Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki macie kolor okien od wewnątrz - ktoś ma ciemnoszare?


basia_z_lasu

Recommended Posts

Basiu,u Was jaka decyzja zapadła?okna już są na miejscu?jeśli tak to koniecznie się pochwal.

W pełni sie z Tobą zgadzam ,dlatego też zdecydowaliśmy się na szarość,zakładamy drewno na elewacji ,w małych ilosciach(oszczędność :wink: ) ,ocieplenie 15 cm i przy takiej grubosci drewno jest jaknajbardziej do zrobienia(,mamy już upatrzone i nawet tak strasznie nie wychodzi jesli chodzi o koszty).Nadal się obawiam szarości we wnętrzach mimo że też wychodzilismy z założenia że drewnainy kolor okien mocno determinuję całą resztę ,a szary to taki kolor "niekolor" pasujący do wszystkiego,szkoda tylko że jak ktoś słyszy że zdecydowaliśmy sie na taki kolor okien ,chwyta się z przerażeniem za głowę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jeszcze nie mamy okien, były różne opóźnienia, ale cały czas nastawiam się na szare. Tylko tam gdzie są malutkie okna chcę dać od wewnątrz jasnoszare lub białe. Już się pogodziłam z antracytem ( 7016), ale okazuje się, że bazalt 7012 też jest w innej firmie do zrobienia. I znowu mam problem... Rzut na taśmę zadecyduje (chyba, że będę musiała szybko i taniej - wtedy tylko drewnopodobne).

RAL 7043 to chyba nie jest okleina - tylko malujecie? Na moim monitorze jest ciut ciemniejszy od 7012 ale jaśniejszy od 7016.

Czy macie patent na założenie drewna na 15 cm styropianu? Taki bez nabijania łat drewnianych na elewację? I jakie drewno planujecie?

Szare okna we wnętrzu pasują do mojej koncepcji wnętrz, ale nie spodziewam się aprobaty ze strony części znajomych, a zwłaszcza niektórych starszych członków rodziny. Już Domino w kolorze łupka im się nie podobało i z żalem pokazywali za dobry wzór sąsiedni dom z miedzianą esówką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D też mamy domino-jest przepiękna.Nasze okna są drewniane.System elewacji jeszcze niezgłębiony,ale mamy już wybranego wykonawcę i drewno-modrzew syberyjski,oba testowane na znajomych :wink:

7043 to zakurzony czarny :lol: ,w tym kolorze velux maluje swje połaciówki(to też pomogło mi się na ten kolor zdecydować,bo pasuje do każdego koloru dachu,więc powinno być ok)

Sama rozważałam 7016 ale to już dla mnie za daleko,wolałabym już chyba czarny :roll: ,ja głosuję na 7012 :wink:

co do tzw"życzliwych" uwag na temat naszego domu to już się powoli przyzwyczajam (stodoła,kurnik,stajnia;)) ale jeszcze czasami ,takie opinie potrafią zasiać wątpliwość,zwłaszcza że się nie spotkałam z takim kolorem okien i wizję ich mam w wyobraźni,a ta już mnie parę razy w pole wywiodła :wink:

co do szarych okien ogólnie,mam też podobne odczucia- im większe takie okno tym lepiej,najlepiej bez podziałów i do ziemi,ale nie wszędzie się da :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jeszcze jedna moja, główna wątpliwość- jak ta nasza szarośc zgra się z czernią we wnetrzach,bo to taki też prawie czarny,a jak wiemy prawie robi różnicę,nie przepadam za przypadkowymi połączeniami różnych odcieni tego samego koloru,mam nadzieję że moje obawy zostaną rozwiane

 

Na moją intuicję nie powinno być problemu, bo

1. Czarny/szary nie jest kolorem :wink:

2. Czy drażnią Cię czarno-białe fotografie, gdzie masz wszystkie walory czarnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiu niby to wszystko wiem ,ale i tak sie boję :roll: ,tak się przyglądam próbnikowi ralowskiemu i dziś sobie wymyśliłam ze 7043 coś wpada w niebieski :-? ,brrrrr,nawet już chciałam dzwonić do wykonawcy okien z pytaniem czy jest szansa na zmianę :-? ,chyba oszaleję....

Judka pochwal się fotkami koniecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam okna w ral 7016 i bramę garażową też... i drzwi też takie zrobię chyba

 

Oooo, to tak, jak ja - okna i drzwi - zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne - Ral 7016.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 3 weeks później...

Mazo!szkoda że nie jaskółka 8) ,ale też piękny domek

Mam okna ,wnioski są takie:

gdybym miała wybierać jeszcze raz - 100% szare,ale nie wiem czy ten Ral który wybrałam :roll: ,może za długo się w niego wpatruję ,ale doszukuję się w nim zieleni i niebieskiego :-? ,

zewnętrznie super ,ale boję się środka(choć to dopiero sie okaże po tynkach i farbach jaki to naprawdę odcien-7043)

Pozdrawiam szary wątek :wink:

 

album okien: http://picasaweb.google.pl/taszana/Okna?authkey=Gv1sRgCMGzwdj4jv_avQE&feat=directlink

 

jeszcze jedno!jeśli chodzi o kurz-są super,bo mają kolor kurzu :lol:

w słoneczne dni jestem zakochana w moich oknach,w takie jak dziś wydają mi się zimne i ich nie lubię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazo!szkoda że nie jaskółka 8) ,ale też piękny domek

Mam okna ,wnioski są takie:

gdybym miała wybierać jeszcze raz - 100% szare,ale nie wiem czy ten Ral który wybrałam :roll: ,może za długo się w niego wpatruję ,ale doszukuję się w nim zieleni i niebieskiego :-? ,

zewnętrznie super ,ale boję się środka(choć to dopiero sie okaże po tynkach i farbach jaki to naprawdę odcien-7043)

Pozdrawiam szary wątek :wink:

 

album okien: http://picasaweb.google.pl/taszana/Okna?authkey=Gv1sRgCMGzwdj4jv_avQE&feat=directlink

 

jeszcze jedno!jeśli chodzi o kurz-są super,bo mają kolor kurzu :lol:

w słoneczne dni jestem zakochana w moich oknach,w takie jak dziś wydają mi się zimne i ich nie lubię

 

Bardzo fajnie wygladają, ale dla mnie trochę za ciemne, chociaż nie widzę w nich tych odcieni co Ty. Macie z jednej strony podobny układ okien jak my - jaki wymiar okna tarasowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazo Dzięki za słowa pocieszenia.Dziś znowu pada więc nawet na nie nie patrzę.Co do ciemności,to chyba ideałem byłoby ciemny szary zewnętrznie(daje to efekt okien "bez ramy" bo kolor okien zlewa się z ramą) jasny szary wewnątrz(we wnętrzach szyba ma właśnie jakby jasny szary kolor)

tarasowe ma 410/250

Judka ten ral to prawie czarny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D czarny też mnie kusił,ale bałam się kurzu,już i tak mam w planie duzo czerni we wnętrzach(czyt . dużo odkurzania).Dla przykładu mam w domu drukarkę w kolorze prawie czarnym i wygląda wiecznie jak szara :lol: musiałabym ją odkurzać 2 razy dziennie zeby zachowała kolor :lol:

w sumie to też dobre,jak chcesz masz czarne okna a jak pozwolisz im sie lekko zakurzyc masz szare :wink:

Poza tym uważam że czarny to najfajniejszy kolor,bo nie kolor i pasuje do wszystkiego

Gdybym budowała kostkę a nie stodołę to miałabym czarne aluminiowe okna

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...