu droga, z tyłu pole. Większość okien od południa i zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.muratordom.pl/post2703712.htm#2703712

 

mam nadzieje ze dorzucą sie z fotkami niektórzy forumowicze :lol:

 

jesli takie okna Ci sie podobaja zapewniam Cie, ze wyglada to fantastycznie i bedziesz napewno zadowolona, ja troszke wystraszylam sie i od wew dalam biel

ale wtedy kiedy ja musialam podjac decyzje wszyscy patrzyli na mnie jak na wariatke, a sama tez nie mialam gdzie poogladac takich okien :roll:

zdecydowalam sie wiec na jasniejszą popiel i jedynie od zew.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam obustronny średnioszary RAL 7012, w ogóle się nie zastanawiałam czy wyjdzie za ciemny - tylko czy będzie pasował do wnętrza. A ponieważ szary do wszystkiego pasuje... :)

I nie jest za ciemno - okna są dość duże i bez podziałów.

A gdzie zrobili Ci 7012? Bo jak patrzę teraz, to oferują 7016 ( bardzo ciemny szary, prawie czarny) albo coś około 7001 ( niebieskoszary, srebrnoszary - mi nie pasuje). Ten 7012 (bazalt) byłby idealny. Mam ograniczony wybór, bo szukam ciepłych okien, tzw. pasywnych z potrójną szybą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...