Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki macie kolor okien od wewnątrz - ktoś ma ciemnoszare?


basia_z_lasu

Recommended Posts

okna w kolorze 7016 ma forumowicz Paweł Czarnecki

Ale widzę że to mało aktywny forumowicz, wysłał kiedyś 1 posta, masz z nim jakiś inny kontakt?

no niestety :roll:

ale troche tych okienek 7016 w swojej galerii umiescil, pewnie oglądałas

 

Paweł Czernecki, znalazłam, thx. Czarnecki napisał 1 ( słownie jednego) posta w 2005 roku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Myśmy zrobili złoty dąb na zewnątrz, a w środku białe, żeby mieć większe możliwości manewru kolorami w salonie. Złoty dąb nie do wszystkiego pasuje. Szpalety w środku też są na biało, więc każde okno ma jakby białą ramkę. Ściany w kolorze pistacjowym.

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam obustronny średnioszary RAL 7012, w ogóle się nie zastanawiałam czy wyjdzie za ciemny - tylko czy będzie pasował do wnętrza. A ponieważ szary do wszystkiego pasuje... :)

I nie jest za ciemno - okna są dość duże i bez podziałów.

A gdzie zrobili Ci 7012? Bo jak patrzę teraz, to oferują 7016 ( bardzo ciemny szary, prawie czarny) albo coś około 7001 ( niebieskoszary, srebrnoszary - mi nie pasuje). Ten 7012 (bazalt) byłby idealny. Mam ograniczony wybór, bo szukam ciepłych okien, tzw. pasywnych z potrójną szybą.

 

W Schuco, nie wiem jak u nich z oknami pasywnymi, ja mam zwykłe, pięciokomorowe...

A kolor jest naprawdę neutralny - pasuje prawie do wszystkiego, więc nawet nie rozważałam opcji "białe od środka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiu, znalazlam Pawla Czerneckiego i jego galerie idac po watku malmuc kolorowych okien. Forumowa wyszukiwarka nie jest rewelacyjna, delikatnie mowiac :-?

 

http://czerni.w.interia.pl/ftp/album/index7.html

 

I rzeczywiscie sa ciemnoszare ale niestety przestal aktualizowac, szkoda.

 

Ja bym to nazwała zupełnie inaczej, ale się boję :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiu, znalazlam Pawla Czerneckiego i jego galerie idac po watku malmuc kolorowych okien. Forumowa wyszukiwarka nie jest rewelacyjna, delikatnie mowiac :-?

 

http://czerni.w.interia.pl/ftp/album/index7.html

 

I rzeczywiscie sa ciemnoszare ale niestety przestal aktualizowac, szkoda.

 

Dzięki, już znalazłam - zob. kilka postów wyzej :)

Wyszukiwarka jest b. marna, ale w tym przypadku miała rację - a i e to inne znaki.

Okna są ładne, ale RAL 7012 byłby dla mnie lepszy - te są już na tyle ciemne, że bardzo widać kurz

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez, ale nowa jestem to tym bardziej sie boje :D :D

 

Forumowa wyszukiwarka nie jest rewelacyjna, delikatnie mowiac :-?

Ja bym to nazwała zupełnie inaczej, ale się boję :lol: :lol: :lol:

 

 

No i moze lepiej by tym akurat razem to nie byla wszukiwarka!!! :D :D :D

 

Wyszukiwarka jest b. marna, ale w tym przypadku miała rację - a i e to inne znaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forumowa wyszukiwarka nie jest rewelacyjna, delikatnie mowiac :-?

 

http://czerni.w.interia.pl/ftp/album/index7.html

 

I rzeczywiscie sa ciemnoszare ale niestety przestal aktualizowac, szkoda.

 

Nie widziałam gorszej wyszukiwarki a na różnych forach bywam. Ta tutaj to jakaś tragedia nie wyszukiwarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiu, jezeli zdecydujesz sie na ciemnoszare, mam nadzieje ze w przeciwienstwie do Pawla Czerneckiego wkleisz je tutaj!

Bylabym wdzieczna (i na pewno nie tylko ja)

:D

Postaram się :) Na razie męczę się bardzo z decyzją - nie czy szare, ale jakie szare i od kogo...

On pokazał te szaro-czarne okna od wewnątrz w swojej galerii, coś tam widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobnie jak zetka

mam dąb bagienny z obu stron

wyglądają super - sa ciemne bo mają być ciemne;) ale pomieszczenia są duże, okien sporo, więc jest dostatecznie jasno

 

takie okna to jak mebel... determinują urządzanie, ale sa piękne

 

jedna wada - widać na nich kurz... na razie u nas trwa wykończeniówka, więc wiadomo, że się kurzy ... mam nadzieję, że jak zamieszkamy będzie lepiej;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Ja mam obustronny średnioszary RAL 7012, w ogóle się nie zastanawiałam czy wyjdzie za ciemny - tylko czy będzie pasował do wnętrza. A ponieważ szary do wszystkiego pasuje... :)

I nie jest za ciemno - okna są dość duże i bez podziałów.

A gdzie zrobili Ci 7012? Bo jak patrzę teraz, to oferują 7016 ( bardzo ciemny szary, prawie czarny) albo coś około 7001 ( niebieskoszary, srebrnoszary - mi nie pasuje). Ten 7012 (bazalt) byłby idealny. Mam ograniczony wybór, bo szukam ciepłych okien, tzw. pasywnych z potrójną szybą.

 

dzień dobry, rzadko tu zaglądam ale wątek o kolorze okien sam rzucił mi się do oczu :)

Ja mam okna takie jak Wiewiórka - od tego samego sprzedawcy, tzn. zewnątrz - RAL 7012, wewnątrz białe i nawet pasywne bo trzyszybowe. Monterzy mieli co prawda problem z zamontowaniem przesuwki - ciężar niesamowity ale dali chłopcy radę.

Załujemy trochę - jak nasza sąsiadka Malmuc, że nie byliśmy tacy odważni, żeby zrobić ten sam kolor obustronnie - sąbardzoładne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...
Z moich ostatnich przemyśleń wynikło mi, że szare okna są właśnie we wnętrzach OK ( może oprócz małych okienek). We wnętrzach zwykle jest sporo drewna i ładnie się łączy z szarym. Natomiast, jeśli ktoś ma szarą/czarną dachówkę to przy szarych oknach trzeba uważać, by za smutno elewacja nie wygłądała. Ponieważ nie zamierzam malować domku na kolorki, pozostaje np. użycie drewna na elewacji. A to już poważne przedsięwzięcie przy 20 cm ocieplenia. I obawiam się, że może pozostać niewykonane - tyle innych ważniejszych rzeczy jest do zrobienia i kosztów do poniesienia pod koniec budowy... Ot takie rozważania...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...